Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Co je to Pokora? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pokora

Pokora je v náboženství (v křesťanství) jedna ze sedmi ctností. Pokorou se rozumí to, že si je člověk vědom vlastní nedokonalosti a toho, že je na někom závislý. Člověk je nedokonalý ve srovnání s Bohem. Pokorný člověk se chová skromně a má úctu k ostatním lidem.


Co je to Pokora? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pokora s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pokora se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: slovník, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, názvosloví, Pokora, informace, odborné názvosloví, heslo, Náboženství, popis, vysvětlení, terminologie, Náboženství, lexikon, význam, co je to Pokora?, synonymum


Pojem Pokora je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pokora? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pokora (latinsky: humilitas, německy: Demut, anglicky: humility, rusky: smirenomudrije) je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost či závislost na někom. Člověk si uvědomuje závislost na tzv. „vyšších mravních požadavcích“ a má tak důvěru, když se to od něho očekává, a ne když potřebuje neúměrně velebit sám sebe. Opakem pokory je pýcha (lat. superbia). Také by se dalo říct, že opakem pokory může být „neustálé srovnávání sebe s druhými: ten je víc, ten je míň, v tomhle jsem byl zkrácen“, neboť „pravá pokora je pravdivost, uznání skutečnosti: respektuji jedinečné povolání své i každého člověka a nesnažím se je srovnávat, posuzovat, hodnotit“.

Cnost pokora

Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Pokora na Youtube

Najít termín Pokora na Google.cz

Hledat slovo Pokora ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pokora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Pokora ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Pokora ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokora například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pokora? resp. jaký je význam slova Pokora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokora, odpověď na dotaz co je to Pokora?. Víte např. kdo to je Michal Viewegh? Znáte a víte kdo je Sandra Bullock? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.