Co je to?
Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Co je to Turbulence? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Turbulence?

Turbulence je pojmenování pro nerovnoměrné proudění vzduchu, při kterém se nerovnoměrně promíchávají proudnice vzduchu. Pojem se velmi často používá v letectví. Turbulence nastane, když se střetnou dvě masy vzduchu, z nichž každá míří jiným směrem.
Často se vyskytuje při přeletech z pevniny nad vodní plochy velkého rozsahu, kde je teplota chladnější než nad pevninou. Podobné jevy lze sledovat při bouřce nebo nad vyššími pohořími.


Co je to Turbulence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Turbulence s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Turbulence je v kategorii Věda

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, synonymum, termín, definice pojmu, co je to Turbulence?, co znamená, význam slova, přesný význam, vysvětlení, formulace, terminus technicus, heslo, slovník, názvosloví, Turbulence, přesný výraz, pojem


Pojem Turbulence je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Turbulence?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Turbulentní proudění je takové proudění vazké tekutiny, při kterém se proudnice navzájem promíchávají. Částice tekutiny vykonávají při proudění kromě posouvání i složitý vlastní pohyb, který vede ke vzniku vírů (bouřit = lat. turbo – odtud také název proudění). Rychlosti jednotlivých částic tekutiny se nepravidelně mění, tzn. částice již nemají ve všech místech neměnnou rychlost, proudění tedy není stacionární.

Turbulence v letectví

S turbulencemi se můžeme setkat během letecké přepravy. Autor: holzijue, zdroj: Pixabay
S turbulencemi se můžeme setkat během letecké přepravy. Autor: holzijue, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Turbulence na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Turbulence ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Turbulence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Turbulence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Turbulence na Google.cz

Zkusit najít heslo Turbulence ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Turbulence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Turbulence? resp. jaký je přesný význam slova Turbulence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Turbulence, odpověď na dotaz co je to Turbulence?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Sidney Crosby? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.