Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rizoto. Co znamená slovo Rizoto z kategorie Jídlo?

Co je Rizoto?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rizoto

Rizoto patří k tradiční italské kuchyni. Jde o rýžový pokrm, který se vaří ve vývaru až do krémové podoby. Do různých druhů rizot se přidávají další ingredience jako cibule, víno nebo máslo. Pochází z oblasti Milána.
Rizoto má přesně stanovený postup přípravy. Používá se rýže se zrny střední velikosti a kulatého tvaru a s vysokým obsahem škrobu. Ta dobře saje tekutinu a díky uvolněnému škrobu je lepkavější. Rýže se vaří nebo smaží na másle nebo olivovém oleji. Pak se přidává bílé víno a zrna se nechají nasáknout. Při vaření se rýže stále míchá a přidává se vývar. V závěru se přidá ještě máslo a jemný strouhaný sýr. Ten se do směsi zašlehá. Pokud jsou v rizotu ryby či jiné mořské produkty, sýr se vynechává. Mohou se přidávat i luštěniny, maso nebo zelenina. Různé druhy rizota jsou podávány před hlavním jídlem nebo jako hlavní jídlo, mohou se jíst lžící nebo vidličkou.


Co je to Rizoto? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rizoto. Co znamená slovo Rizoto z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Rizoto s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Rizoto patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, pojem, odborné názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, heslo, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz, popis, přesný význam, význam slova, jídlo, informace, lexikon, co je to Rizoto?, formulace


Pojem Rizoto je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rizoto? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Rizoto (či z italštiny risotto) je tradiční italské rýžové jídlo vařené ve vývaru do krémové konzistence. Mnohé druhy rizot také obsahují máslo, víno a cibuli. Je jedním z nejběžnějších způsobů vaření rýže v Itálii. Jeho původ je v severní Itálii, blíže ve východním Piemontu, západní Lombardii a Benátkách (odtud pochází rýže Vialone Nano). Je jedním z pilířů milánské kuchyně. Co se týká Italů, správně zhotovené rizoto by mělo být připraveno dle stanoveného postupu, jinak jde o jídlo z rýže, které se ale nemůže nazývat rizoto.

Rizoto s houbami

Rizoto s houbami šiitake. Autor: Jeferson Urias Urias, zdroj: Pixabay
Rizoto s houbami šiitake. Autor: Jeferson Urias Urias, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Rizoto ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Rizoto na Google.cz

Najít slovo Rizoto ve Wikislovníku

Najít pojem Rizoto ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Rizoto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Rizoto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rizoto například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Rizoto? resp. jaký je význam slova Rizoto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rizoto, odpověď na dotaz co je to Rizoto?. Víte např. kdo to je Štěpán Jurajda? Znáte a víte kdo je Alžběta Pomořanská? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, banány, rizoto, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.