Co je to?
Výraz, termín, definice slova Promoce. Co znamená odborný pojem Promoce z kategorie Školství?

Co je Promoce?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Promoce

Promoce je pojem pocházející z latiny. Jedná se o obřad při udělování individuálních akademických titulů po řádném ukončení studia na vysoké škole. Promoce je pouze slavnostní akt bez právního významu, koná se ve slavnostních prostorách, aulách, kaplích nebo sálech.
Promoce se účastní promovaní jedinci a hlavní představitelé univerzity nebo fakulty a veřejnost, především rodinní příslušníci. Absolventi se přihlašují k promočnímu slibu a přebírají vysokoškolský diplom.


Co je to Promoce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Promoce. Co znamená odborný pojem Promoce z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Promoce sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Promoce je v kategorii Školství

Klíčová slova: Školství, odborný výraz, slovník, vysvětlení, co znamená, terminologie, informace, definice pojmu, význam, definice, význam slova, slovo, význam pojmu, Školství, formulace, lexikon, názvosloví, pojem


Pojem Promoce je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Promoce?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Promoce (z lat. promotio, od pro-moveo, postrčit, podpořit) je obvykle slavnostní akademický obřad (ceremoniál) udělení akademického titulu jednotlivým osobám, který následuje po jejich řádném formálním ukončení vysokoškolského studia či rigorózního řízení. Termínu se užívá i v případě slavnostního obřadu udílení titulů z vyšší odborného studia, profesního vzdělávání či certifikátů univerzity třetího věku či jiných ucelenějších kurzů. V České republice nemá promoce právní význam, protože akademický titul se získává už ukončením studia státní zkouškou. Je nicméně jakýmsi protějškem imatrikulace, protože promocí je absolventům symbolicky slavnostně potvrzeno vyřazení z akademické obce dané vysoké školy, která se jim tak stává alma mater.

Hledejte výraz Promoce v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Promoce ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Promoce ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Promoce na Google obrázcích

Najít výraz Promoce ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Promoce ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Promoce ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Promoce například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Promoce? resp. co to je Promoce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promoce, odpověď na dotaz co je to Promoce?. Víte např. kdo to je Neptun? Znáte a víte kdo je Ohava? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Školství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, školačka, promoce, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.