Co je to?
Výraz, termín, definice slova Magnetická rezonance. Co znamená odborný pojem Magnetická rezonance z kategorie Lékařství?

Co je to Magnetická rezonance? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Magnetická rezonance?

Magnetická rezonance (označována také zkratkou MR) je způsob vyšetření, který umožňuje zobrazovat vnitřní orgány ve 3D. Magnetická rezonance využívá elektromagnetické vlnění o vysoké frekvenci. Nemá žádná rizika spojená s radiačním zářením.


Výraz, termín, definice slova Magnetická rezonance. Co znamená odborný pojem Magnetická rezonance z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Magnetická rezonance s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Magnetická rezonance patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: slovo, význam slova, definice pojmu, co je to Magnetická rezonance?, popis, wiki, informace, odborný výraz, význam pojmu, terminologie, termín, přesný význam, význam, co znamená, lexikon, co to je, lékařství, synonymum


Pojem Magnetická rezonance je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Magnetická rezonance?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Magnetická rezonance (též MR, MRI, z anglického „magnetic resonance imaging“) je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla. Pomocí MRI je možné získat řezy určité oblasti těla, ty dále zpracovávat a spojovat až třeba k výslednému 3D obrazu požadovaného orgánu. Magnetická rezonance využívá velké magnetické pole a elektromagnetické vlnění s vysokou frekvencí. Na rozdíl od CT vyšetření, které je s MR někdy alternativní, tedy nenese žádná rizika způsobená zářením (nulová radiační zátěž). Nevýhodou vyšetření MR je určitá hlučnost zařízení. Podstatou barevného odlišení jednotlivých tkání je jejich rozdílné chování při stejném vnějším působení. Vyšetření se provádí buď s nebo bez použití kontrastní látky (gadolinium vpichem do žíly).

Více informací o slovu Magnetická rezonance doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Magnetická rezonance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Magnetická rezonance ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Magnetická rezonance ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Magnetická rezonance ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Magnetická rezonance ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Magnetická rezonance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Magnetická rezonance například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Magnetická rezonance? resp. jaký je význam pojmu Magnetická rezonance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Magnetická rezonance, odpověď na dotaz co je to Magnetická rezonance?. Víte např. kdo to je Technolog? Znáte a víte kdo je Šmelinář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.