Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Společenská nebezpečnost. Co znamená pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Co to je Společenská nebezpečnost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Společenská nebezpečnost?

Společenská nebezpečnost, jinak také nebezpečnost konání pro společnost, je původní označení z oblasti trestního práva. Tímto pojmem se označovala způsobilost trestného činu ohrozit nebo porušit objekt trestného činu.
Takovým objektem jsou například společenské zájmy, které chrání trestní zákon. Stupeň nebezpečnosti byl vymezen kritérii, přesně uvedenými v trestním zákoníku.


Co je to Společenská nebezpečnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Společenská nebezpečnost. Co znamená pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Společenská nebezpečnost můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Společenská nebezpečnost je v kategorii Právo

Klíčová slova: co je to Společenská nebezpečnost?, Právo, odborné názvosloví, Společenská nebezpečnost, Právo, termín, formulace, pojem, terminus technicus, wiki, informace, synonymum, význam, terminologie, definice pojmu, lexikon, heslo, odborný výraz


Pojem Společenská nebezpečnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Společenská nebezpečnost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Společenská nebezpečnost (přesněji nebezpečnost činu pro společnost) označovala v trestním právu způsobilost trestného činu vážnou měrou ohrozit nebo porušit společenské zájmy chráněné trestním zákonem, tedy objekt trestného činu. Byla materiální podmínkou trestného činu, což znamená, že nemohlo jít o trestný čin, jestliže čin nenaplňoval zákonem požadovaný stupeň nebezpečnosti pro společnost. Proto byla významným zákonným korektivem posuzování skutků z hlediska jejich trestnosti.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Společenská nebezpečnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Společenská nebezpečnost ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Společenská nebezpečnost na Youtube

Hledat pojem Společenská nebezpečnost ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Společenská nebezpečnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Společenská nebezpečnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská nebezpečnost například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Společenská nebezpečnost? resp. co přesně označuje termín Společenská nebezpečnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská nebezpečnost, odpověď na dotaz co je to Společenská nebezpečnost?. Víte např. kdo to je Jehova? Znáte a víte kdo je Amanda Lear? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.