Co je to?
Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Co je to Turbulence? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Turbulence?

Turbulence je pojmenování pro nerovnoměrné proudění vzduchu, při kterém se nerovnoměrně promíchávají proudnice vzduchu. Pojem se velmi často používá v letectví. Turbulence nastane, když se střetnou dvě masy vzduchu, z nichž každá míří jiným směrem.
Často se vyskytuje při přeletech z pevniny nad vodní plochy velkého rozsahu, kde je teplota chladnější než nad pevninou. Podobné jevy lze sledovat při bouřce nebo nad vyššími pohořími.


Co je to Turbulence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Turbulence) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Turbulence patří do kategorie Věda

Klíčová slova: termín, definice pojmu, pojem, přesný význam, slovo, význam, názvosloví, definice, Turbulence, wiki, slovník, informace, vysvětlení, co je to Turbulence?, heslo, lexikon, popis, odborný výraz


Pojem Turbulence je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Turbulence v letectví

S turbulencemi se můžeme setkat během letecké přepravy. Autor: holzijue, zdroj: Pixabay
S turbulencemi se můžeme setkat během letecké přepravy. Autor: holzijue, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít pojem Turbulence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Turbulence na Google.cz

Hledat videa s názvem Turbulence na Youtube

Hledat termín Turbulence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Turbulence ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Turbulence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Turbulence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Turbulence? resp. jaká je definice slova Turbulence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Turbulence, odpověď na dotaz co je to Turbulence?. Víte např. kdo to je Nefritový císař? Znáte a víte kdo je Vegan? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.