Co je to?
Definice výrazu, termínu Magnetická rezonance. Co znamená odborný pojem Magnetická rezonance z kategorie Lékařství?

Co je Magnetická rezonance?

Co znamená pojem, definice termínu Magnetická rezonance?

Magnetická rezonance (označována také zkratkou MR) je způsob vyšetření, který umožňuje zobrazovat vnitřní orgány ve 3D. Magnetická rezonance využívá elektromagnetické vlnění o vysoké frekvenci. Nemá žádná rizika spojená s radiačním zářením.


Definice výrazu, termínu Magnetická rezonance. Co znamená odborný pojem Magnetická rezonance z kategorie Lékařství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Magnetická rezonance se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Magnetická rezonance je v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovník, heslo, informace, definice pojmu, význam slova, lexikon, význam, lékařství, popis, názvosloví, Magnetická rezonance, odborný výraz, terminologie, wiki, terminus technicus, definice, co je to Magnetická rezonance?, odborné názvosloví


Pojem Magnetická rezonance je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Magnetická rezonance? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Magnetická rezonance (též MR, MRI, z anglického „magnetic resonance imaging“) je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla. Pomocí MRI je možné získat řezy určité oblasti těla, ty dále zpracovávat a spojovat až třeba k výslednému 3D obrazu požadovaného orgánu. Magnetická rezonance využívá velké magnetické pole a elektromagnetické vlnění s vysokou frekvencí. Na rozdíl od CT vyšetření, které je s MR někdy alternativní, tedy nenese žádná rizika způsobená zářením (nulová radiační zátěž). Nevýhodou vyšetření MR je určitá hlučnost zařízení. Podstatou barevného odlišení jednotlivých tkání je jejich rozdílné chování při stejném vnějším působení. Vyšetření se provádí buď s nebo bez použití kontrastní látky (gadolinium vpichem do žíly).

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Magnetická rezonance na Google obrázcích

Hledat termín Magnetická rezonance ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Magnetická rezonance ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Magnetická rezonance ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Magnetická rezonance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Magnetická rezonance ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Magnetická rezonance například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Magnetická rezonance? resp. co vlastně znamená slovo Magnetická rezonance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Magnetická rezonance, odpověď na dotaz co je to Magnetická rezonance?. Víte např. kdo to je Břetislav Staš? Znáte a víte kdo je Šmelinář? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Bílý defibrilátor, magnetická rezonance, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.