Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nihilismus. Co znamená pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Co to je Nihilismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Nihilismus

Nihilismus je termín odvozený z latinského slova nihil, tedy nic. Jedná se o přístup člověka nebo filozofický názor, jehož základem je odmítání a popírání, především společenských zvyk, hodnot, tradičních autorit i možnosti skutečného poznání. Často se tento pojem užívá v nelichotivém významu, kdy se takto označují postoje některých jedinců.
Nejdříve se slovo nihilizmus používalo v církvi pro pojmenování těch, kteří nechtěli uznávat křesťanství a odmítali Boží zjevení. Později se jednalo o zastánce názoru, že Kristus není samostatná osoba a tudíž není ničím. Existují různé druhy nihilizmu, liší se od sebe tím, co popírají – pravdu a poznání, autority a mravní hodnoty, politiku (ruští anarchisté), cenu a smysl lidského života.


Co je to Nihilismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nihilismus. Co znamená pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Nihilismus s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Nihilismus patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: názvosloví, definice, význam pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, přesný výraz, terminologie, wiki, co znamená, terminus technicus, co to je, popis, formulace, co je to Nihilismus?, pojem, informace


Pojem Nihilismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nihilismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nihilismus (z lat. nihil, nic) je postoj nebo filosofické stanovisko, které pouze popírá a odmítá – například možnost pravdivého poznání (radikální skepse), ale zejména platnost všech hodnot, autorit a podobně. Obvykle se užívá jako hanlivé označení postojů druhých, například ruských „nihilistů“, kteří se ovšem sami pokládali za anarchisty.

Jiné informační zdroje o pojmu Nihilismus

Najít výraz Nihilismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Nihilismus ve Wikislovníku

Najít slovo Nihilismus na Google.cz

Najít termín Nihilismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Nihilismus na Youtube

Zkusit najít výraz Nihilismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nihilismus například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Nihilismus? resp. jaká je definice termínu Nihilismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nihilismus, odpověď na dotaz co je to Nihilismus?. Víte např. kdo to je Trapper? Znáte a víte kdo je Tereza Kerndlová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.