Co je to?
Definice výrazu, termínu Nihilismus. Co znamená odborný pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Co je Nihilismus?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nihilismus?

Nihilismus je termín odvozený z latinského slova nihil, tedy nic. Jedná se o přístup člověka nebo filozofický názor, jehož základem je odmítání a popírání, především společenských zvyk, hodnot, tradičních autorit i možnosti skutečného poznání. Často se tento pojem užívá v nelichotivém významu, kdy se takto označují postoje některých jedinců.
Nejdříve se slovo nihilizmus používalo v církvi pro pojmenování těch, kteří nechtěli uznávat křesťanství a odmítali Boží zjevení. Později se jednalo o zastánce názoru, že Kristus není samostatná osoba a tudíž není ničím. Existují různé druhy nihilizmu, liší se od sebe tím, co popírají – pravdu a poznání, autority a mravní hodnoty, politiku (ruští anarchisté), cenu a smysl lidského života.


Co je to Nihilismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nihilismus. Co znamená odborný pojem Nihilismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Nihilismus je v kategorii filozofie

Klíčová slova: termín, přesný význam, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný výraz, význam, co znamená, heslo, definice, pojem, terminologie, informace, význam pojmu, filozofie, co je to Nihilismus?, popis, odborný výraz, synonymum


Pojem Nihilismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nihilismus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nihilismus (z lat. nihil, nic) je postoj nebo filosofické stanovisko, které pouze popírá a odmítá – například možnost pravdivého poznání (radikální skepse), ale zejména platnost všech hodnot, autorit a podobně. Obvykle se užívá jako hanlivé označení postojů druhých, například ruských „nihilistů“, kteří se ovšem sami pokládali za anarchisty.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Nihilismus ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nihilismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Nihilismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Nihilismus ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Nihilismus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Nihilismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nihilismus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nihilismus? resp. jaký je význam slova Nihilismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nihilismus, odpověď na dotaz co je to Nihilismus?. Víte např. kdo to je William Butler Yeats? Znáte a víte kdo je Specialista ISO? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Nihilismus i v jiné kategorii než v filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.