Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Co to je Rychta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rychta?

Rychta je název stavby z feudálního období, kdy v ní sídlil rychtář – úředník. Rychty byly městské nebo venkovské. V městských rychtách sídlili královští rychtáři, jejichž úřad byl postupně rušen a rychty se měnily na radnice.
Ve vesnické rychtě působil rychtář jako vrchnostenský úředník, který kontroloval, jak jsou plněny příkazy vydané vrchností. Rychtáři bývali i voleni nebo mohli být dědiční.


Co je to Rychta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rychta. Co znamená pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Rychta můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rychta je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam slova, popis, formulace, definice pojmu, názvosloví, co znamená, synonymum, wiki, odborný výraz, co to je, význam pojmu, definice, co je to Rychta?, pojem, slovo, terminus technicus, odborné názvosloví, informace


Pojem Rychta je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Rychta píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rychta byla v období feudalismu sídlem úředníka – rychtáře. Tato označení byla preferována v oblasti magdeburského práva. V oblasti franského práva (hlavně sever Čech a Moravy, Slezsko a Lužice) byl pro rychtáře preferován synonymní výraz šoltys (též šulc, jeho sídlo se nazývalo šulcovna), v části Moravy se rychtář nazýval fojt a jeho sídlo fojtství.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Rychta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Rychta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rychta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rychta na Youtube

Vyhledat heslo Rychta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rychta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Rychta? resp. jaký je význam pojmu Rychta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychta, odpověď na dotaz co je to Rychta?. Víte např. kdo to je Eva Green? Znáte a víte kdo je Světec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.