Co je to?
Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Co je to Turbulence? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Turbulence?

Turbulence je pojmenování pro nerovnoměrné proudění vzduchu, při kterém se nerovnoměrně promíchávají proudnice vzduchu. Pojem se velmi často používá v letectví. Turbulence nastane, když se střetnou dvě masy vzduchu, z nichž každá míří jiným směrem.
Často se vyskytuje při přeletech z pevniny nad vodní plochy velkého rozsahu, kde je teplota chladnější než nad pevninou. Podobné jevy lze sledovat při bouřce nebo nad vyššími pohořími.


Co je to Turbulence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Turbulence? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Turbulence patří do sekce Věda

Klíčová slova: pojem, názvosloví, Věda, termín, význam pojmu, význam, terminus technicus, co znamená, slovo, terminologie, co je to Turbulence?, co to je, synonymum, wiki, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Turbulence je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Turbulence? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Turbulentní proudění je takové proudění vazké tekutiny, při kterém se proudnice navzájem promíchávají. Částice tekutiny vykonávají při proudění kromě posouvání i složitý vlastní pohyb, který vede ke vzniku vírů (bouřit = lat. turbo – odtud také název proudění). Rychlosti jednotlivých částic tekutiny se nepravidelně mění, tzn. částice již nemají ve všech místech neměnnou rychlost, proudění tedy není stacionární.

Turbulence v letectví

S turbulencemi se můžeme setkat během letecké přepravy. Autor: holzijue, zdroj: Pixabay
S turbulencemi se můžeme setkat během letecké přepravy. Autor: holzijue, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Turbulence ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Turbulence ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Turbulence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Turbulence na Youtube

Hledat termín Turbulence na Google.cz

Najít pojem Turbulence ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Turbulence například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Turbulence? resp. co znamená Turbulence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Turbulence, odpověď na dotaz co je to Turbulence?. Víte např. kdo to je Dlaždič? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.