Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Společenská nebezpečnost. Co znamená pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Co to je Společenská nebezpečnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Společenská nebezpečnost?

Společenská nebezpečnost, jinak také nebezpečnost konání pro společnost, je původní označení z oblasti trestního práva. Tímto pojmem se označovala způsobilost trestného činu ohrozit nebo porušit objekt trestného činu.
Takovým objektem jsou například společenské zájmy, které chrání trestní zákon. Stupeň nebezpečnosti byl vymezen kritérii, přesně uvedenými v trestním zákoníku.


Co je to Společenská nebezpečnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Společenská nebezpečnost. Co znamená pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Společenská nebezpečnost s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Společenská nebezpečnost je v kategorii Právo

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, popis, synonymum, co je to Společenská nebezpečnost?, definice, terminus technicus, Společenská nebezpečnost, formulace, význam, informace, definice pojmu, význam slova, slovo, heslo, vysvětlení, přesný výraz, Právo


Pojem Společenská nebezpečnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Společenská nebezpečnost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Společenská nebezpečnost (přesněji nebezpečnost činu pro společnost) označovala v trestním právu způsobilost trestného činu vážnou měrou ohrozit nebo porušit společenské zájmy chráněné trestním zákonem, tedy objekt trestného činu. Byla materiální podmínkou trestného činu, což znamená, že nemohlo jít o trestný čin, jestliže čin nenaplňoval zákonem požadovaný stupeň nebezpečnosti pro společnost. Proto byla významným zákonným korektivem posuzování skutků z hlediska jejich trestnosti.

Další zdroje informací o slovu Společenská nebezpečnost

Hledat termín Společenská nebezpečnost na Google.cz

Najít termín Společenská nebezpečnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Společenská nebezpečnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Společenská nebezpečnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Společenská nebezpečnost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Společenská nebezpečnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská nebezpečnost například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Společenská nebezpečnost? resp. co znamená výraz Společenská nebezpečnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská nebezpečnost, odpověď na dotaz co je to Společenská nebezpečnost?. Víte např. kdo to je Osvícenec? Znáte a víte kdo je Amanda Lear? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.