Co je to?
Výraz, termín, definice slova Polopenze. Co znamená odborný pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Co je to Polopenze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Polopenze

Polopenze je pojmenování, označující způsob stravování, které poskytuje stravovací zařízení, například hotel, penzion nebo ubytování v soukromí. Polopenze se skládá ze dvou jídel, ve většině případů jde o snídani a večeři. Někdy se může jednat o snídani a oběd. Počítá se tedy s tím, že si jedno ze tří základních jídel zajistí host sám, ve většině případů v jiném zařízení.
Forma je různá, polopenze bývá poskytována výběrem z jídelního lístku nebo jako bufetové stoly, u kterých se podávají i teplá jídla nebo si host může posloužit z pestré nabídky uzenin, sýrů, salátů, zeleniny a ovoce. V polopenzi nebývají zahrnuty nápoje.


Co je to Polopenze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Polopenze. Co znamená odborný pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Polopenze? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Polopenze patří do sekce cestování

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, přesný výraz, význam slova, cestování, popis, význam pojmu, lexikon, formulace, odborné názvosloví, Polopenze, definice pojmu, slovník, názvosloví, terminus technicus, přesný význam, wiki, vysvětlení


Pojem Polopenze je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Polopenze?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polopenze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí polopenze jsou dvě denní jídla, obvykle snídaně a večeře; výjimečně snídaně a oběd. Nápoje ve většině případů nejsou do polopenze zahrnuty. Pokud jsou poskytována všechna tři denní jídla, jedná se už o plnou penzi.

Polopenze

Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Polopenze zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Polopenze ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polopenze ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Polopenze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Polopenze ve Wikislovníku

Najít heslo Polopenze ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Polopenze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopenze například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Polopenze? resp. co znamená Polopenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopenze, odpověď na dotaz co je to Polopenze?. Víte např. kdo to je Isaac Newton? Znáte a víte kdo je Desperát? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než cestování). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.