Co je to?
Odborný výraz, definice slova Otka. Co znamená pojem Otka z kategorie Nástroje?

Co je Otka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Otka

Otka je pojmenování nástroje, kterým se čistilo jiné nářadí, především zemědělského charakteru. Podle toho, k jakému účelu a k jakému přístroji otka sloužila, měla také odpovídající tvar – hák, bodec, škrabka a podobně. Někdy vypadaly také jako kovové sekyrky.
S vývojem zemědělského náčiní otky postupně mizely z výbavy u pluhů, ale dlouho zůstaly u secích strojů a kultivátorů, kde však měly už jen hákovité tvary nebo sloužily jako škrabky.


Co je to Otka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Otka. Co znamená pojem Otka z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Otka s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Otka se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, popis, wiki, význam slova, Otka, heslo, termín, slovník, pojem, terminologie, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, co je to Otka?, formulace, nástroje, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Otka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Otka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Otka je nástroj pro čištění zemědělského nářadí (pluhu, plečky, kultivátoru, bran, secího stroje atd.) Podle druhu nářadí může mít různý tvar – bodce, škrabky, zahnuté škrabky, háku ap.
Tyto nástroje jsou známy z archeologických nálezů ze středověku[1], mají obvykle tvar bodce, někdy však byly za otky zaměňovány kovové sekerky. V Národním muzeu byla uložena železná starověká sekerka, která byla považována za otku Přemysla Oráče. Do současnosti se však nedochovala.
Se zdokonalováním zemědělského nářadí tento nástroj postupně mizí z vybavení pluhů, ale objevuje se u kultivačního nářadí k čištění radliček a zejména u secích strojů k čištění výsevních botek ucpávaných hlínou. Také se mění jeho tvar od bodce na různé typy škrabky, zahnuté škrabky, háku ap.

Hledejte výraz Otka v dalších zdrojích

Hledat pojem Otka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Otka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Otka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Otka na Google.cz

Hledat videa s názvem Otka na Youtube

Hledat termín Otka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Otka například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Otka? resp. jaký je význam slova Otka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Otka, odpověď na dotaz co je to Otka?. Víte např. kdo to je Jehova? Znáte a víte kdo je Baron Prášil? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Otka i jinde než v sekci než v nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.