Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rychta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rychta

Rychta je název stavby z feudálního období, kdy v ní sídlil rychtář – úředník. Rychty byly městské nebo venkovské. V městských rychtách sídlili královští rychtáři, jejichž úřad byl postupně rušen a rychty se měnily na radnice.
Ve vesnické rychtě působil rychtář jako vrchnostenský úředník, který kontroloval, jak jsou plněny příkazy vydané vrchností. Rychtáři bývali i voleni nebo mohli být dědiční.


Co je to Rychta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Rychta) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rychta patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, význam, synonymum, pojem, odborné názvosloví, terminologie, definice, heslo, vysvětlení, definice pojmu, slovo, lexikon, význam slova, termín, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Rychta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Rychta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Rychta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Rychta ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Rychta ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rychta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Rychta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychta například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Rychta? resp. co to je Rychta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychta, odpověď na dotaz co je to Rychta?. Víte např. kdo to je Neplátce DPH? Znáte a víte kdo je Světec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.