Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Co je to Pokora? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pokora

Pokora je v náboženství (v křesťanství) jedna ze sedmi ctností. Pokorou se rozumí to, že si je člověk vědom vlastní nedokonalosti a toho, že je na někom závislý. Člověk je nedokonalý ve srovnání s Bohem. Pokorný člověk se chová skromně a má úctu k ostatním lidem.


Co je to Pokora? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pokora můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pokora je v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, Náboženství, heslo, názvosloví, pojem, význam, popis, co to je, přesný význam, vysvětlení, co znamená, definice, lexikon, terminologie, wiki, Pokora, význam slova, slovo


Pojem Pokora je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pokora? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pokora (latinsky: humilitas, německy: Demut, anglicky: humility, rusky: smirenomudrije) je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost či závislost na někom. Člověk si uvědomuje závislost na tzv. „vyšších mravních požadavcích“ a má tak důvěru, když se to od něho očekává, a ne když potřebuje neúměrně velebit sám sebe. Opakem pokory je pýcha (lat. superbia). Také by se dalo říct, že opakem pokory může být „neustálé srovnávání sebe s druhými: ten je víc, ten je míň, v tomhle jsem byl zkrácen“, neboť „pravá pokora je pravdivost, uznání skutečnosti: respektuji jedinečné povolání své i každého člověka a nesnažím se je srovnávat, posuzovat, hodnotit“.

Cnost pokora

Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Pokora ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Pokora na Google.cz

Zkusit najít výraz Pokora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Pokora ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Pokora ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Pokora ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokora například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pokora? resp. co to je Pokora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokora, odpověď na dotaz co je to Pokora?. Víte např. kdo to je Gregor Mendel? Znáte a víte kdo je Neptun? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Pokora i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.