Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Co je to Pokora? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pokora

Pokora je v náboženství (v křesťanství) jedna ze sedmi ctností. Pokorou se rozumí to, že si je člověk vědom vlastní nedokonalosti a toho, že je na někom závislý. Člověk je nedokonalý ve srovnání s Bohem. Pokorný člověk se chová skromně a má úctu k ostatním lidem.


Co je to Pokora? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pokora s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pokora patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, Náboženství, význam pojmu, lexikon, popis, definice, informace, pojem, co to je, Náboženství, co znamená, slovník, synonymum, význam, definice pojmu, heslo, názvosloví


Pojem Pokora je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pokora? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pokora (latinsky: humilitas, německy: Demut, anglicky: humility, rusky: smirenomudrije) je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost či závislost na někom. Člověk si uvědomuje závislost na tzv. „vyšších mravních požadavcích“ a má tak důvěru, když se to od něho očekává, a ne když potřebuje neúměrně velebit sám sebe. Opakem pokory je pýcha (lat. superbia). Také by se dalo říct, že opakem pokory může být „neustálé srovnávání sebe s druhými: ten je víc, ten je míň, v tomhle jsem byl zkrácen“, neboť „pravá pokora je pravdivost, uznání skutečnosti: respektuji jedinečné povolání své i každého člověka a nesnažím se je srovnávat, posuzovat, hodnotit“.

Jiné zdroje informací o pojmu Pokora

Hledat slovo Pokora na Google.cz

Hledat videa s názvem Pokora na Youtube

Vyhledat pojem Pokora ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Pokora ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Pokora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pokora ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokora například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pokora? resp. co znamená výraz Pokora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokora, odpověď na dotaz co je to Pokora?. Víte např. kdo to je Aranžér? Znáte a víte kdo je Sandra Bullock? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.