Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Co je to Pokora? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pokora

Pokora je v náboženství (v křesťanství) jedna ze sedmi ctností. Pokorou se rozumí to, že si je člověk vědom vlastní nedokonalosti a toho, že je na někom závislý. Člověk je nedokonalý ve srovnání s Bohem. Pokorný člověk se chová skromně a má úctu k ostatním lidem.


Co je to Pokora? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pokora. Co znamená pojem Pokora z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pokora je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Pokora, terminus technicus, význam, význam pojmu, heslo, slovník, lexikon, názvosloví, přesný význam, co to je, pojem, odborné názvosloví, Náboženství, Náboženství, co znamená, odborný výraz, co je to Pokora?, význam slova


Pojem Pokora je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pokora dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pokora (latinsky: humilitas, německy: Demut, anglicky: humility, rusky: smirenomudrije) je jedna ze sedmi ctností, je to pocit, kdy si člověk uvědomuje vlastní nedokonalost či závislost na někom. Člověk si uvědomuje závislost na tzv. „vyšších mravních požadavcích“ a má tak důvěru, když se to od něho očekává, a ne když potřebuje neúměrně velebit sám sebe. Opakem pokory je pýcha (lat. superbia). Také by se dalo říct, že opakem pokory může být „neustálé srovnávání sebe s druhými: ten je víc, ten je míň, v tomhle jsem byl zkrácen“, neboť „pravá pokora je pravdivost, uznání skutečnosti: respektuji jedinečné povolání své i každého člověka a nesnažím se je srovnávat, posuzovat, hodnotit“.

Cnost pokora

Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Pokora dle křesťanství patří mezi sedm cností. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Pokora v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Pokora na Youtube

Najít pojem Pokora ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Pokora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pokora ve Wikimedia Commons

Najít heslo Pokora na Google.cz

Hledat slovo Pokora ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pokora například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Pokora? resp. co označuje slovo Pokora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pokora, odpověď na dotaz co je to Pokora?. Víte např. kdo to je Pavel Nedvěd? Znáte a víte kdo je Pluto? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.