Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rychta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rychta

Rychta je název stavby z feudálního období, kdy v ní sídlil rychtář – úředník. Rychty byly městské nebo venkovské. V městských rychtách sídlili královští rychtáři, jejichž úřad byl postupně rušen a rychty se měnily na radnice.
Ve vesnické rychtě působil rychtář jako vrchnostenský úředník, který kontroloval, jak jsou plněny příkazy vydané vrchností. Rychtáři bývali i voleni nebo mohli být dědiční.


Co je to Rychta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rychta? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rychta se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, lexikon, názvosloví, přesný význam, popis, termín, informace, formulace, co znamená, význam, vysvětlení, slovník, přesný výraz, terminologie, odborný výraz, synonymum, význam pojmu


Pojem Rychta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Rychta na Youtube

Hledat slovo Rychta ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Rychta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Rychta ve Wikislovníku

Najít termín Rychta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Rychta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychta například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Rychta? resp. co označuje slovo Rychta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychta, odpověď na dotaz co je to Rychta?. Víte např. kdo to je Jakub Kohák? Znáte a víte kdo je Thálie? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.