Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nihilismus. Co znamená odborný pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Co je to Nihilismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nihilismus?

Nihilismus je termín odvozený z latinského slova nihil, tedy nic. Jedná se o přístup člověka nebo filozofický názor, jehož základem je odmítání a popírání, především společenských zvyk, hodnot, tradičních autorit i možnosti skutečného poznání. Často se tento pojem užívá v nelichotivém významu, kdy se takto označují postoje některých jedinců.
Nejdříve se slovo nihilizmus používalo v církvi pro pojmenování těch, kteří nechtěli uznávat křesťanství a odmítali Boží zjevení. Později se jednalo o zastánce názoru, že Kristus není samostatná osoba a tudíž není ničím. Existují různé druhy nihilizmu, liší se od sebe tím, co popírají – pravdu a poznání, autority a mravní hodnoty, politiku (ruští anarchisté), cenu a smysl lidského života.


Co je to Nihilismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nihilismus. Co znamená odborný pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nihilismus se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: pojem, slovo, Filozofie, definice, co je to Nihilismus?, synonymum, slovník, formulace, popis, terminus technicus, názvosloví, co to je, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, přesný výraz, wiki, heslo


Pojem Nihilismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Nihilismus?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nihilismus (z lat. nihil, nic) je postoj nebo filosofické stanovisko, které pouze popírá a odmítá – například možnost pravdivého poznání (radikální skepse), ale zejména platnost všech hodnot, autorit a podobně. Obvykle se užívá jako hanlivé označení postojů druhých, například ruských „nihilistů“, kteří se ovšem sami pokládali za anarchisty.

Jiné informační zdroje o pojmu Nihilismus

Vyhledat pojem Nihilismus ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Nihilismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nihilismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Nihilismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nihilismus ve Wikimedia Commons

Najít pojem Nihilismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nihilismus například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Nihilismus? resp. co přesně označuje termín Nihilismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nihilismus, odpověď na dotaz co je to Nihilismus?. Víte např. kdo to je Mulat? Znáte a víte kdo je Cukrář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.