Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Šalotka. Co znamená pojem Šalotka z kategorie Jídlo?

Co to je Šalotka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šalotka

Šalotka je druh cibule pocházející původně ze střední Asie. Má údajně jemnější chuť než běžná cibule kuchyňská.


Co je to Šalotka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Šalotka. Co znamená pojem Šalotka z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Šalotka? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šalotka je v sekci Jídlo

Klíčová slova: lexikon, synonymum, význam pojmu, informace, odborné názvosloví, slovo, termín, wiki, heslo, co je to Šalotka?, terminus technicus, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, přesný výraz, terminologie, definice


Pojem Šalotka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Šalotka dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cibule šalotka je druh zeleniny, botanicky patří do rodu česnek (Allium). Někdy je nazývaná též česnek askalonský, množilka i ošlejch. Dříve byla udávána jako samostatný druh pod jmény Allium ascalonicum auct. non L. nebo Allium salota Dost., dnes většinou zahrnovaná poddruh Allium cepa jako Allium cepa var. aggregatum.

Cibule šalotka

Červená cibule šalotka má jemnější chuť oproti kuchyňské cibuli. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Červená cibule šalotka má jemnější chuť oproti kuchyňské cibuli. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Šalotka lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Šalotka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Šalotka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šalotka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Šalotka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šalotka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Šalotka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šalotka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Šalotka? resp. jaký je význam slova Šalotka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šalotka, odpověď na dotaz co je to Šalotka?. Víte např. kdo to je Petr Hapka? Znáte a víte kdo je Herec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.