Co je to?
Výraz, termín, definice slova Polopenze. Co znamená odborný pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Co je Polopenze? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Polopenze?

Polopenze je pojmenování, označující způsob stravování, které poskytuje stravovací zařízení, například hotel, penzion nebo ubytování v soukromí. Polopenze se skládá ze dvou jídel, ve většině případů jde o snídani a večeři. Někdy se může jednat o snídani a oběd. Počítá se tedy s tím, že si jedno ze tří základních jídel zajistí host sám, ve většině případů v jiném zařízení.
Forma je různá, polopenze bývá poskytována výběrem z jídelního lístku nebo jako bufetové stoly, u kterých se podávají i teplá jídla nebo si host může posloužit z pestré nabídky uzenin, sýrů, salátů, zeleniny a ovoce. V polopenzi nebývají zahrnuty nápoje.


Co je to Polopenze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Polopenze. Co znamená odborný pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Polopenze? Pak se o ní podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Polopenze je v kategorii cestování

Klíčová slova: cestování, přesný význam, význam slova, wiki, informace, Polopenze, formulace, heslo, význam pojmu, význam, co je to Polopenze?, co to je, definice pojmu, slovník, odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, definice


Pojem Polopenze je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Polopenze?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polopenze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí polopenze jsou dvě denní jídla, obvykle snídaně a večeře; výjimečně snídaně a oběd. Nápoje ve většině případů nejsou do polopenze zahrnuty. Pokud jsou poskytována všechna tři denní jídla, jedná se už o plnou penzi.

Polopenze

Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Polopenze ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Polopenze ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Polopenze ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Polopenze ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polopenze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Polopenze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopenze například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená Polopenze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Polopenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopenze, odpověď na dotaz co je to Polopenze?. Víte např. kdo to je Michal Pavlíček? Znáte a víte kdo je Weeb? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než cestování. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.