Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rizoto. Co znamená pojem Rizoto z kategorie Jídlo?

Co to je Rizoto? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rizoto

Rizoto patří k tradiční italské kuchyni. Jde o rýžový pokrm, který se vaří ve vývaru až do krémové podoby. Do různých druhů rizot se přidávají další ingredience jako cibule, víno nebo máslo. Pochází z oblasti Milána.
Rizoto má přesně stanovený postup přípravy. Používá se rýže se zrny střední velikosti a kulatého tvaru a s vysokým obsahem škrobu. Ta dobře saje tekutinu a díky uvolněnému škrobu je lepkavější. Rýže se vaří nebo smaží na másle nebo olivovém oleji. Pak se přidává bílé víno a zrna se nechají nasáknout. Při vaření se rýže stále míchá a přidává se vývar. V závěru se přidá ještě máslo a jemný strouhaný sýr. Ten se do směsi zašlehá. Pokud jsou v rizotu ryby či jiné mořské produkty, sýr se vynechává. Mohou se přidávat i luštěniny, maso nebo zelenina. Různé druhy rizota jsou podávány před hlavním jídlem nebo jako hlavní jídlo, mohou se jíst lžící nebo vidličkou.


Co je to Rizoto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rizoto. Co znamená pojem Rizoto z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rizoto? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rizoto je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Rizoto, synonymum, význam slova, význam, definice pojmu, popis, význam pojmu, terminus technicus, co znamená, wiki, terminologie, heslo, termín, definice, Jídlo, Jídlo, pojem, vysvětlení


Pojem Rizoto je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rizoto? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rizoto (či z italštiny risotto) je tradiční italské rýžové jídlo vařené ve vývaru do krémové konzistence. Mnohé druhy rizot také obsahují máslo, víno a cibuli. Je jedním z nejběžnějších způsobů vaření rýže v Itálii. Jeho původ je v severní Itálii, blíže ve východním Piemontu, západní Lombardii a Benátkách (odtud pochází rýže Vialone Nano). Je jedním z pilířů milánské kuchyně. Co se týká Italů, správně zhotovené rizoto by mělo být připraveno dle stanoveného postupu, jinak jde o jídlo z rýže, které se ale nemůže nazývat rizoto.

Rizoto s houbami

Rizoto s houbami šiitake. Autor: Jeferson Urias Urias, zdroj: Pixabay
Rizoto s houbami šiitake. Autor: Jeferson Urias Urias, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Rizoto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Rizoto ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Rizoto na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rizoto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Rizoto ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Rizoto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rizoto například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Rizoto? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rizoto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rizoto, odpověď na dotaz co je to Rizoto?. Víte např. kdo to je Ondřej Vetchý? Znáte a víte kdo je Utilitarista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rizoto v jiné sekci než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.