Co je to?
Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Co je to Turbulence? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Turbulence?

Turbulence je pojmenování pro nerovnoměrné proudění vzduchu, při kterém se nerovnoměrně promíchávají proudnice vzduchu. Pojem se velmi často používá v letectví. Turbulence nastane, když se střetnou dvě masy vzduchu, z nichž každá míří jiným směrem.
Často se vyskytuje při přeletech z pevniny nad vodní plochy velkého rozsahu, kde je teplota chladnější než nad pevninou. Podobné jevy lze sledovat při bouřce nebo nad vyššími pohořími.


Co je to Turbulence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Turbulence můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Turbulence je v sekci věda

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, termín, názvosloví, Turbulence, co je to Turbulence?, wiki, terminologie, informace, význam pojmu, odborný výraz, definice, význam slova, terminus technicus, pojem, popis, heslo, odborné názvosloví


Pojem Turbulence je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Turbulence? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Turbulentní proudění je takové proudění vazké tekutiny, při kterém se proudnice navzájem promíchávají. Částice tekutiny vykonávají při proudění kromě posouvání i složitý vlastní pohyb, který vede ke vzniku vírů (bouřit = lat. turbo – odtud také název proudění). Rychlosti jednotlivých částic tekutiny se nepravidelně mění, tzn. částice již nemají ve všech místech neměnnou rychlost, proudění tedy není stacionární.

Turbulence v letectví

S turbulencemi se můžeme setkat během letecké přepravy. Autor: holzijue, zdroj: Pixabay
S turbulencemi se můžeme setkat během letecké přepravy. Autor: holzijue, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Turbulence v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Turbulence ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Turbulence ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Turbulence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Turbulence ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Turbulence na Google.cz

Hledat videa s názvem Turbulence na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Turbulence například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Turbulence? resp. jaký je přesný význam slova Turbulence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Turbulence, odpověď na dotaz co je to Turbulence?. Víte např. kdo to je Hédonista? Znáte a víte kdo je David Prachař? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.