Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Co je to Tržní cena? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tržní cena?

Tržní cena je cena reagující na ekonomické změny. Jde tedy o cenu, za kterou se určité zboží prodává, ne o cenu reálnou. Důvody její výše nemusejí být jednotlivců, známé. Reaguje na poptávky a nabídky a udržuje je v určité rovnováze.
Vnější změny mohou způsobit růst tržní ceny. Spotřebitelé a výrobci pak reagují na tento vývoj např. změnou ve výrobě nebo hledáním levnějších variant.


Co je to Tržní cena? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tržní cena? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tržní cena je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, význam, definice pojmu, Tržní cena, pojem, Ekonomie, popis, informace, terminus technicus, význam slova, co to je, názvosloví, slovo, termín, slovník, význam pojmu, formulace, přesný výraz


Pojem Tržní cena je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Tržní cena?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tržní cena je cena, která odpovídá vyrovnanému vztahu mezi nabídkou a poptávkou. Může být i deformována není-li tvořena za podmínek volné konkurence, ale např. vlivem monopolu.

Více informací o pojmu Tržní cena lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Tržní cena ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tržní cena ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Tržní cena ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Tržní cena ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Tržní cena ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tržní cena ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tržní cena například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Tržní cena? resp. co vlastně znamená slovo Tržní cena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tržní cena, odpověď na dotaz co je to Tržní cena?. Víte např. kdo to je Iluzionista? Znáte a víte kdo je Filolog? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.