Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polopenze. Co znamená pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Co je to Polopenze? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Polopenze?

Polopenze je pojmenování, označující způsob stravování, které poskytuje stravovací zařízení, například hotel, penzion nebo ubytování v soukromí. Polopenze se skládá ze dvou jídel, ve většině případů jde o snídani a večeři. Někdy se může jednat o snídani a oběd. Počítá se tedy s tím, že si jedno ze tří základních jídel zajistí host sám, ve většině případů v jiném zařízení.
Forma je různá, polopenze bývá poskytována výběrem z jídelního lístku nebo jako bufetové stoly, u kterých se podávají i teplá jídla nebo si host může posloužit z pestré nabídky uzenin, sýrů, salátů, zeleniny a ovoce. V polopenzi nebývají zahrnuty nápoje.


Co je to Polopenze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polopenze. Co znamená pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polopenze patří do kategorie Cestování

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Polopenze?, význam pojmu, slovník, definice, co znamená, pojem, vysvětlení, synonymum, co to je, popis, odborné názvosloví, význam slova, přesný význam, informace, termín, Polopenze, definice pojmu


Pojem Polopenze je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Polopenze dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polopenze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí polopenze jsou dvě denní jídla, obvykle snídaně a večeře; výjimečně snídaně a oběd. Nápoje ve většině případů nejsou do polopenze zahrnuty. Pokud jsou poskytována všechna tři denní jídla, jedná se už o plnou penzi.

Polopenze

Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Polopenze zkuste tyto odkazy

Najít výraz Polopenze ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Polopenze ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Polopenze ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Polopenze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Polopenze na Google.cz

Hledat videa s názvem Polopenze na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopenze například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Polopenze? resp. jaký je přesný význam slova Polopenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopenze, odpověď na dotaz co je to Polopenze?. Víte např. kdo to je Myslivec? Znáte a víte kdo je Richard Brabec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Polopenze i v jiných kategoriích (než Cestování). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.