Co je to?
Výraz, termín, definice slova Společenská nebezpečnost. Co znamená odborný pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Co je to Společenská nebezpečnost? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Společenská nebezpečnost?

Společenská nebezpečnost, jinak také nebezpečnost konání pro společnost, je původní označení z oblasti trestního práva. Tímto pojmem se označovala způsobilost trestného činu ohrozit nebo porušit objekt trestného činu.
Takovým objektem jsou například společenské zájmy, které chrání trestní zákon. Stupeň nebezpečnosti byl vymezen kritérii, přesně uvedenými v trestním zákoníku.


Co je to Společenská nebezpečnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Společenská nebezpečnost. Co znamená odborný pojem Společenská nebezpečnost z kategorie Právo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Společenská nebezpečnost se nachází v sekci právo

Klíčová slova: vysvětlení, termín, odborné názvosloví, definice, informace, terminologie, pojem, právo, popis, co znamená, význam slova, význam, přesný význam, přesný výraz, názvosloví, lexikon, formulace, definice pojmu


Pojem Společenská nebezpečnost je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Společenská nebezpečnost?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Společenská nebezpečnost (přesněji nebezpečnost činu pro společnost) označovala v trestním právu způsobilost trestného činu vážnou měrou ohrozit nebo porušit společenské zájmy chráněné trestním zákonem, tedy objekt trestného činu. Byla materiální podmínkou trestného činu, což znamená, že nemohlo jít o trestný čin, jestliže čin nenaplňoval zákonem požadovaný stupeň nebezpečnosti pro společnost. Proto byla významným zákonným korektivem posuzování skutků z hlediska jejich trestnosti.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Společenská nebezpečnost ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Společenská nebezpečnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Společenská nebezpečnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Společenská nebezpečnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Společenská nebezpečnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Společenská nebezpečnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Společenská nebezpečnost například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Společenská nebezpečnost? resp. co označuje slovo Společenská nebezpečnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Společenská nebezpečnost, odpověď na dotaz co je to Společenská nebezpečnost?. Víte např. kdo to je Roman Šmucler? Znáte a víte kdo je Lukáš Černohorský? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Společenská nebezpečnost hledat i v jiných kategoriích (než právo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.