Co je to?
Výraz, termín, definice slova Společenská nebezpečnost. Co znamená odborný pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Co je to Společenská nebezpečnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Společenská nebezpečnost

Společenská nebezpečnost, jinak také nebezpečnost konání pro společnost, je původní označení z oblasti trestního práva. Tímto pojmem se označovala způsobilost trestného činu ohrozit nebo porušit objekt trestného činu.
Takovým objektem jsou například společenské zájmy, které chrání trestní zákon. Stupeň nebezpečnosti byl vymezen kritérii, přesně uvedenými v trestním zákoníku.


Co je to Společenská nebezpečnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Společenská nebezpečnost. Co znamená odborný pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Společenská nebezpečnost) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Společenská nebezpečnost patří do kategorie právo

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, informace, co to je, terminus technicus, význam pojmu, pojem, slovník, právo, formulace, terminologie, termín, vysvětlení, co znamená, synonymum, heslo, Společenská nebezpečnost, názvosloví


Pojem Společenská nebezpečnost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Společenská nebezpečnost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Společenská nebezpečnost (přesněji nebezpečnost činu pro společnost) označovala v trestním právu způsobilost trestného činu vážnou měrou ohrozit nebo porušit společenské zájmy chráněné trestním zákonem, tedy objekt trestného činu. Byla materiální podmínkou trestného činu, což znamená, že nemohlo jít o trestný čin, jestliže čin nenaplňoval zákonem požadovaný stupeň nebezpečnosti pro společnost. Proto byla významným zákonným korektivem posuzování skutků z hlediska jejich trestnosti.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Společenská nebezpečnost ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Společenská nebezpečnost na Google.cz

Vyhledat heslo Společenská nebezpečnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Společenská nebezpečnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Společenská nebezpečnost na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Společenská nebezpečnost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská nebezpečnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Společenská nebezpečnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Společenská nebezpečnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská nebezpečnost, odpověď na dotaz co je to Společenská nebezpečnost?. Víte např. kdo to je Buran? Znáte a víte kdo je Josef Ressel? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Společenská nebezpečnost v jiné sekci než právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.