Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mezoterapie. Co znamená odborný pojem Mezoterapie z kategorie Lékařství?

Co je Mezoterapie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Mezoterapie?

Mezoterapie je název nechirurgického zákroku užívaného v estetickém lékařství a dermatologii. Jejím cílem je dostat aktivní látky přímo do postiženého místa. Tento zákrok se provádí od poloviny 20. století. Má několik variant. Je ji možno provádět pomocí jehel, kdy se vyživující látky dostávají do hloubky kůže pomocí úzké jehly. Neinvazivní mezoterapie bez jehel používá přístroj, který vyrábí elektrický proud s vysokou frekvencí. Dalším druhem mezoterapie je sonoforéza. Při ní se k dopravě účinných látek do těla používá ultrazvuk. Iontoforéza využívá k vkládání aktivních látek stejnosměrný proud. Uplatnění mezoterapie je poměrně široké, s její pomocí lze podpořit léčbu zranění sportovců, je účinná při bolestech kloubů a svalů, účinkuje na dehydrovanou kůži, celulitidu, vrásky, strie a plešatost.
Tuto metodu není doporučeno používat v těhotenství, při kojení, alergiích, kožních zánětech, rakovině a při sklonu k tvoření jizev. Do složení aktivních látek patří kromě jiného rostlinné výtažky, kofein, kyselina hyaĺuronová, vitamíny a další. Doba ošetření se pohybuje kolem jedné půlhodiny a většinou se doporučuje 5 opakování, to však záleží na ošetřované oblasti a jejím stavu. Po nějaké době je vhodné terapii opakovat.


Co je to Mezoterapie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mezoterapie. Co znamená odborný pojem Mezoterapie z kategorie Lékařství?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici slova Mezoterapie můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Mezoterapie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam, co je to Mezoterapie?, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, pojem, lékařství, wiki, lékařství, co znamená, slovník, heslo, Mezoterapie, definice, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, definice pojmu


Pojem Mezoterapie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mezoterapie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mezoterapie, je relativně mladá metoda, která nabízí postup, jak dosáhnout omlazení pokožky obličeje, krku, dekoltu či hřbetů rukou a podobně. Jde o metodu která vyvolává tvorbu nových buněk a kolagenu, čímž se vyhlazují vrásky a vypíná pokožka. Velmi často, se také můžeme setkat s mezoterapií při léčbě celulitidy.
Existují dva způsoby mezoterapie, invazivní postup a neinvazivní postup.

Jiné zdroje informací o pojmu Mezoterapie

Hledat pojem Mezoterapie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mezoterapie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Mezoterapie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Mezoterapie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Mezoterapie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mezoterapie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mezoterapie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Mezoterapie? resp. co se skrývá pod slovem Mezoterapie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mezoterapie, odpověď na dotaz co je to Mezoterapie?. Víte např. kdo to je Erika Stárková? Znáte a víte kdo je Čestmír Řanda? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.