Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rizoto. Co znamená slovo Rizoto z kategorie Jídlo?

Co je Rizoto? Definice pojmu

Co znamená termín Rizoto? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rizoto patří k tradiční italské kuchyni. Jde o rýžový pokrm, který se vaří ve vývaru až do krémové podoby. Do různých druhů rizot se přidávají další ingredience jako cibule, víno nebo máslo. Pochází z oblasti Milána.
Rizoto má přesně stanovený postup přípravy. Používá se rýže se zrny střední velikosti a kulatého tvaru a s vysokým obsahem škrobu. Ta dobře saje tekutinu a díky uvolněnému škrobu je lepkavější. Rýže se vaří nebo smaží na másle nebo olivovém oleji. Pak se přidává bílé víno a zrna se nechají nasáknout. Při vaření se rýže stále míchá a přidává se vývar. V závěru se přidá ještě máslo a jemný strouhaný sýr. Ten se do směsi zašlehá. Pokud jsou v rizotu ryby či jiné mořské produkty, sýr se vynechává. Mohou se přidávat i luštěniny, maso nebo zelenina. Různé druhy rizota jsou podávány před hlavním jídlem nebo jako hlavní jídlo, mohou se jíst lžící nebo vidličkou.


Co je to Rizoto? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rizoto. Co znamená slovo Rizoto z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Rizoto) můžete sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Rizoto patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, jídlo, terminus technicus, přesný význam, co to je, wiki, heslo, synonymum, přesný výraz, terminologie, jídlo, definice, formulace, význam pojmu, slovo, termín, co znamená


Pojem Rizoto je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rizoto? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rizoto (či z italštiny risotto) je tradiční italské rýžové jídlo vařené ve vývaru do krémové konzistence. Mnohé druhy rizot také obsahují máslo, víno a cibuli. Je jedním z nejběžnějších způsobů vaření rýže v Itálii. Jeho původ je v severní Itálii, blíže ve východním Piemontu, západní Lombardii a Benátkách (odtud pochází rýže Vialone Nano). Je jedním z pilířů milánské kuchyně. Co se týká Italů, správně zhotovené rizoto by mělo být připraveno dle stanoveného postupu, jinak jde o jídlo z rýže, které se ale nemůže nazývat rizoto.

Rizoto s houbami

Rizoto s houbami šiitake. Autor: Jeferson Urias Urias, zdroj: Pixabay
Rizoto s houbami šiitake. Autor: Jeferson Urias Urias, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Rizoto ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Rizoto ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rizoto ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Rizoto ve Wikislovníku

Hledat termín Rizoto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Rizoto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rizoto například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rizoto? resp. co znamená slovo Rizoto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rizoto, odpověď na dotaz co je to Rizoto?. Víte např. kdo to je František I.? Znáte a víte kdo je Catherine Zeta-Jones? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.