Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dřevina. Co znamená pojem Dřevina z kategorie Rostliny?

Co je to Dřevina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dřevina

Dřevina je popisována jako vytrvalá cévnatá rostlina s dřevnatým stonkem, který má schopnost druhotného tloustnutí. Má totiž vrstvu dělivých buněk, od které se buňky dále dělí – buňky dřeva směrem dovnitř, buňky lýka směrem ven. Dřevina tak může dále sílit a tvořit dřevnaté stonky. Na dřeviny se zaměřuje věda nazývaná dendrologie.
Ke dřevinám patří například stromy, keře, polokeře, liány a další. Většina dřevin sílí stonky směrem ven. Pokud má dřevina zdřevnatělý stonek, kmen, je pojmenována stromem. Stonky keřů se rozvětvují hned u země a jsou také dřevnaté. Ke dřevinám patří i některé druhy lián. Polokeře tvoří přechod mezi dřevinami a bylinami.


Co je to Dřevina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dřevina. Co znamená pojem Dřevina z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Dřevina sdílejte s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Dřevina je v kategorii rostliny

Klíčová slova: rostliny, popis, význam pojmu, význam, rostliny, slovo, terminologie, vysvětlení, význam slova, synonymum, heslo, formulace, slovník, Dřevina, přesný výraz, wiki, co to je, informace


Pojem Dřevina je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dřevina můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dřevina je cévnatá vytrvalá rostlina, se schopností druhotného tloustnutí dřevnatého stonku. Díky vrstvě dělivých buněk (kambiu) se můžou směrem dovnitř od této vrstvy tvořit buňky dřeva a vnějším směrem buňky lýka. Tím je umožněno druhotné tloustnutí dřevin a tvorba dřevnatých nadzemních stonků. Dřevinami se zabývá specializované odvětví botaniky – dendrologie.

Stromy

Stromy jsou typickým příkladem dřeviny. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay
Stromy jsou typickým příkladem dřeviny. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Dřevina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Dřevina ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Dřevina na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dřevina ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Dřevina ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Dřevina na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřevina například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Dřevina? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dřevina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevina, odpověď na dotaz co je to Dřevina?. Víte např. kdo to je Nindža? Znáte a víte kdo je Martin Uhlíř? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.