Co je to?
Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Co to je Blockchain? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Blockchain?

Blockchain je pojem z prostředí informatiky. Jde o speciální databázi, ve které jsou uchovávány záznamy, jejichž množství stále narůstá a současně jsou ochraňovány před neoprávněnými přístupy z vnějšku i z vnitřku, tedy z uzlů sítě peer-to-peer.
Velmi často se blockchainy využívají při práci s kryptoměnami, kdy se v nich uchovávají uživatelské transakce. Český název pro tyto databáze je bločenka, není však příliš používán.


Co je to Blockchain? Význam slova, termín, Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Blockchain? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Blockchain patří do sekce Internet

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, synonymum, heslo, vysvětlení, pojem, Internet, význam pojmu, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz, slovník, co znamená, popis, lexikon, význam slova, co je to Blockchain?, význam


Pojem Blockchain je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Blockchain můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blockchain je v informatice speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uzlů peer-to-peer sítě. Nejčastější aplikací technologie blockchainu je použití jako účetní kniha kryptoměn (např. bitcoinu), jež uchovává transakce provedené uživateli. Kombinace s kryptografií umožňuje zajistit anonymitu operací a zabránit neoprávněným transakcím.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blockchain ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Blockchain na Google.cz

Zkusit najít heslo Blockchain ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Blockchain ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Blockchain ve Wikislovníku

Hledat výraz Blockchain ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Blockchain například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Blockchain? resp. co znamená Blockchain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blockchain, odpověď na dotaz co je to Blockchain?. Víte např. kdo to je Biskup? Znáte a víte kdo je Merchandiser? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?