Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Co je to Tržní cena? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tržní cena

Tržní cena je cena reagující na ekonomické změny. Jde tedy o cenu, za kterou se určité zboží prodává, ne o cenu reálnou. Důvody její výše nemusejí být jednotlivců, známé. Reaguje na poptávky a nabídky a udržuje je v určité rovnováze.
Vnější změny mohou způsobit růst tržní ceny. Spotřebitelé a výrobci pak reagují na tento vývoj např. změnou ve výrobě nebo hledáním levnějších variant.


Co je to Tržní cena? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tržní cena. Co znamená pojem Tržní cena z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tržní cena s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tržní cena patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, význam, formulace, terminologie, synonymum, informace, co znamená, heslo, termín, odborné názvosloví, Ekonomie, přesný výraz, názvosloví, wiki, přesný význam, Ekonomie, co je to Tržní cena?


Pojem Tržní cena je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Tržní cena zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Tržní cena na Youtube

Zkusit najít termín Tržní cena ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Tržní cena ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tržní cena ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Tržní cena ve Wikipedii

Najít pojem Tržní cena ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tržní cena například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Tržní cena? resp. jaká je definice termínu Tržní cena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tržní cena, odpověď na dotaz co je to Tržní cena?. Víte např. kdo to je Pokrytec? Znáte a víte kdo je Matka samoživitelka? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.