Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Co je to Tržní cena? Význam slova

Co znamená termín Tržní cena? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tržní cena je cena reagující na ekonomické změny. Jde tedy o cenu, za kterou se určité zboží prodává, ne o cenu reálnou. Důvody její výše nemusejí být jednotlivců, známé. Reaguje na poptávky a nabídky a udržuje je v určité rovnováze.
Vnější změny mohou způsobit růst tržní ceny. Spotřebitelé a výrobci pak reagují na tento vývoj např. změnou ve výrobě nebo hledáním levnějších variant.


Co je to Tržní cena? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tržní cena je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, Ekonomie, wiki, Ekonomie, lexikon, co to je, pojem, názvosloví, popis, Tržní cena, co je to Tržní cena?, definice pojmu, význam slova, slovo, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, formulace


Pojem Tržní cena je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Tržní cena ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Tržní cena ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tržní cena ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Tržní cena na Youtube

Najít termín Tržní cena ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Tržní cena ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tržní cena například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Tržní cena? resp. co je to Tržní cena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tržní cena, odpověď na dotaz co je to Tržní cena?. Víte např. kdo to je Jan Svěrák? Znáte a víte kdo je Matka samoživitelka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tržní cena v jiné sekci než Ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.