Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pracovní úraz. Co znamená pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Co je to Pracovní úraz? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pracovní úraz

Pracovní úraz označuje úraz, při kterém došlo k poškození zdraví nebo smrti zaměstnance v pracovním procesu nebo v přímé souvislosti s ním. K pracovnímu úrazu dochází nezávisle na vůli postiženého zaměstnance takovým působení vnějších vlivů, které je náhlé, krátkodobé a násilné. Pracovní úraz nezahrnuje dobu cesty do zaměstnání a nazpátek.
Pracovní úraz je buď smrtelný nebo označovaný jako ostatní – s pracovní neschopností, hospitalizací nebo bez pracovní neschopnosti. Pracovní úrazy musí být evidovány.


Co je to Pracovní úraz? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pracovní úraz. Co znamená pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pracovní úraz s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Pracovní úraz se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: slovník, formulace, význam pojmu, význam, přesný význam, co znamená, právo, wiki, vysvětlení, definice pojmu, názvosloví, odborný výraz, synonymum, Pracovní úraz, význam slova, termín, heslo, co je to Pracovní úraz?


Pojem Pracovní úraz je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pracovní úraz? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pracovním úrazem je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Jako pracovní úraz se též posuzuje úraz, který zaměstnanec utrpěl pro plnění pracovních úkolů. Naopak pracovním úrazem není úraz, který se zaměstnanci přihodil na cestě do zaměstnání a zpět.

Hledejte pojem Pracovní úraz v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Pracovní úraz ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Pracovní úraz ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Pracovní úraz ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Pracovní úraz na Google.cz

Hledat videa s názvem Pracovní úraz na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pracovní úraz ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pracovní úraz například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pracovní úraz? resp. co to je Pracovní úraz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracovní úraz, odpověď na dotaz co je to Pracovní úraz?. Víte např. kdo to je John Hopkinson? Znáte a víte kdo je Ničema? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.