Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polopenze. Co znamená pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Co je to Polopenze? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Polopenze?

Polopenze je pojmenování, označující způsob stravování, které poskytuje stravovací zařízení, například hotel, penzion nebo ubytování v soukromí. Polopenze se skládá ze dvou jídel, ve většině případů jde o snídani a večeři. Někdy se může jednat o snídani a oběd. Počítá se tedy s tím, že si jedno ze tří základních jídel zajistí host sám, ve většině případů v jiném zařízení.
Forma je různá, polopenze bývá poskytována výběrem z jídelního lístku nebo jako bufetové stoly, u kterých se podávají i teplá jídla nebo si host může posloužit z pestré nabídky uzenin, sýrů, salátů, zeleniny a ovoce. V polopenzi nebývají zahrnuty nápoje.


Co je to Polopenze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polopenze. Co znamená pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Polopenze se nachází v kategorii Cestování

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, Cestování, co znamená, Polopenze, slovník, definice pojmu, názvosloví, termín, význam pojmu, lexikon, definice, formulace, co je to Polopenze?, popis, vysvětlení, informace, význam


Pojem Polopenze je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Polopenze? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polopenze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí polopenze jsou dvě denní jídla, obvykle snídaně a večeře; výjimečně snídaně a oběd. Nápoje ve většině případů nejsou do polopenze zahrnuty. Pokud jsou poskytována všechna tři denní jídla, jedná se už o plnou penzi.

Polopenze

Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polopenze ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Polopenze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Polopenze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Polopenze ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polopenze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Polopenze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopenze například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Polopenze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Polopenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopenze, odpověď na dotaz co je to Polopenze?. Víte např. kdo to je Christoph Waltz? Znáte a víte kdo je Harrison Ford? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Polopenze hledat i v jiných kategoriích (než Cestování) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.