Co je to?
Definice výrazu Dřevina. Co znamená odborný pojem Dřevina z kategorie Rostliny?

Co je Dřevina? Význam slova

Co znamená termín Dřevina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Dřevina je popisována jako vytrvalá cévnatá rostlina s dřevnatým stonkem, který má schopnost druhotného tloustnutí. Má totiž vrstvu dělivých buněk, od které se buňky dále dělí – buňky dřeva směrem dovnitř, buňky lýka směrem ven. Dřevina tak může dále sílit a tvořit dřevnaté stonky. Na dřeviny se zaměřuje věda nazývaná dendrologie.
Ke dřevinám patří například stromy, keře, polokeře, liány a další. Většina dřevin sílí stonky směrem ven. Pokud má dřevina zdřevnatělý stonek, kmen, je pojmenována stromem. Stonky keřů se rozvětvují hned u země a jsou také dřevnaté. Ke dřevinám patří i některé druhy lián. Polokeře tvoří přechod mezi dřevinami a bylinami.


Co je to Dřevina? Význam slova, termín, Definice výrazu Dřevina. Co znamená odborný pojem Dřevina z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s ostatními na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Dřevina je v sekci rostliny

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, informace, lexikon, odborné názvosloví, rostliny, pojem, termín, co je to Dřevina?, význam slova, slovo, wiki, slovník, co to je, význam pojmu, terminus technicus, odborný výraz, terminologie


Pojem Dřevina je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dřevina můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dřevina je cévnatá vytrvalá rostlina, se schopností druhotného tloustnutí dřevnatého stonku. Díky vrstvě dělivých buněk (kambiu) se můžou směrem dovnitř od této vrstvy tvořit buňky dřeva a vnějším směrem buňky lýka. Tím je umožněno druhotné tloustnutí dřevin a tvorba dřevnatých nadzemních stonků. Dřevinami se zabývá specializované odvětví botaniky – dendrologie.

Stromy

Stromy jsou typickým příkladem dřeviny. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay
Stromy jsou typickým příkladem dřeviny. Autor: jplenio, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat výraz Dřevina ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Dřevina ve Wikislovníku

Hledat pojem Dřevina ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Dřevina na Youtube

Zkusit najít Dřevina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Dřevina ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dřevina například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Dřevina? resp. co se skrývá pod slovem Dřevina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevina, odpověď na dotaz co je to Dřevina?. Víte např. kdo to je Realitní makléř? Znáte a víte kdo je Maskér? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.