Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Co je to Blockchain? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Blockchain?

Blockchain je pojem z prostředí informatiky. Jde o speciální databázi, ve které jsou uchovávány záznamy, jejichž množství stále narůstá a současně jsou ochraňovány před neoprávněnými přístupy z vnějšku i z vnitřku, tedy z uzlů sítě peer-to-peer.
Velmi často se blockchainy využívají při práci s kryptoměnami, kdy se v nich uchovávají uživatelské transakce. Český název pro tyto databáze je bločenka, není však příliš používán.


Co je to Blockchain? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Blockchain je v sekci internet

Klíčová slova: terminologie, slovo, co to je, internet, odborné názvosloví, pojem, definice, význam pojmu, formulace, význam slova, popis, co je to Blockchain?, odborný výraz, internet, lexikon, termín, synonymum, přesný význam


Pojem Blockchain je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Blockchain? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Blockchain je v informatice speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uzlů peer-to-peer sítě. Nejčastější aplikací technologie blockchainu je použití jako účetní kniha kryptoměn (např. bitcoinu), jež uchovává transakce provedené uživateli. Kombinace s kryptografií umožňuje zajistit anonymitu operací a zabránit neoprávněným transakcím.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Blockchain ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blockchain ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Blockchain ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Blockchain ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Blockchain ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Blockchain na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Blockchain například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Blockchain? resp. co se přesně ukrývá za slovem Blockchain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blockchain, odpověď na dotaz co je to Blockchain?. Víte např. kdo to je Syčák? Znáte a víte kdo je Charles Babbage? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?