Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Šalotka. Co znamená pojem Šalotka z kategorie Jídlo?

Co to je Šalotka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šalotka

Šalotka je druh cibule pocházející původně ze střední Asie. Má údajně jemnější chuť než běžná cibule kuchyňská.


Co je to Šalotka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Šalotka. Co znamená pojem Šalotka z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šalotka patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, pojem, Jídlo, přesný výraz, co znamená, synonymum, definice pojmu, terminologie, význam slova, heslo, lexikon, slovník, termín, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, formulace, vysvětlení


Pojem Šalotka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Šalotka můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cibule šalotka je druh zeleniny, botanicky patří do rodu česnek (Allium). Někdy je nazývaná též česnek askalonský, množilka i ošlejch. Dříve byla udávána jako samostatný druh pod jmény Allium ascalonicum auct. non L. nebo Allium salota Dost., dnes většinou zahrnovaná poddruh Allium cepa jako Allium cepa var. aggregatum.

Cibule šalotka

Červená cibule šalotka má jemnější chuť oproti kuchyňské cibuli. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Červená cibule šalotka má jemnější chuť oproti kuchyňské cibuli. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Šalotka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Šalotka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Šalotka na Youtube

Hledat termín Šalotka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šalotka ve Wikimedia Commons

Najít termín Šalotka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šalotka například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Šalotka? resp. co označuje slovo Šalotka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šalotka, odpověď na dotaz co je to Šalotka?. Víte např. kdo to je Marcel Kolaja? Znáte a víte kdo je Herec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.