Co je to?
Odborný výraz, definice slova Imobilizér. Co znamená pojem Imobilizér z kategorie Technika?

Co je to Imobilizér? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Imobilizér

Imobilizér je elektronické zařízení, které se nachází v automobilu. Brání nastartování motoru, pokud do zámku není vložen správný klíč. Jedná se o způsob ochrany před zloději. Imobilizér může využívat čipu v klíči nebo jiného šifrovaného kódu (u vyspělejších systémů).


Co je to Imobilizér? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Imobilizér. Co znamená pojem Imobilizér z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Imobilizér) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Imobilizér patří do kategorie Technika

Klíčová slova: terminologie, Imobilizér, přesný význam, definice, terminus technicus, popis, heslo, co je to Imobilizér?, wiki, slovník, co to je, Technika, informace, slovo, termín, formulace, lexikon, význam pojmu


Pojem Imobilizér je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Imobilizér? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Imobilizér je elektronické zařízení integrované v automobilu. Brání naběhnutí motoru, pokud by nebyl vložen správný klíč. To znemožňuje potenciálním zlodějům, aby nastartovali motor, aniž by měli originální klíč. V technickém popisu automobilů se dnes slovem „imobilizér“ rozumí elektronické zařízení. Existují však i mechanické imobilizéry, například botička, podobnou funkci mají různé druhy zámků volantu.

Pro více informací o heslu Imobilizér zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Imobilizér ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Imobilizér ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Imobilizér ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imobilizér ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Imobilizér ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Imobilizér na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Imobilizér například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Imobilizér? resp. co se skrývá pod slovem Imobilizér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imobilizér, odpověď na dotaz co je to Imobilizér?. Víte např. kdo to je Matka samoživitelka? Znáte a víte kdo je Buddhista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Imobilizér hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.