Co je to?
Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Co je Blockchain?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Blockchain

Blockchain je pojem z prostředí informatiky. Jde o speciální databázi, ve které jsou uchovávány záznamy, jejichž množství stále narůstá a současně jsou ochraňovány před neoprávněnými přístupy z vnějšku i z vnitřku, tedy z uzlů sítě peer-to-peer.
Velmi často se blockchainy využívají při práci s kryptoměnami, kdy se v nich uchovávají uživatelské transakce. Český název pro tyto databáze je bločenka, není však příliš používán.


Co je to Blockchain? Význam slova, termín, Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Blockchain můžete samozřejmě sdílet s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Blockchain je v sekci internet

Klíčová slova: vysvětlení, význam, definice pojmu, formulace, informace, co znamená, definice, co je to Blockchain?, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam, Blockchain, popis, význam slova, terminologie, názvosloví, přesný výraz


Pojem Blockchain je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Blockchain? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Blockchain je v informatice speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uzlů peer-to-peer sítě. Nejčastější aplikací technologie blockchainu je použití jako účetní kniha kryptoměn (např. bitcoinu), jež uchovává transakce provedené uživateli. Kombinace s kryptografií umožňuje zajistit anonymitu operací a zabránit neoprávněným transakcím.

Hledejte pojem Blockchain v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Blockchain ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Blockchain ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Blockchain ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Blockchain ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Blockchain na Youtube

Najít slovo Blockchain ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Blockchain například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co znamená Blockchain? resp. jaký je přesný význam slova Blockchain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blockchain, odpověď na dotaz co je to Blockchain?. Víte např. kdo to je Marketér? Znáte a víte kdo je Patti Smith? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Blockchain v jiné sekci než internet. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, wifi venku, blockchain, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?