Co je to?
Definice výrazu, termínu Rychta. Co znamená odborný pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Co je Rychta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rychta

Rychta je název stavby z feudálního období, kdy v ní sídlil rychtář – úředník. Rychty byly městské nebo venkovské. V městských rychtách sídlili královští rychtáři, jejichž úřad byl postupně rušen a rychty se měnily na radnice.
Ve vesnické rychtě působil rychtář jako vrchnostenský úředník, který kontroloval, jak jsou plněny příkazy vydané vrchností. Rychtáři bývali i voleni nebo mohli být dědiční.


Co je to Rychta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rychta. Co znamená odborný pojem Rychta z kategorie Stavebnictví?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Rychta je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, slovo, vysvětlení, informace, význam pojmu, co to je, přesný výraz, stavebnictví, synonymum, význam, co znamená, definice pojmu, formulace, definice, terminologie, pojem, co je to Rychta?, heslo


Pojem Rychta je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Rychta dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rychta byla v období feudalismu sídlem úředníka – rychtáře. Tato označení byla preferována v oblasti magdeburského práva. V oblasti franského práva (hlavně sever Čech a Moravy, Slezsko a Lužice) byl pro rychtáře preferován synonymní výraz šoltys (též šulc, jeho sídlo se nazývalo šulcovna), v části Moravy se rychtář nazýval fojt a jeho sídlo fojtství.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít Rychta ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Rychta na Youtube

Zkusit najít Rychta ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Rychta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rychta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Rychta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rychta například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte co znamená slovo Rychta? resp. co to je Rychta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rychta, odpověď na dotaz co je to Rychta?. Víte např. kdo to je Polednice? Znáte a víte kdo je Digitální nomád? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.