Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Co je Blockchain? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Blockchain

Blockchain je pojem z prostředí informatiky. Jde o speciální databázi, ve které jsou uchovávány záznamy, jejichž množství stále narůstá a současně jsou ochraňovány před neoprávněnými přístupy z vnějšku i z vnitřku, tedy z uzlů sítě peer-to-peer.
Velmi často se blockchainy využívají při práci s kryptoměnami, kdy se v nich uchovávají uživatelské transakce. Český název pro tyto databáze je bločenka, není však příliš používán.


Co je to Blockchain? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Blockchain? Pak se o ní podělte s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Blockchain je v kategorii internet

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, názvosloví, pojem, odborný výraz, co to je, slovo, heslo, odborné názvosloví, význam pojmu, co znamená, Blockchain, co je to Blockchain?, terminus technicus, slovník, přesný výraz, wiki, terminologie


Pojem Blockchain je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Blockchain?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blockchain je v informatice speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uzlů peer-to-peer sítě. Nejčastější aplikací technologie blockchainu je použití jako účetní kniha kryptoměn (např. bitcoinu), jež uchovává transakce provedené uživateli. Kombinace s kryptografií umožňuje zajistit anonymitu operací a zabránit neoprávněným transakcím.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Blockchain ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Blockchain ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blockchain ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Blockchain ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Blockchain ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Blockchain na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blockchain například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Blockchain? resp. jaký je význam pojmu Blockchain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blockchain, odpověď na dotaz co je to Blockchain?. Víte např. kdo to je Jaromír Tesař? Znáte a víte kdo je Kate Bush? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Blockchain i v jiné sekci než je kategorie internet. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?