Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xenie. Co znamená odborný pojem Xenie z kategorie Literatura?

Co je to Xenie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Xenie

Xenie je ženské jméno. Původ jména je v řeckém slově pohostinná, miluje hosty. Může mít více variant jako Ksenija, Xenia i Oksana. Domácké obdoby jsou například Xen, Xena, Xeňa a další. V českém kalendáři slaví Xenie svátek 27. listopadu.
K nejznámějším ženám tohoto jména patří svatá Xenie Římská, Xenie Alexandrovna Romanová, jedna ze sester ruského cara, několik známých slovenských hereček, německá herečka Xenia Seeberg a kanadská herečka Xenia Siamas.


Co je to Xenie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xenie. Co znamená odborný pojem Xenie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Xenie? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Xenie patří do sekce literatura

Klíčová slova: slovo, názvosloví, význam, slovník, Xenie, pojem, heslo, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, definice, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, co je to Xenie?, co to je, wiki


Pojem Xenie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Xenie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Xenie (z řečtiny) v literatuře jsou drobné básně, epigramy nebo aforismy.
Výrazem "xenie" označil Marcus Valerius Martialis svou 13. knihu epigramů, které používal jako doprovod k dárkům pro hosty. Ironicky použili označení xenie Johann Wolfgang von Goethe v díle Krotké xenie a Friedrich von Schiller použil název xenie pro satiry proti svým literárním odpůrcům.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xenie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Xenie na Youtube

Najít termín Xenie ve Wikislovníku

Hledat výraz Xenie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Xenie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Xenie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xenie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Xenie? resp. co znamená Xenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xenie, odpověď na dotaz co je to Xenie?. Víte např. kdo to je Kim Čong-il? Znáte a víte kdo je Neurolog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Xenie v jiné sekci než literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.