Co je to?
Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Co to je Blockchain? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Blockchain

Blockchain je pojem z prostředí informatiky. Jde o speciální databázi, ve které jsou uchovávány záznamy, jejichž množství stále narůstá a současně jsou ochraňovány před neoprávněnými přístupy z vnějšku i z vnitřku, tedy z uzlů sítě peer-to-peer.
Velmi často se blockchainy využívají při práci s kryptoměnami, kdy se v nich uchovávají uživatelské transakce. Český název pro tyto databáze je bločenka, není však příliš používán.


Co je to Blockchain? Význam slova, termín, Definice výrazu Blockchain. Co znamená odborný pojem Blockchain z kategorie Internet?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Blockchain se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Blockchain se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, slovo, význam slova, popis, definice, termín, terminologie, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, synonymum, terminus technicus, co to je, Blockchain, formulace, přesný výraz, Internet


Pojem Blockchain je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Blockchain můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Blockchain je v informatice speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů, které jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu jak z vnější strany, tak i ze strany samotných uzlů peer-to-peer sítě. Nejčastější aplikací technologie blockchainu je použití jako účetní kniha kryptoměn (např. bitcoinu), jež uchovává transakce provedené uživateli. Kombinace s kryptografií umožňuje zajistit anonymitu operací a zabránit neoprávněným transakcím.

Linky na další online zdroje

Najít termín Blockchain na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Blockchain ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Blockchain ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Blockchain ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Blockchain ve Wikizdrojích

Hledat slovo Blockchain ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Blockchain například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Blockchain? resp. jaký je význam slova Blockchain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Blockchain, odpověď na dotaz co je to Blockchain?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je George Friedman? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Internet. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?