Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rychta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rychta

Rychta je název stavby z feudálního období, kdy v ní sídlil rychtář – úředník. Rychty byly městské nebo venkovské. V městských rychtách sídlili královští rychtáři, jejichž úřad byl postupně rušen a rychty se měnily na radnice.
Ve vesnické rychtě působil rychtář jako vrchnostenský úředník, který kontroloval, jak jsou plněny příkazy vydané vrchností. Rychtáři bývali i voleni nebo mohli být dědiční.


Co je to Rychta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rychta patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, co to je, formulace, slovo, Stavebnictví, Stavebnictví, odborné názvosloví, přesný význam, význam pojmu, pojem, co je to Rychta?, wiki, názvosloví, význam, popis, slovník, význam slova


Pojem Rychta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Rychta?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rychta byla v období feudalismu sídlem úředníka – rychtáře. Tato označení byla preferována v oblasti magdeburského práva. V oblasti franského práva (hlavně sever Čech a Moravy, Slezsko a Lužice) byl pro rychtáře preferován synonymní výraz šoltys (též šulc, jeho sídlo se nazývalo šulcovna), v části Moravy se rychtář nazýval fojt a jeho sídlo fojtství.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Rychta ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Rychta na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rychta ve Wikimedia Commons

Najít pojem Rychta ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Rychta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rychta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychta například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Rychta? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rychta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychta, odpověď na dotaz co je to Rychta?. Víte např. kdo to je Petra Procházková? Znáte a víte kdo je Jan Blahoslav? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.