Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pentalogie. Co znamená pojem Pentalogie z kategorie Literatura?

Co to je Pentalogie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pentalogie

Pentalogie bývá obvykle označení pro dílo, které má pět částí. Ty spolu sice souvisejí, ale mohou existovat i samostatně. Souvislost mezi díly se může týkat motivu, obsahu nebo problému, který se vine všemi částmi.
Pentalogie vznikaly již v nejstarší literatuře i ve středověku. Jsou známy i z filmové tvorby, kde je ovšem počet dílů dán úspěšností u diváků, proto by se měl používat jen u definitivně uzavřených děl.


Co je to Pentalogie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pentalogie. Co znamená pojem Pentalogie z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pentalogie můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pentalogie je v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, co je to Pentalogie?, popis, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, informace, význam slova, odborný výraz, slovník, definice, význam pojmu, terminologie, přesný výraz, Literatura, co to je, lexikon


Pojem Pentalogie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Pentalogie

Zkusit najít termín Pentalogie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Pentalogie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pentalogie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Pentalogie ve Wikipedii

Vyhledat termín Pentalogie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pentalogie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pentalogie například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pentalogie? resp. co přesně označuje termín Pentalogie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pentalogie, odpověď na dotaz co je to Pentalogie?. Víte např. kdo to je Pravdoláskař? Znáte a víte kdo je Outsider? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.