Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pracovní úraz. Co znamená pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Co je Pracovní úraz?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pracovní úraz

Pracovní úraz označuje úraz, při kterém došlo k poškození zdraví nebo smrti zaměstnance v pracovním procesu nebo v přímé souvislosti s ním. K pracovnímu úrazu dochází nezávisle na vůli postiženého zaměstnance takovým působení vnějších vlivů, které je náhlé, krátkodobé a násilné. Pracovní úraz nezahrnuje dobu cesty do zaměstnání a nazpátek.
Pracovní úraz je buď smrtelný nebo označovaný jako ostatní – s pracovní neschopností, hospitalizací nebo bez pracovní neschopnosti. Pracovní úrazy musí být evidovány.


Co je to Pracovní úraz? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pracovní úraz. Co znamená pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pracovní úraz s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Pracovní úraz se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: přesný význam, co to je, odborné názvosloví, informace, slovo, terminus technicus, Pracovní úraz, lexikon, význam, formulace, přesný výraz, definice pojmu, wiki, terminologie, význam slova, heslo, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Pracovní úraz je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pracovní úraz? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pracovním úrazem je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Jako pracovní úraz se též posuzuje úraz, který zaměstnanec utrpěl pro plnění pracovních úkolů. Naopak pracovním úrazem není úraz, který se zaměstnanci přihodil na cestě do zaměstnání a zpět.

Další zdroje informací o slovu Pracovní úraz

Zkusit najít slovo Pracovní úraz ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Pracovní úraz ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Pracovní úraz ve Wikizdrojích

Hledat výraz Pracovní úraz na Google obrázcích

Vyhledat slovo Pracovní úraz ve Wikislovníku

Najít pojem Pracovní úraz ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pracovní úraz například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je význam slova Pracovní úraz? resp. jaký je přesný význam slova Pracovní úraz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracovní úraz, odpověď na dotaz co je to Pracovní úraz?. Víte např. kdo to je Jana Lorencová? Znáte a víte kdo je Holobrádek? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Soudní budova, pracovní úraz, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.