Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nihilismus. Co znamená odborný pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Co je to Nihilismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nihilismus?

Nihilismus je termín odvozený z latinského slova nihil, tedy nic. Jedná se o přístup člověka nebo filozofický názor, jehož základem je odmítání a popírání, především společenských zvyk, hodnot, tradičních autorit i možnosti skutečného poznání. Často se tento pojem užívá v nelichotivém významu, kdy se takto označují postoje některých jedinců.
Nejdříve se slovo nihilizmus používalo v církvi pro pojmenování těch, kteří nechtěli uznávat křesťanství a odmítali Boží zjevení. Později se jednalo o zastánce názoru, že Kristus není samostatná osoba a tudíž není ničím. Existují různé druhy nihilizmu, liší se od sebe tím, co popírají – pravdu a poznání, autority a mravní hodnoty, politiku (ruští anarchisté), cenu a smysl lidského života.


Co je to Nihilismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nihilismus. Co znamená odborný pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nihilismus? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nihilismus patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: přesný význam, informace, co to je, slovo, slovník, terminologie, heslo, co znamená, význam pojmu, formulace, lexikon, význam slova, význam, definice pojmu, pojem, přesný výraz, synonymum, popis


Pojem Nihilismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nihilismus?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Nihilismus (z lat. nihil, nic) je postoj nebo filosofické stanovisko, které pouze popírá a odmítá – například možnost pravdivého poznání (radikální skepse), ale zejména platnost všech hodnot, autorit a podobně. Obvykle se užívá jako hanlivé označení postojů druhých, například ruských „nihilistů“, kteří se ovšem sami pokládali za anarchisty.

Pro další informace o termínu Nihilismus zkuste tyto odkazy

Najít výraz Nihilismus ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Nihilismus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Nihilismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Nihilismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nihilismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Nihilismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nihilismus například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Nihilismus? resp. co znamená výraz Nihilismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nihilismus, odpověď na dotaz co je to Nihilismus?. Víte např. kdo to je Daniel Křetínský? Znáte a víte kdo je Cukrář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.