Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hologram. Co znamená odborný pojem Hologram z kategorie Věda?

Co je to Hologram? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hologram

Hologram je trojrozměrný obrazec vzniklý cíleně zaměřeným vyzařováním laserových paprsků přes polopropustnou vrstvu. Je to přenesený obraz skutečného předmětu vytvářející dokonalou trojrozměrnou iluzi. Jedná se o poměrně drahou technologii s omezeným využitím. S termínem hologram se nejčastěji setkáme, je-li řeč o jednom z ochranných prvků bankovek. Na nich má hologram podobu duhové samolepky s jedinečnou strukturou.


Co je to Hologram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hologram. Co znamená odborný pojem Hologram z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Hologram je v sekci věda

Klíčová slova: informace, odborný výraz, věda, vysvětlení, wiki, přesný výraz, co znamená, co to je, přesný význam, slovník, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, formulace, slovo, lexikon, odborné názvosloví, popis


Pojem Hologram je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Hologram

Projekce ženy v krajině. Takto si představují hologram tvůrci sci-fi filmů. Autor: Prettysleepy, zdroj: Pixabay
Projekce ženy v krajině. Takto si představují hologram tvůrci sci-fi filmů. Autor: Prettysleepy, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Hologram na Youtube

Hledat slovo Hologram ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Hologram ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Hologram ve Wikipedii

Najít slovo Hologram ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hologram ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hologram například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili co znamená Hologram? resp. co znamená Hologram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hologram, odpověď na dotaz co je to Hologram?. Víte např. kdo to je Steve Jablonsky? Znáte a víte kdo je Fuchtle? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.