Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pokora. Co znamená odborný pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Co je Pokora? Význam slova

Co znamená termín Pokora? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pokora je v náboženství (v křesťanství) jedna ze sedmi ctností. Pokorou se rozumí to, že si je člověk vědom vlastní nedokonalosti a toho, že je na někom závislý. Člověk je nedokonalý ve srovnání s Bohem. Pokorný člověk se chová skromně a má úctu k ostatním lidem.


Co je to Pokora? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pokora. Co znamená odborný pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pokora? Pak se o ní podělte se známými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pokora je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam slova, popis, přesný výraz, informace, definice, lexikon, slovo, wiki, pojem, Pokora, náboženství, co to je, přesný význam, názvosloví, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, co je to Pokora?


Pojem Pokora je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pokora?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pokora (latinsky: humilitas, německy: Demut, anglicky: humility, rusky: smirenomudrije) je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost či závislost na někom. Člověk si uvědomuje závislost na tzv. „vyšších mravních požadavcích“ a má tak důvěru, když se to od něho očekává, a ne když potřebuje neúměrně velebit sám sebe. Opakem pokory je pýcha (lat. superbia). Také by se dalo říct, že opakem pokory může být „neustálé srovnávání sebe s druhými: ten je víc, ten je míň, v tomhle jsem byl zkrácen“, neboť „pravá pokora je pravdivost, uznání skutečnosti: respektuji jedinečné povolání své i každého člověka a nesnažím se je srovnávat, posuzovat, hodnotit“.

Cnost pokora

Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat frázi Pokora ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Pokora ve Wikizdrojích

Najít pojem Pokora na Google.cz

Hledat slovo Pokora ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pokora ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Pokora ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokora například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Pokora? resp. co přesně označuje termín Pokora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokora, odpověď na dotaz co je to Pokora?. Víte např. kdo to je David Rath? Znáte a víte kdo je Bigfoot? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.