Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xenie. Co znamená odborný pojem Xenie z kategorie Literatura?

Co je to Xenie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Xenie?

Xenie je ženské jméno. Původ jména je v řeckém slově pohostinná, miluje hosty. Může mít více variant jako Ksenija, Xenia i Oksana. Domácké obdoby jsou například Xen, Xena, Xeňa a další. V českém kalendáři slaví Xenie svátek 27. listopadu.
K nejznámějším ženám tohoto jména patří svatá Xenie Římská, Xenie Alexandrovna Romanová, jedna ze sester ruského cara, několik známých slovenských hereček, německá herečka Xenia Seeberg a kanadská herečka Xenia Siamas.


Co je to Xenie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xenie. Co znamená odborný pojem Xenie z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Xenie patří do sekce literatura

Klíčová slova: formulace, terminologie, vysvětlení, co znamená, slovo, přesný význam, synonymum, význam pojmu, termín, význam slova, slovník, literatura, názvosloví, Xenie, přesný výraz, terminus technicus, heslo, literatura


Pojem Xenie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xenie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Xenie (z řečtiny) v literatuře jsou drobné básně, epigramy nebo aforismy.
Výrazem "xenie" označil Marcus Valerius Martialis svou 13. knihu epigramů, které používal jako doprovod k dárkům pro hosty. Ironicky použili označení xenie Johann Wolfgang von Goethe v díle Krotké xenie a Friedrich von Schiller použil název xenie pro satiry proti svým literárním odpůrcům.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xenie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Xenie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xenie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Xenie na Google.cz

Hledat pojem Xenie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Xenie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xenie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Xenie? resp. co přesně označuje termín Xenie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xenie, odpověď na dotaz co je to Xenie?. Víte např. kdo to je Petr Novotný? Znáte a víte kdo je Anna Kulovaná? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.