Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acerola. Co znamená odborný pojem Acerola z kategorie Rostliny?

Co je to Acerola? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Acerola

Acerola je název plodů malpígie lysé, rostliny rozšířené na Barbadosu, v Karibiku a ve Střední a Jižní Americe. Nazývá se také barbadoská třešeň, protože červené bobulky třešeň připomínají. Acerola patří k nejbohatším přírodním zdrojům vitamínu C a je velmi silným antioxidantem. Obsahuje i další vitamíny a tělu prospěšné látky, jako je vitamín A, vitamíny skupiny B, flavonoidy, betakaroten a další.
Zlepšuje stav pokožky a zrak, zvyšuje produkci kolagenu a imunitu, zrychluje metabolizmus, snižuje cholesterol a využívá se i v prevenci rakoviny. S úspěchem je využívána i v kosmetickém průmyslu. Domorodé kmeny využívaly acerolu již stovky let, do popředí zájmu vědců se dostala až v nedávné době.


Co je to Acerola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Acerola. Co znamená odborný pojem Acerola z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Acerola je v sekci Rostliny

Klíčová slova: definice, Rostliny, význam, synonymum, odborné názvosloví, pojem, definice pojmu, heslo, co je to Acerola?, odborný výraz, Rostliny, terminologie, lexikon, informace, popis, význam pojmu, formulace, význam slova


Pojem Acerola je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Acerola? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Malpígie (Malpighia), česky též acerola, je rod rostlin z čeledi malpígiovité (Malpighiaceae), v níž je zařazen do podčeledi Malpighioideae. Jeho asi 40 druhů je původem z tropické a subtropické Střední Ameriky, Karibiku a severních částí Jižní Ameriky kde i v současnosti hlavně vyrůstají. Nejvíce druhů je rozšířeno na území Brazílie. Rod byl pojmenován po italském přírodovědci a lékaři ze 17. století Marcelu Malphigi.

Plody malpígie

Červené plody malpígie (aceroly). Autor: Ponciano, zdroj: Pixabay
Červené plody malpígie (aceroly). Autor: Ponciano, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Acerola ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Acerola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Acerola ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Acerola ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Acerola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Acerola ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Acerola například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Acerola? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Acerola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acerola, odpověď na dotaz co je to Acerola?. Víte např. kdo to je Obchodní asistent? Znáte a víte kdo je Heath Ledger? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Acerola v jiné sekci než Rostliny. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.