Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pracovní úraz. Co znamená odborný pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Co je to Pracovní úraz? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pracovní úraz

Pracovní úraz označuje úraz, při kterém došlo k poškození zdraví nebo smrti zaměstnance v pracovním procesu nebo v přímé souvislosti s ním. K pracovnímu úrazu dochází nezávisle na vůli postiženého zaměstnance takovým působení vnějších vlivů, které je náhlé, krátkodobé a násilné. Pracovní úraz nezahrnuje dobu cesty do zaměstnání a nazpátek.
Pracovní úraz je buď smrtelný nebo označovaný jako ostatní – s pracovní neschopností, hospitalizací nebo bez pracovní neschopnosti. Pracovní úrazy musí být evidovány.


Co je to Pracovní úraz? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pracovní úraz. Co znamená odborný pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pracovní úraz s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Pracovní úraz se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: termín, definice pojmu, právo, právo, terminologie, slovník, informace, terminus technicus, wiki, synonymum, vysvětlení, slovo, význam, lexikon, heslo, přesný výraz, Pracovní úraz, co znamená


Pojem Pracovní úraz je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pracovní úraz? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pracovním úrazem je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Jako pracovní úraz se též posuzuje úraz, který zaměstnanec utrpěl pro plnění pracovních úkolů. Naopak pracovním úrazem není úraz, který se zaměstnanci přihodil na cestě do zaměstnání a zpět.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Pracovní úraz na Google.cz

Hledat slovo Pracovní úraz ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pracovní úraz ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pracovní úraz na Youtube

Najít heslo Pracovní úraz ve Wikizdrojích

Najít výraz Pracovní úraz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pracovní úraz například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte co je to Pracovní úraz? resp. jaká je definice termínu Pracovní úraz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracovní úraz, odpověď na dotaz co je to Pracovní úraz?. Víte např. kdo to je Majordomus? Znáte a víte kdo je Prcek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.