Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Co je Tržní cena? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tržní cena?

Tržní cena je cena reagující na ekonomické změny. Jde tedy o cenu, za kterou se určité zboží prodává, ne o cenu reálnou. Důvody její výše nemusejí být jednotlivců, známé. Reaguje na poptávky a nabídky a udržuje je v určité rovnováze.
Vnější změny mohou způsobit růst tržní ceny. Spotřebitelé a výrobci pak reagují na tento vývoj např. změnou ve výrobě nebo hledáním levnějších variant.


Co je to Tržní cena? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tržní cena s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Tržní cena se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, definice, wiki, pojem, terminus technicus, co to je, co je to Tržní cena?, názvosloví, popis, formulace, definice pojmu, terminologie, termín, heslo, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Tržní cena je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tržní cena? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tržní cena je cena, která odpovídá vyrovnanému vztahu mezi nabídkou a poptávkou. Může být i deformována není-li tvořena za podmínek volné konkurence, ale např. vlivem monopolu.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Tržní cena na Google.cz

Zkusit najít pojem Tržní cena ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tržní cena ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Tržní cena ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tržní cena na Youtube

Hledat pojem Tržní cena ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tržní cena například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Tržní cena? resp. co znamená Tržní cena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tržní cena, odpověď na dotaz co je to Tržní cena?. Víte např. kdo to je Fetty Wap? Znáte a víte kdo je Eddie Vedder? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Tržní cena i v jiné sekci než v ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.