Co je to?
Výraz, termín, definice slova Magnetická rezonance. Co znamená odborný pojem Magnetická rezonance z kategorie Lékařství?

Co je to Magnetická rezonance? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Magnetická rezonance

Magnetická rezonance (označována také zkratkou MR) je způsob vyšetření, který umožňuje zobrazovat vnitřní orgány ve 3D. Magnetická rezonance využívá elektromagnetické vlnění o vysoké frekvenci. Nemá žádná rizika spojená s radiačním zářením.


Výraz, termín, definice slova Magnetická rezonance. Co znamená odborný pojem Magnetická rezonance z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Magnetická rezonance patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, přesný význam, význam, heslo, terminus technicus, význam slova, Lékařství, odborný výraz, pojem, synonymum, vysvětlení, názvosloví, přesný výraz, informace, definice pojmu, co to je, popis


Pojem Magnetická rezonance je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Magnetická rezonance? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Magnetická rezonance (též MR, MRI, z anglického „magnetic resonance imaging“) je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla. Pomocí MRI je možné získat řezy určité oblasti těla, ty dále zpracovávat a spojovat až třeba k výslednému 3D obrazu požadovaného orgánu. Magnetická rezonance využívá velké magnetické pole a elektromagnetické vlnění s vysokou frekvencí. Na rozdíl od CT vyšetření, které je s MR někdy alternativní, tedy nenese žádná rizika způsobená zářením (nulová radiační zátěž). Nevýhodou vyšetření MR je určitá hlučnost zařízení. Podstatou barevného odlišení jednotlivých tkání je jejich rozdílné chování při stejném vnějším působení. Vyšetření se provádí buď s nebo bez použití kontrastní látky (gadolinium vpichem do žíly).

Jiné informační zdroje o pojmu Magnetická rezonance

Najít slovo Magnetická rezonance na Google.cz

Hledat heslo Magnetická rezonance ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Magnetická rezonance ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Magnetická rezonance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Magnetická rezonance na Youtube

Najít výraz Magnetická rezonance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Magnetická rezonance například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Magnetická rezonance? resp. co to je Magnetická rezonance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Magnetická rezonance, odpověď na dotaz co je to Magnetická rezonance?. Víte např. kdo to je Etnograf? Znáte a víte kdo je Anna K? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.