Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Co je Tržní cena?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tržní cena?

Tržní cena je cena reagující na ekonomické změny. Jde tedy o cenu, za kterou se určité zboží prodává, ne o cenu reálnou. Důvody její výše nemusejí být jednotlivců, známé. Reaguje na poptávky a nabídky a udržuje je v určité rovnováze.
Vnější změny mohou způsobit růst tržní ceny. Spotřebitelé a výrobci pak reagují na tento vývoj např. změnou ve výrobě nebo hledáním levnějších variant.


Co je to Tržní cena? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Tržní cena? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Tržní cena patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: význam slova, formulace, co znamená, wiki, slovník, Tržní cena, informace, lexikon, přesný význam, terminus technicus, co to je, terminologie, synonymum, definice, definice pojmu, pojem, význam pojmu, názvosloví


Pojem Tržní cena je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tržní cena?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tržní cena je cena, která odpovídá vyrovnanému vztahu mezi nabídkou a poptávkou. Může být i deformována není-li tvořena za podmínek volné konkurence, ale např. vlivem monopolu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Tržní cena ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Tržní cena ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tržní cena na Youtube

Vyhledat termín Tržní cena ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tržní cena ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tržní cena ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tržní cena například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Tržní cena? resp. jaký je přesný význam slova Tržní cena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tržní cena, odpověď na dotaz co je to Tržní cena?. Víte např. kdo to je DTP operátor? Znáte a víte kdo je Ozzy Osbourne? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Tržní cena v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je ekonomie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, americky dolar, tržní cena, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.