Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Úrok. Co znamená pojem Úrok z kategorie Bankovnictví?

Co to je Úrok? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Úrok?

Odměna v penězích, kterou získává věřitel za půjčení peněz. Půjčí-li věřitel dlužníkovi peníze, má dlužník povinnost vrátit mu půjčku v dopředu stanovené časové lhůtě. Půjčená částka zvaná jistina je navýšená o dohodnutý úrok. Velikost navýšení určuje úroková míra, procentní vyjádření o co je částka ke splacení vyšší.


Co je to Úrok? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Úrok. Co znamená pojem Úrok z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Úrok? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Úrok je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: synonymum, informace, terminus technicus, význam pojmu, termín, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Úrok?, popis, význam, vysvětlení, Bankovnictví, co to je, definice, Bankovnictví, význam slova, lexikon


Pojem Úrok je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úrok? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Úrok je peněžitá odměna za půjčení peněz. Věřitel, který může dočasně postrádat nějakou finanční částku, ji půjčí dlužníkovi, jenž s ní může disponovat; jinými slovy věřitel poskytne dlužníkovi úvěr. Do určité sjednané lhůty musí být zapůjčená částka - nazývaná jistina - navrácena spolu s navýšením, úrokem.

Fakticky je úrok projevem časové preference. Lidé obvykle preferují spotřebu dříve před později (považují-li budoucí statek za totožný se současným). Proto pokud mají se spotřebou počkat, musí být motivováni k takovému odkladu. Jednou z možných forem motivace je právě úrok, cena, kterou dlužník nabízí věřiteli za zapůjčení prostředků na nějaký dohodnutý časový interval. Bez této dodatečné platby by věřitel neměl důvod, proč odkládat svou spotřebu. Existence úroků podporuje trh s úvěry tím, že vytváří na straně věřitele motivaci peníze půjčit a na straně střadatelů peníze neutrácet.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Úrok ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Úrok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Úrok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úrok ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úrok ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Úrok ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Úrok například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Úrok? resp. co znamená Úrok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úrok, odpověď na dotaz co je to Úrok?. Víte např. kdo to je Josef Suk? Znáte a víte kdo je Spotter? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úrok v jiné sekci než Bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.