Co je to?
Definice výrazu Rychta. Co znamená odborný pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Co je Rychta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rychta?

Rychta je název stavby z feudálního období, kdy v ní sídlil rychtář – úředník. Rychty byly městské nebo venkovské. V městských rychtách sídlili královští rychtáři, jejichž úřad byl postupně rušen a rychty se měnily na radnice.
Ve vesnické rychtě působil rychtář jako vrchnostenský úředník, který kontroloval, jak jsou plněny příkazy vydané vrchností. Rychtáři bývali i voleni nebo mohli být dědiční.


Co je to Rychta? Význam slova, termín, Definice výrazu Rychta. Co znamená odborný pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rychta můžete samozřejmě sdílet s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Rychta je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, Rychta, význam slova, formulace, synonymum, přesný výraz, terminologie, slovník, wiki, co to je, popis, význam pojmu, přesný význam, co je to Rychta?, význam, co znamená, heslo, stavebnictví


Pojem Rychta je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rychta? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Rychta byla v období feudalismu sídlem úředníka – rychtáře. Tato označení byla preferována v oblasti magdeburského práva. V oblasti franského práva (hlavně sever Čech a Moravy, Slezsko a Lužice) byl pro rychtáře preferován synonymní výraz šoltys (též šulc, jeho sídlo se nazývalo šulcovna), v části Moravy se rychtář nazýval fojt a jeho sídlo fojtství.

Hledejte výraz Rychta v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Rychta ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rychta ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rychta na Youtube

Zkusit najít výraz Rychta ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Rychta ve Wikizdrojích

Najít heslo Rychta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rychta? resp. co znamená Rychta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychta, odpověď na dotaz co je to Rychta?. Víte např. kdo to je Psycholog? Znáte a víte kdo je Verbíř? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Rychta i v jiné části webu než je kategorie stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.