Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alternativni léčba. Co znamená pojem Alternativni léčba z kategorie Lékařství?

Co je Alternativni léčba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Alternativni léčba

Alternativní léčba je název pro poměrně širokou oblast, ve které se objevují metody, které nejsou typické pro klasickou medicínu. Spojuje je to, že pro účinnost postupů a metod této léčby se nepoužívají obvyklé způsoby, které se jinak v lékařství používají. Alternativní léčba nemá přesnou definici. Pro léčení využívá především přírodní prostředky. Zahrnuje ty oblasti, které nejsou v klasickém lékařství využívány.
Alternativní medicína má své obory, jako jsou například aromaterapie, homeopatie, akupunktura, některé typy masáží, a často sem bývá zařazována i tradiční čínská medicína. Fytoterapie stojí na hranici mezi alternativní a klasickou medicínou, protože léčbu bylinami využívá i oficiální lékařství. Alternativní léčba není založena na prokazatelných důkazech, protože nejsou shromažďována přená data o účincích jednotlivých metod a postupů, nejsou známa přesná procenta úspěšnosti ani přesný výčet komplikací.


Co je to Alternativni léčba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alternativni léčba. Co znamená pojem Alternativni léčba z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Alternativni léčba se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Alternativni léčba se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, lékařství, odborný výraz, význam slova, heslo, popis, termín, co znamená, Alternativni léčba, slovo, co to je, pojem, definice, formulace, odborné názvosloví, význam, názvosloví, terminologie


Pojem Alternativni léčba je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Alternativni léčba ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Alternativni léčba ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Alternativni léčba ve Wikipedii

Vyhledat heslo Alternativni léčba ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Alternativni léčba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Alternativni léčba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alternativni léčba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Alternativni léčba? resp. jaká je definice termínu Alternativni léčba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alternativni léčba, odpověď na dotaz co je to Alternativni léčba?. Víte např. kdo to je Kouzelník Žito? Znáte a víte kdo je Jan Faltýnek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Alternativni léčba i v jiné kategorii než je sekce lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.