Co je to?
Definice výrazu Pracovní úraz. Co znamená odborný pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Co to je Pracovní úraz? Význam slova

Co znamená termín Pracovní úraz? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pracovní úraz označuje úraz, při kterém došlo k poškození zdraví nebo smrti zaměstnance v pracovním procesu nebo v přímé souvislosti s ním. K pracovnímu úrazu dochází nezávisle na vůli postiženého zaměstnance takovým působení vnějších vlivů, které je náhlé, krátkodobé a násilné. Pracovní úraz nezahrnuje dobu cesty do zaměstnání a nazpátek.
Pracovní úraz je buď smrtelný nebo označovaný jako ostatní – s pracovní neschopností, hospitalizací nebo bez pracovní neschopnosti. Pracovní úrazy musí být evidovány.


Co je to Pracovní úraz? Význam slova, termín, Definice výrazu Pracovní úraz. Co znamená odborný pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Pracovní úraz) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pracovní úraz patří do kategorie Právo

Klíčová slova: definice, odborný výraz, co je to Pracovní úraz?, Pracovní úraz, co to je, přesný význam, termín, význam slova, slovo, synonymum, wiki, Právo, co znamená, formulace, vysvětlení, odborné názvosloví, lexikon, význam pojmu


Pojem Pracovní úraz je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pracovní úraz můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pracovním úrazem je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Jako pracovní úraz se též posuzuje úraz, který zaměstnanec utrpěl pro plnění pracovních úkolů. Naopak pracovním úrazem není úraz, který se zaměstnanci přihodil na cestě do zaměstnání a zpět.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Pracovní úraz ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pracovní úraz ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Pracovní úraz ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pracovní úraz ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Pracovní úraz ve Wikislovníku

Najít heslo Pracovní úraz ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pracovní úraz například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pracovní úraz? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pracovní úraz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracovní úraz, odpověď na dotaz co je to Pracovní úraz?. Víte např. kdo to je Spasitel? Znáte a víte kdo je Sadista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.