Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Železniční koridor. Co znamená pojem Železniční koridor z kategorie Různé?

Co je Železniční koridor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Železniční koridor?

Železniční koridor je pojmenování pro moderní a hlavní trati všech druhů železniční dopravy. Vlaky zde mohou bezpečně využívat i vysoké rychlosti.
Železniční koridor musí splňovat určité podmínky, jako je dvoukolejná elektrifikovaná trať, zabezpečení s automatickým blokováním, které lze řídit dálkově, rychlost v průměru 60 km/hod, stanice s perony a mimoúrovňovými přechody, nízký počet přejezdů. Koridor slouží jak osobní, tak nákladní dopravě.

Co je to Železniční koridor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Železniční koridor. Co znamená pojem Železniční koridor z kategorie Různé?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Železniční koridor? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Železniční koridor se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: lexikon, slovník, přesný výraz, vysvětlení, definice pojmu, význam, termín, odborné názvosloví, co znamená, co to je, význam pojmu, definice, různé, slovo, informace, wiki, heslo, terminologie


Pojem Železniční koridor je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Železniční koridor?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tranzitní železniční koridor (někdy zjednodušeně jen koridor nebo železniční koridor nebo tranzitní koridor; zkratka TŽK) je označení pro hlavní, modernizovanou železniční trať s maximální rychlostí 160 km/h určenou především k příměstské, dálkové a tranzitní osobní i nákladní dopravě. Někdy se slovem koridor označuje i peážní trať.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Železniční koridor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Železniční koridor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Železniční koridor ve Wikizdrojích

Najít výraz Železniční koridor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Železniční koridor ve Wikislovníku

Vyhledat termín Železniční koridor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Železniční koridor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Železniční koridor? resp. co znamená výraz Železniční koridor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Železniční koridor, odpověď na dotaz co je to Železniční koridor?. Víte např. kdo to je Proděkan? Znáte a víte kdo je Petr Lexa? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Železniční koridor hledat i v jiných kategoriích (než různé). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.