Co je to?
Definice výrazu Reality show. Co znamená odborný pojem Reality show z kategorie Kultura?

Co to je Reality show? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Reality show

Reality show je typ televizního pořadu, který je v posledních letech velmi oblíbený. Cílem je sledování "reálného" děje a o čím bizarnější situaci se jedná, tím lépe pro sledovanost show a pro zisk komerční televizní stanice. Mezi prvními pořady tohoto typu se u nás objevili VyVolení a Big Brother, kdy televizní štáb sledoval skupinu lidí uzavřenou ve vile. Soutěžící museli plnit různé úkoly a v určených intervalech vždy jeden vypadl. Častým námětem je např. survival, tedy přežití v extrémních podmínkách, např. Robinsonův ostrov. Mezi další známé reality show patří třeba Výměna manželek nebo Prostřeno. V zahraniční natáčejí svoje reality show různé celebrity, např. Keeping Up With the Kardashians. Kvalita reality show nebývá vysoká a zájem o ně pomalu, ale jistě klesá.

Co je to Reality show? Význam slova, termín, Definice výrazu Reality show. Co znamená odborný pojem Reality show z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Reality show se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Reality show se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: terminologie, termín, co to je, přesný výraz, pojem, wiki, význam pojmu, terminus technicus, definice, definice pojmu, lexikon, heslo, přesný význam, názvosloví, odborný výraz, popis, co je to Reality show?, Kultura


Pojem Reality show je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Reality show? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Reality show je typ televizního pořadu. Jedná se o formát, který je založen na zobrazení „reálného“ života. Základem je snímání osob, herců i neherců, a to kamerami skrytými i zjevnými. Principy reality show se ale projevují i ve formátech rozhlasového vysílání, na časopisecké a novinové úrovni, pronikají do oblasti internetové zábavy a také například do divadelních představení. Některým je fungování reality show inspirací tematickou, jiným formální.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Reality show ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Reality show na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Reality show ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Reality show ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reality show ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Reality show ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Reality show například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Reality show? resp. co přesně označuje termín Reality show? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reality show, odpověď na dotaz co je to Reality show?. Víte např. kdo to je Robert Záruba? Znáte a víte kdo je Nicolas Cage? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.