Co je to?
Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Co to je Blockchain? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Blockchain

Blockchain je pojem z prostředí informatiky. Jde o speciální databázi, ve které jsou uchovávány záznamy, jejichž množství stále narůstá a současně jsou ochraňovány před neoprávněnými přístupy z vnějšku i z vnitřku, tedy z uzlů sítě peer-to-peer.
Velmi často se blockchainy využívají při práci s kryptoměnami, kdy se v nich uchovávají uživatelské transakce. Český název pro tyto databáze je bločenka, není však příliš používán.


Co je to Blockchain? Význam slova, termín, Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Blockchain je v sekci Internet

Klíčová slova: Blockchain, terminus technicus, pojem, definice pojmu, odborný výraz, lexikon, Internet, význam slova, odborné názvosloví, Internet, wiki, definice, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, co to je, slovo, význam


Pojem Blockchain je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Blockchain doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Blockchain na Youtube

Najít slovo Blockchain na Google.cz

Vyhledat heslo Blockchain ve Wikislovníku

Hledat výraz Blockchain ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blockchain ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Blockchain ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Blockchain například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Blockchain? resp. co přesně označuje termín Blockchain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blockchain, odpověď na dotaz co je to Blockchain?. Víte např. kdo to je Jan Farský? Znáte a víte kdo je George Friedman? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Internet. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?