Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená slovo Pokora z kategorie Náboženství?

Co je Pokora? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Pokora?

Pokora je v náboženství (v křesťanství) jedna ze sedmi ctností. Pokorou se rozumí to, že si je člověk vědom vlastní nedokonalosti a toho, že je na někom závislý. Člověk je nedokonalý ve srovnání s Bohem. Pokorný člověk se chová skromně a má úctu k ostatním lidem.


Co je to Pokora? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená slovo Pokora z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Pokora patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, co to je, slovo, význam, názvosloví, wiki, přesný význam, heslo, pojem, slovník, náboženství, význam pojmu, termín, co je to Pokora?, formulace, náboženství, popis


Pojem Pokora je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pokora? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pokora (latinsky: humilitas, německy: Demut, anglicky: humility, rusky: smirenomudrije) je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost či závislost na někom. Člověk si uvědomuje závislost na tzv. „vyšších mravních požadavcích“ a má tak důvěru, když se to od něho očekává, a ne když potřebuje neúměrně velebit sám sebe. Opakem pokory je pýcha (lat. superbia). Také by se dalo říct, že opakem pokory může být „neustálé srovnávání sebe s druhými: ten je víc, ten je míň, v tomhle jsem byl zkrácen“, neboť „pravá pokora je pravdivost, uznání skutečnosti: respektuji jedinečné povolání své i každého člověka a nesnažím se je srovnávat, posuzovat, hodnotit“.

Cnost pokora

Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Pokora zkuste tyto odkazy

Zkusit najít frázi Pokora ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Pokora ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pokora na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pokora ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Pokora ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Pokora ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokora například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pokora? resp. jaký je význam pojmu Pokora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokora, odpověď na dotaz co je to Pokora?. Víte např. kdo to je Tadeáš Růžička? Znáte a víte kdo je Bigfoot? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Pokora hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.