Co je to?
Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Co je to Turbulence? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Turbulence?

Turbulence je pojmenování pro nerovnoměrné proudění vzduchu, při kterém se nerovnoměrně promíchávají proudnice vzduchu. Pojem se velmi často používá v letectví. Turbulence nastane, když se střetnou dvě masy vzduchu, z nichž každá míří jiným směrem.
Často se vyskytuje při přeletech z pevniny nad vodní plochy velkého rozsahu, kde je teplota chladnější než nad pevninou. Podobné jevy lze sledovat při bouřce nebo nad vyššími pohořími.


Co je to Turbulence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Turbulence. Co znamená odborný pojem Turbulence z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Turbulence je v kategorii Věda

Klíčová slova: formulace, přesný výraz, vysvětlení, význam slova, termín, wiki, co znamená, co to je, Turbulence, přesný význam, Věda, definice, slovo, popis, informace, názvosloví, terminologie, význam


Pojem Turbulence je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Turbulence ve vyhledávači Qwant

Najít termín Turbulence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Turbulence na Google.cz

Zkusit najít heslo Turbulence ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Turbulence ve Wikislovníku

Najít slovo Turbulence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Turbulence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Turbulence? resp. co označuje slovo Turbulence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Turbulence, odpověď na dotaz co je to Turbulence?. Víte např. kdo to je Zdeněk Škromach? Znáte a víte kdo je Vegan? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.