Co je to?
Definice výrazu Pracovní úraz. Co znamená odborný pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Co to je Pracovní úraz? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pracovní úraz

Pracovní úraz označuje úraz, při kterém došlo k poškození zdraví nebo smrti zaměstnance v pracovním procesu nebo v přímé souvislosti s ním. K pracovnímu úrazu dochází nezávisle na vůli postiženého zaměstnance takovým působení vnějších vlivů, které je náhlé, krátkodobé a násilné. Pracovní úraz nezahrnuje dobu cesty do zaměstnání a nazpátek.
Pracovní úraz je buď smrtelný nebo označovaný jako ostatní – s pracovní neschopností, hospitalizací nebo bez pracovní neschopnosti. Pracovní úrazy musí být evidovány.


Co je to Pracovní úraz? Význam slova, termín, Definice výrazu Pracovní úraz. Co znamená odborný pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Pracovní úraz sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pracovní úraz je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, přesný význam, synonymum, vysvětlení, lexikon, Právo, slovo, význam slova, co je to Pracovní úraz?, odborné názvosloví, termín, terminologie, co znamená, terminus technicus, popis, co to je, definice


Pojem Pracovní úraz je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pracovní úraz?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pracovním úrazem je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Jako pracovní úraz se též posuzuje úraz, který zaměstnanec utrpěl pro plnění pracovních úkolů. Naopak pracovním úrazem není úraz, který se zaměstnanci přihodil na cestě do zaměstnání a zpět.

Jiné informační zdroje o pojmu Pracovní úraz

Vyhledat pojem Pracovní úraz ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pracovní úraz ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pracovní úraz ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Pracovní úraz na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pracovní úraz ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Pracovní úraz ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pracovní úraz například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pracovní úraz? resp. co znamená slovo Pracovní úraz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracovní úraz, odpověď na dotaz co je to Pracovní úraz?. Víte např. kdo to je Michal Tučný? Znáte a víte kdo je Hastrman? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.