Co je to?
Odborný výraz, definice slova Promoce. Co znamená pojem Promoce z kategorie Školství?

Co je to Promoce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Promoce?

Promoce je pojem pocházející z latiny. Jedná se o obřad při udělování individuálních akademických titulů po řádném ukončení studia na vysoké škole. Promoce je pouze slavnostní akt bez právního významu, koná se ve slavnostních prostorách, aulách, kaplích nebo sálech.
Promoce se účastní promovaní jedinci a hlavní představitelé univerzity nebo fakulty a veřejnost, především rodinní příslušníci. Absolventi se přihlašují k promočnímu slibu a přebírají vysokoškolský diplom.


Co je to Promoce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Promoce. Co znamená pojem Promoce z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Promoce) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Promoce patří do kategorie Školství

Klíčová slova: termín, Promoce, terminus technicus, slovo, názvosloví, heslo, co to je, Školství, přesný význam, vysvětlení, formulace, definice pojmu, informace, synonymum, význam, co je to Promoce?, význam pojmu, význam slova


Pojem Promoce je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Promoce? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Promoce (z lat. promotio, od pro-moveo, postrčit, podpořit) je obvykle slavnostní akademický obřad (ceremoniál) udělení akademického titulu jednotlivým osobám, který následuje po jejich řádném formálním ukončení vysokoškolského studia či rigorózního řízení. Termínu se užívá i v případě slavnostního obřadu udílení titulů z vyšší odborného studia, profesního vzdělávání či certifikátů univerzity třetího věku či jiných ucelenějších kurzů. V České republice nemá promoce právní význam, protože akademický titul se získává už ukončením studia státní zkouškou. Je nicméně jakýmsi protějškem imatrikulace, protože promocí je absolventům symbolicky slavnostně potvrzeno vyřazení z akademické obce dané vysoké školy, která se jim tak stává alma mater.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Promoce ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Promoce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Promoce ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Promoce ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Promoce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Promoce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Promoce například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Promoce? resp. co to je Promoce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promoce, odpověď na dotaz co je to Promoce?. Víte např. kdo to je Éterická bytost? Znáte a víte kdo je Eurohujer? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.