Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Společenská nebezpečnost. Co znamená pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Co to je Společenská nebezpečnost? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Společenská nebezpečnost?

Společenská nebezpečnost, jinak také nebezpečnost konání pro společnost, je původní označení z oblasti trestního práva. Tímto pojmem se označovala způsobilost trestného činu ohrozit nebo porušit objekt trestného činu.
Takovým objektem jsou například společenské zájmy, které chrání trestní zákon. Stupeň nebezpečnosti byl vymezen kritérii, přesně uvedenými v trestním zákoníku.


Co je to Společenská nebezpečnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Společenská nebezpečnost. Co znamená pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Společenská nebezpečnost patří do kategorie Právo

Klíčová slova: wiki, co je to Společenská nebezpečnost?, význam slova, formulace, Společenská nebezpečnost, co znamená, informace, popis, význam, synonymum, pojem, Právo, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, Právo, odborné názvosloví, termín


Pojem Společenská nebezpečnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Společenská nebezpečnost? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Společenská nebezpečnost (přesněji nebezpečnost činu pro společnost) označovala v trestním právu způsobilost trestného činu vážnou měrou ohrozit nebo porušit společenské zájmy chráněné trestním zákonem, tedy objekt trestného činu. Byla materiální podmínkou trestného činu, což znamená, že nemohlo jít o trestný čin, jestliže čin nenaplňoval zákonem požadovaný stupeň nebezpečnosti pro společnost. Proto byla významným zákonným korektivem posuzování skutků z hlediska jejich trestnosti.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Společenská nebezpečnost ve Wikislovníku

Najít slovo Společenská nebezpečnost ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Společenská nebezpečnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Společenská nebezpečnost ve vyhledávači Qwant

Najít termín Společenská nebezpečnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Společenská nebezpečnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská nebezpečnost například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Společenská nebezpečnost? resp. co označuje slovo Společenská nebezpečnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská nebezpečnost, odpověď na dotaz co je to Společenská nebezpečnost?. Víte např. kdo to je Usmrkanec? Znáte a víte kdo je Elon Musk? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.