Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Infuze. Co znamená pojem Infuze z kategorie Lékařství?

Co je Infuze? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Infuze

Infuze je označení pro podání tekutiny nitrožilně. Jde většinou o větší množství tekutiny, která bývá podávána po delší dobu, v řádech hodin, někdy i dnů. Roztoky podávané jako infuze mohou být molekulární, iontové, koloidní, nebo může jít i o speciální emulze. Při podávání infuze je cílem zlepšit pacientův zdravotní stav nebo ho uzdravit úplně. Podle druhu onemocnění může infuze obsahovat i léčiva. Může být využívána pro výživu, jako náhrada krevní plazmy nebo při poruše složení a sníženém stavu tělních tekutin.
Na výrobu infuzí jsou stanovena velmi přísná kritéria. Přípravky musí být sterilní, nesmí obsahovat metabolity organizmů, musí mít stejné hodnoty osmotického tlaku jako krev, stejné pH jako krev a také viskozitu, pokud se jedná o krevní náhradu. Základem infuze je injekční voda, u tukových emulzí se využívá emulgátorů. Obalem, ve kterém se skladuje a používá infuze, jsou plastové nebo skleněné lahve.


Co je to Infuze? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Infuze. Co znamená pojem Infuze z kategorie Lékařství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Infuze se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: Infuze, názvosloví, lékařství, terminologie, slovník, slovo, heslo, lexikon, co je to Infuze?, definice pojmu, termín, informace, popis, definice, terminus technicus, pojem, formulace, význam


Pojem Infuze je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Infuze? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Infuze je nitrožilní podání většího množství tekutiny. Obvykle je to 500 a více mililitrů, které jsou podány během delší doby (zpravidla hodin nebo dnů). Výjimečně lze aplikovat infuze i podkožně (příkladem jsou inzulínové pumpy).
Infuzí se podávají iontové, molekulární nebo koloidní roztoky nebo jemně dispergované emulze na bázi olej-voda.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Infuze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Infuze na Google.cz

Hledat termín Infuze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Infuze ve Wikislovníku

Zkusit najít Infuze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Infuze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Infuze například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Infuze? resp. co přesně znamená slovo Infuze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Infuze, odpověď na dotaz co je to Infuze?. Víte např. kdo to je Santusák? Znáte a víte kdo je Lenka Bradáčová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.