Co je to?
Definice výrazu Xenie. Co znamená odborný pojem Xenie z kategorie Literatura?

Co to je Xenie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Xenie

Xenie je ženské jméno. Původ jména je v řeckém slově pohostinná, miluje hosty. Může mít více variant jako Ksenija, Xenia i Oksana. Domácké obdoby jsou například Xen, Xena, Xeňa a další. V českém kalendáři slaví Xenie svátek 27. listopadu.
K nejznámějším ženám tohoto jména patří svatá Xenie Římská, Xenie Alexandrovna Romanová, jedna ze sester ruského cara, několik známých slovenských hereček, německá herečka Xenia Seeberg a kanadská herečka Xenia Siamas.


Co je to Xenie? Význam slova, termín, Definice výrazu Xenie. Co znamená odborný pojem Xenie z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Xenie? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Xenie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, Literatura, terminus technicus, význam, co to je, slovo, popis, lexikon, co znamená, přesný význam, slovník, význam pojmu, definice pojmu, wiki, synonymum, Xenie, terminologie, význam slova


Pojem Xenie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xenie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xenie (z řečtiny) v literatuře jsou drobné básně, epigramy nebo aforismy.
Výrazem "xenie" označil Marcus Valerius Martialis svou 13. knihu epigramů, které používal jako doprovod k dárkům pro hosty. Ironicky použili označení xenie Johann Wolfgang von Goethe v díle Krotké xenie a Friedrich von Schiller použil název xenie pro satiry proti svým literárním odpůrcům.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Xenie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xenie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Xenie na Youtube

Zkusit najít termín Xenie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xenie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Xenie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Xenie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Xenie? resp. co znamená Xenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xenie, odpověď na dotaz co je to Xenie?. Víte např. kdo to je Božena Němcová? Znáte a víte kdo je Perníkář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.