Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polopenze. Co znamená pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Co je to Polopenze? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Polopenze?

Polopenze je pojmenování, označující způsob stravování, které poskytuje stravovací zařízení, například hotel, penzion nebo ubytování v soukromí. Polopenze se skládá ze dvou jídel, ve většině případů jde o snídani a večeři. Někdy se může jednat o snídani a oběd. Počítá se tedy s tím, že si jedno ze tří základních jídel zajistí host sám, ve většině případů v jiném zařízení.
Forma je různá, polopenze bývá poskytována výběrem z jídelního lístku nebo jako bufetové stoly, u kterých se podávají i teplá jídla nebo si host může posloužit z pestré nabídky uzenin, sýrů, salátů, zeleniny a ovoce. V polopenzi nebývají zahrnuty nápoje.


Co je to Polopenze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polopenze. Co znamená pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Polopenze sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Polopenze je v kategorii Cestování

Klíčová slova: přesný význam, Cestování, co je to Polopenze?, popis, co to je, heslo, informace, co znamená, definice, slovo, slovník, názvosloví, Cestování, odborný výraz, význam, význam slova, terminus technicus, synonymum


Pojem Polopenze je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polopenze? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polopenze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí polopenze jsou dvě denní jídla, obvykle snídaně a večeře; výjimečně snídaně a oběd. Nápoje ve většině případů nejsou do polopenze zahrnuty. Pokud jsou poskytována všechna tři denní jídla, jedná se už o plnou penzi.

Polopenze

Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Polopenze doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Polopenze ve Wikislovníku

Hledat heslo Polopenze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Polopenze ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Polopenze na Youtube

Hledat termín Polopenze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polopenze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopenze například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Polopenze? resp. co přesně označuje termín Polopenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopenze, odpověď na dotaz co je to Polopenze?. Víte např. kdo to je John Tavares? Znáte a víte kdo je Michael Jackson? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Cestování. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.