Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mezoterapie. Co znamená pojem Mezoterapie z kategorie Lékařství?

Co je Mezoterapie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mezoterapie?

Mezoterapie je název nechirurgického zákroku užívaného v estetickém lékařství a dermatologii. Jejím cílem je dostat aktivní látky přímo do postiženého místa. Tento zákrok se provádí od poloviny 20. století. Má několik variant. Je ji možno provádět pomocí jehel, kdy se vyživující látky dostávají do hloubky kůže pomocí úzké jehly. Neinvazivní mezoterapie bez jehel používá přístroj, který vyrábí elektrický proud s vysokou frekvencí. Dalším druhem mezoterapie je sonoforéza. Při ní se k dopravě účinných látek do těla používá ultrazvuk. Iontoforéza využívá k vkládání aktivních látek stejnosměrný proud. Uplatnění mezoterapie je poměrně široké, s její pomocí lze podpořit léčbu zranění sportovců, je účinná při bolestech kloubů a svalů, účinkuje na dehydrovanou kůži, celulitidu, vrásky, strie a plešatost.
Tuto metodu není doporučeno používat v těhotenství, při kojení, alergiích, kožních zánětech, rakovině a při sklonu k tvoření jizev. Do složení aktivních látek patří kromě jiného rostlinné výtažky, kofein, kyselina hyaĺuronová, vitamíny a další. Doba ošetření se pohybuje kolem jedné půlhodiny a většinou se doporučuje 5 opakování, to však záleží na ošetřované oblasti a jejím stavu. Po nějaké době je vhodné terapii opakovat.


Co je to Mezoterapie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mezoterapie. Co znamená pojem Mezoterapie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Mezoterapie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, význam pojmu, definice pojmu, význam, pojem, Mezoterapie, slovník, co to je, heslo, formulace, lexikon, co je to Mezoterapie?, přesný výraz, co znamená, termín, význam slova, terminus technicus


Pojem Mezoterapie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mezoterapie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mezoterapie, je relativně mladá metoda, která nabízí postup, jak dosáhnout omlazení pokožky obličeje, krku, dekoltu či hřbetů rukou a podobně. Jde o metodu která vyvolává tvorbu nových buněk a kolagenu, čímž se vyhlazují vrásky a vypíná pokožka. Velmi často, se také můžeme setkat s mezoterapií při léčbě celulitidy.
Existují dva způsoby mezoterapie, invazivní postup a neinvazivní postup.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Mezoterapie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Mezoterapie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Mezoterapie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Mezoterapie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Mezoterapie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Mezoterapie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mezoterapie například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Z předchozího textu jste se dozvěděli co to je Mezoterapie? resp. co znamená výraz Mezoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mezoterapie, odpověď na dotaz co je to Mezoterapie?. Víte např. kdo to je Reportér? Znáte a víte kdo je Ivana Brožová? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mezoterapie v jiné sekci než lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Inkubátor, mezoterapie, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.