Co je to?
Výraz, termín, definice slova Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Co je to Blockchain? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Blockchain?

Blockchain je pojem z prostředí informatiky. Jde o speciální databázi, ve které jsou uchovávány záznamy, jejichž množství stále narůstá a současně jsou ochraňovány před neoprávněnými přístupy z vnějšku i z vnitřku, tedy z uzlů sítě peer-to-peer.
Velmi často se blockchainy využívají při práci s kryptoměnami, kdy se v nich uchovávají uživatelské transakce. Český název pro tyto databáze je bločenka, není však příliš používán.


Co je to Blockchain? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Blockchain sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Blockchain je v kategorii internet

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, odborné názvosloví, definice, pojem, heslo, význam slova, popis, vysvětlení, lexikon, definice pojmu, názvosloví, terminus technicus, slovo, Blockchain, terminologie, internet, přesný význam


Pojem Blockchain je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Blockchain? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Blockchain je v informatice speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uzlů peer-to-peer sítě. Nejčastější aplikací technologie blockchainu je použití jako účetní kniha kryptoměn (např. bitcoinu), jež uchovává transakce provedené uživateli. Kombinace s kryptografií umožňuje zajistit anonymitu operací a zabránit neoprávněným transakcím.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Blockchain na Youtube

Zkusit najít slovo Blockchain ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Blockchain na Google.cz

Vyhledat heslo Blockchain ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Blockchain ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Blockchain ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Blockchain například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte co je to Blockchain? resp. jaká je definice termínu Blockchain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blockchain, odpověď na dotaz co je to Blockchain?. Víte např. kdo to je Lubomír Zaorálek? Znáte a víte kdo je Vlasta Kálalová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?