Co je to?
Výraz, termín, definice slova Polopenze. Co znamená odborný pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Co je to Polopenze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Polopenze?

Polopenze je pojmenování, označující způsob stravování, které poskytuje stravovací zařízení, například hotel, penzion nebo ubytování v soukromí. Polopenze se skládá ze dvou jídel, ve většině případů jde o snídani a večeři. Někdy se může jednat o snídani a oběd. Počítá se tedy s tím, že si jedno ze tří základních jídel zajistí host sám, ve většině případů v jiném zařízení.
Forma je různá, polopenze bývá poskytována výběrem z jídelního lístku nebo jako bufetové stoly, u kterých se podávají i teplá jídla nebo si host může posloužit z pestré nabídky uzenin, sýrů, salátů, zeleniny a ovoce. V polopenzi nebývají zahrnuty nápoje.


Co je to Polopenze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Polopenze. Co znamená odborný pojem Polopenze z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Polopenze s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Polopenze je v kategorii cestování

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, co to je, přesný význam, význam, popis, definice pojmu, slovo, cestování, wiki, cestování, přesný výraz, co je to Polopenze?, definice, význam slova, lexikon, názvosloví, synonymum


Pojem Polopenze je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polopenze? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Polopenze je označení pro způsob stravování poskytovaného ubytovacím zařízením - hotelem nebo penzionem. Součástí polopenze jsou dvě denní jídla, obvykle snídaně a večeře; výjimečně snídaně a oběd. Nápoje ve většině případů nejsou do polopenze zahrnuty. Pokud jsou poskytována všechna tři denní jídla, jedná se už o plnou penzi.

Polopenze

Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Polopenze se skládá ze snídaně a večeře. Ilustrační fotografie. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Polopenze

Hledat videa s názvem Polopenze na Youtube

Najít výraz Polopenze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Polopenze ve Wikislovníku

Hledat výraz Polopenze ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polopenze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Polopenze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Polopenze například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Polopenze? resp. co je to Polopenze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polopenze, odpověď na dotaz co je to Polopenze?. Víte např. kdo to je Rami Malek? Znáte a víte kdo je Řezník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než cestování). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.