Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Společenská nebezpečnost. Co znamená pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Co to je Společenská nebezpečnost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Společenská nebezpečnost

Společenská nebezpečnost, jinak také nebezpečnost konání pro společnost, je původní označení z oblasti trestního práva. Tímto pojmem se označovala způsobilost trestného činu ohrozit nebo porušit objekt trestného činu.
Takovým objektem jsou například společenské zájmy, které chrání trestní zákon. Stupeň nebezpečnosti byl vymezen kritérii, přesně uvedenými v trestním zákoníku.


Co je to Společenská nebezpečnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Společenská nebezpečnost. Co znamená pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Společenská nebezpečnost? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Společenská nebezpečnost patří do sekce Právo

Klíčová slova: co znamená, co je to Společenská nebezpečnost?, synonymum, popis, pojem, význam slova, přesný význam, Právo, Společenská nebezpečnost, heslo, přesný výraz, wiki, odborný výraz, termín, co to je, informace, Právo, odborné názvosloví


Pojem Společenská nebezpečnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Společenská nebezpečnost? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Společenská nebezpečnost (přesněji nebezpečnost činu pro společnost) označovala v trestním právu způsobilost trestného činu vážnou měrou ohrozit nebo porušit společenské zájmy chráněné trestním zákonem, tedy objekt trestného činu. Byla materiální podmínkou trestného činu, což znamená, že nemohlo jít o trestný čin, jestliže čin nenaplňoval zákonem požadovaný stupeň nebezpečnosti pro společnost. Proto byla významným zákonným korektivem posuzování skutků z hlediska jejich trestnosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Společenská nebezpečnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Společenská nebezpečnost ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Společenská nebezpečnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Společenská nebezpečnost na Google.cz

Zkusit najít pojem Společenská nebezpečnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Společenská nebezpečnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská nebezpečnost například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Společenská nebezpečnost? resp. co se skrývá pod slovem Společenská nebezpečnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská nebezpečnost, odpověď na dotaz co je to Společenská nebezpečnost?. Víte např. kdo to je Marie Benešová? Znáte a víte kdo je Elon Musk? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.