Co je to?
Definice odborného termínu, slova Otka. Co znamená pojem Otka z kategorie Nástroje?

Co je to Otka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Otka

Otka je pojmenování nástroje, kterým se čistilo jiné nářadí, především zemědělského charakteru. Podle toho, k jakému účelu a k jakému přístroji otka sloužila, měla také odpovídající tvar – hák, bodec, škrabka a podobně. Někdy vypadaly také jako kovové sekyrky.
S vývojem zemědělského náčiní otky postupně mizely z výbavy u pluhů, ale dlouho zůstaly u secích strojů a kultivátorů, kde však měly už jen hákovité tvary nebo sloužily jako škrabky.


Co je to Otka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Otka. Co znamená pojem Otka z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Otka doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Otka se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: Otka, heslo, odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, synonymum, význam pojmu, wiki, odborný výraz, popis, význam, nástroje, vysvětlení, slovo, definice, co je to Otka?, terminus technicus, formulace


Pojem Otka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Otka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Otka je nástroj pro čištění zemědělského nářadí (pluhu, plečky, kultivátoru, bran, secího stroje atd.) Podle druhu nářadí může mít různý tvar – bodce, škrabky, zahnuté škrabky, háku ap.
Tyto nástroje jsou známy z archeologických nálezů ze středověku[1], mají obvykle tvar bodce, někdy však byly za otky zaměňovány kovové sekerky. V Národním muzeu byla uložena železná starověká sekerka, která byla považována za otku Přemysla Oráče. Do současnosti se však nedochovala.
Se zdokonalováním zemědělského nářadí tento nástroj postupně mizí z vybavení pluhů, ale objevuje se u kultivačního nářadí k čištění radliček a zejména u secích strojů k čištění výsevních botek ucpávaných hlínou. Také se mění jeho tvar od bodce na různé typy škrabky, zahnuté škrabky, háku ap.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Otka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Otka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Otka na Google.cz

Hledat slovo Otka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Otka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Otka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Otka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Otka? resp. co znamená Otka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Otka, odpověď na dotaz co je to Otka?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Kulak? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Otka v jiné sekci než nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.