Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rizoto. Co znamená pojem Rizoto z kategorie Jídlo?

Co to je Rizoto? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rizoto?

Rizoto patří k tradiční italské kuchyni. Jde o rýžový pokrm, který se vaří ve vývaru až do krémové podoby. Do různých druhů rizot se přidávají další ingredience jako cibule, víno nebo máslo. Pochází z oblasti Milána.
Rizoto má přesně stanovený postup přípravy. Používá se rýže se zrny střední velikosti a kulatého tvaru a s vysokým obsahem škrobu. Ta dobře saje tekutinu a díky uvolněnému škrobu je lepkavější. Rýže se vaří nebo smaží na másle nebo olivovém oleji. Pak se přidává bílé víno a zrna se nechají nasáknout. Při vaření se rýže stále míchá a přidává se vývar. V závěru se přidá ještě máslo a jemný strouhaný sýr. Ten se do směsi zašlehá. Pokud jsou v rizotu ryby či jiné mořské produkty, sýr se vynechává. Mohou se přidávat i luštěniny, maso nebo zelenina. Různé druhy rizota jsou podávány před hlavním jídlem nebo jako hlavní jídlo, mohou se jíst lžící nebo vidličkou.


Co je to Rizoto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rizoto. Co znamená pojem Rizoto z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rizoto? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rizoto se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, informace, formulace, definice, slovník, přesný význam, wiki, definice pojmu, lexikon, popis, odborné názvosloví, přesný výraz, termín, co to je, názvosloví, význam, odborný výraz, Jídlo


Pojem Rizoto je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rizoto? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rizoto (či z italštiny risotto) je tradiční italské rýžové jídlo vařené ve vývaru do krémové konzistence. Mnohé druhy rizot také obsahují máslo, víno a cibuli. Je jedním z nejběžnějších způsobů vaření rýže v Itálii. Jeho původ je v severní Itálii, blíže ve východním Piemontu, západní Lombardii a Benátkách (odtud pochází rýže Vialone Nano). Je jedním z pilířů milánské kuchyně. Co se týká Italů, správně zhotovené rizoto by mělo být připraveno dle stanoveného postupu, jinak jde o jídlo z rýže, které se ale nemůže nazývat rizoto.

Rizoto s houbami

Rizoto s houbami šiitake. Autor: Jeferson Urias Urias, zdroj: Pixabay
Rizoto s houbami šiitake. Autor: Jeferson Urias Urias, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Rizoto na Youtube

Zkusit najít slovo Rizoto ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Rizoto ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Rizoto ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rizoto ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Rizoto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rizoto například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rizoto? resp. jaká je definice termínu Rizoto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rizoto, odpověď na dotaz co je to Rizoto?. Víte např. kdo to je Petra Černocká? Znáte a víte kdo je Choronzon? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.