Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dřevina. Co znamená odborný pojem Dřevina z kategorie Rostliny?

Co je to Dřevina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dřevina?

Dřevina je popisována jako vytrvalá cévnatá rostlina s dřevnatým stonkem, který má schopnost druhotného tloustnutí. Má totiž vrstvu dělivých buněk, od které se buňky dále dělí – buňky dřeva směrem dovnitř, buňky lýka směrem ven. Dřevina tak může dále sílit a tvořit dřevnaté stonky. Na dřeviny se zaměřuje věda nazývaná dendrologie.
Ke dřevinám patří například stromy, keře, polokeře, liány a další. Většina dřevin sílí stonky směrem ven. Pokud má dřevina zdřevnatělý stonek, kmen, je pojmenována stromem. Stonky keřů se rozvětvují hned u země a jsou také dřevnaté. Ke dřevinám patří i některé druhy lián. Polokeře tvoří přechod mezi dřevinami a bylinami.


Co je to Dřevina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dřevina. Co znamená odborný pojem Dřevina z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dřevina? Pak se o ní podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Dřevina je v kategorii rostliny

Klíčová slova: termín, lexikon, odborné názvosloví, rostliny, slovník, co je to Dřevina?, názvosloví, význam, význam pojmu, informace, terminus technicus, synonymum, terminologie, přesný výraz, wiki, heslo, rostliny, popis


Pojem Dřevina je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dřevina?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Dřevina je cévnatá vytrvalá rostlina, se schopností druhotného tloustnutí dřevnatého stonku. Díky vrstvě dělivých buněk (kambiu) se můžou směrem dovnitř od této vrstvy tvořit buňky dřeva a vnějším směrem buňky lýka. Tím je umožněno druhotné tloustnutí dřevin a tvorba dřevnatých nadzemních stonků. Dřevinami se zabývá specializované odvětví botaniky – dendrologie.

Stromy

Stromy jsou typickým příkladem dřeviny. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay
Stromy jsou typickým příkladem dřeviny. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Dřevina

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dřevina ve Wikimedia Commons

Najít slovo Dřevina ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Dřevina ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Dřevina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dřevina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Dřevina na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřevina například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dřevina? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dřevina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevina, odpověď na dotaz co je to Dřevina?. Víte např. kdo to je Robert De Niro? Znáte a víte kdo je Odborný asistent? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.