Co je to?
Výraz, termín, definice slova Otka. Co znamená odborný pojem Otka z kategorie Nástroje?

Co je to Otka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Otka

Otka je pojmenování nástroje, kterým se čistilo jiné nářadí, především zemědělského charakteru. Podle toho, k jakému účelu a k jakému přístroji otka sloužila, měla také odpovídající tvar – hák, bodec, škrabka a podobně. Někdy vypadaly také jako kovové sekyrky.
S vývojem zemědělského náčiní otky postupně mizely z výbavy u pluhů, ale dlouho zůstaly u secích strojů a kultivátorů, kde však měly už jen hákovité tvary nebo sloužily jako škrabky.


Co je to Otka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Otka. Co znamená odborný pojem Otka z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Otka se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, slovo, informace, význam pojmu, odborné názvosloví, definice, nástroje, terminologie, přesný význam, heslo, wiki, synonymum, co to je, popis, co je to Otka?, definice pojmu, Otka


Pojem Otka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Otka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Otka je nástroj pro čištění zemědělského nářadí (pluhu, plečky, kultivátoru, bran, secího stroje atd.) Podle druhu nářadí může mít různý tvar – bodce, škrabky, zahnuté škrabky, háku ap.
Tyto nástroje jsou známy z archeologických nálezů ze středověku[1], mají obvykle tvar bodce, někdy však byly za otky zaměňovány kovové sekerky. V Národním muzeu byla uložena železná starověká sekerka, která byla považována za otku Přemysla Oráče. Do současnosti se však nedochovala.
Se zdokonalováním zemědělského nářadí tento nástroj postupně mizí z vybavení pluhů, ale objevuje se u kultivačního nářadí k čištění radliček a zejména u secích strojů k čištění výsevních botek ucpávaných hlínou. Také se mění jeho tvar od bodce na různé typy škrabky, zahnuté škrabky, háku ap.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Otka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Otka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Otka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Otka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Otka na Google.cz

Najít heslo Otka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Otka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Otka? resp. jaký je význam slova Otka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Otka, odpověď na dotaz co je to Otka?. Víte např. kdo to je Pavel Kadeřábek? Znáte a víte kdo je Montér? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Otka v jiné sekci než nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.