Co je to?
Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Co to je Blockchain? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Blockchain

Blockchain je pojem z prostředí informatiky. Jde o speciální databázi, ve které jsou uchovávány záznamy, jejichž množství stále narůstá a současně jsou ochraňovány před neoprávněnými přístupy z vnějšku i z vnitřku, tedy z uzlů sítě peer-to-peer.
Velmi často se blockchainy využívají při práci s kryptoměnami, kdy se v nich uchovávají uživatelské transakce. Český název pro tyto databáze je bločenka, není však příliš používán.


Co je to Blockchain? Význam slova, termín, Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Blockchain s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Blockchain se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, Blockchain, wiki, přesný výraz, odborné názvosloví, co je to Blockchain?, názvosloví, co znamená, význam pojmu, terminologie, popis, co to je, slovník, Internet, definice pojmu, Internet, formulace


Pojem Blockchain je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Blockchain? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blockchain je v informatice speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uzlů peer-to-peer sítě. Nejčastější aplikací technologie blockchainu je použití jako účetní kniha kryptoměn (např. bitcoinu), jež uchovává transakce provedené uživateli. Kombinace s kryptografií umožňuje zajistit anonymitu operací a zabránit neoprávněným transakcím.

Další informační zdroje o slovu Blockchain

Vyhledat výraz Blockchain ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Blockchain ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blockchain ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blockchain ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Blockchain ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Blockchain na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Blockchain například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Blockchain? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Blockchain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blockchain, odpověď na dotaz co je to Blockchain?. Víte např. kdo to je Michal Hrůza? Znáte a víte kdo je Solitér? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Blockchain i v jiných kategoriích (než Internet). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?