Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ezoterika. Co znamená pojem Ezoterika z kategorie Různé?

Co je Ezoterika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ezoterika

Ezoterika neboli ezoterismus je označení pro soubor tzv. tajných vědomostí, přístupných pouze zasvěceným. Těmi "zasvěcenými" mohou být "tajné společnosti" jako například Svobodní zednáři. Mezi tyto "tajné" vědy můžou patřit magie, alchymie nebo třeba astrologie.

Co je to Ezoterika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ezoterika. Co znamená pojem Ezoterika z kategorie Různé?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Ezoterika se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: formulace, definice, odborný výraz, odborné názvosloví, popis, přesný význam, terminus technicus, wiki, synonymum, heslo, termín, význam, význam pojmu, různé, pojem, informace, vysvětlení, význam slova


Pojem Ezoterika je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ezoterika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Esoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exoterismu, který naopak představuje obecně známé vědění.

Další informační zdroje o slovu Ezoterika

Zkusit najít výraz Ezoterika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Ezoterika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Ezoterika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ezoterika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Ezoterika ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ezoterika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ezoterika například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Ezoterika? resp. co znamená výraz Ezoterika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ezoterika, odpověď na dotaz co je to Ezoterika?. Víte např. kdo to je Peter Jackson? Znáte a víte kdo je Macecha? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Ezoterika i v jiné sekci než je kategorie různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.