Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Acerola. Co znamená pojem Acerola z kategorie Rostliny?

Co je Acerola?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Acerola

Acerola je název plodů malpígie lysé, rostliny rozšířené na Barbadosu, v Karibiku a ve Střední a Jižní Americe. Nazývá se také barbadoská třešeň, protože červené bobulky třešeň připomínají. Acerola patří k nejbohatším přírodním zdrojům vitamínu C a je velmi silným antioxidantem. Obsahuje i další vitamíny a tělu prospěšné látky, jako je vitamín A, vitamíny skupiny B, flavonoidy, betakaroten a další.
Zlepšuje stav pokožky a zrak, zvyšuje produkci kolagenu a imunitu, zrychluje metabolizmus, snižuje cholesterol a využívá se i v prevenci rakoviny. S úspěchem je využívána i v kosmetickém průmyslu. Domorodé kmeny využívaly acerolu již stovky let, do popředí zájmu vědců se dostala až v nedávné době.


Co je to Acerola? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Acerola. Co znamená pojem Acerola z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Acerola se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: Acerola, heslo, informace, formulace, slovo, wiki, popis, definice, co to je, termín, přesný výraz, synonymum, co je to Acerola?, rostliny, co znamená, přesný význam, odborný výraz, slovník


Pojem Acerola je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Acerola? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Malpígie (Malpighia), česky též acerola, je rod rostlin z čeledi malpígiovité (Malpighiaceae), v níž je zařazen do podčeledi Malpighioideae. Jeho asi 40 druhů je původem z tropické a subtropické Střední Ameriky, Karibiku a severních částí Jižní Ameriky kde i v současnosti hlavně vyrůstají. Nejvíce druhů je rozšířeno na území Brazílie. Rod byl pojmenován po italském přírodovědci a lékaři ze 17. století Marcelu Malphigi.

Plody malpígie

Červené plody malpígie (aceroly). Autor: Ponciano, zdroj: Pixabay
Červené plody malpígie (aceroly). Autor: Ponciano, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Acerola ve Wikimedia Commons

Hledat termín Acerola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Acerola na Google.cz

Zkusit najít heslo Acerola ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Acerola na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Acerola ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Acerola například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte co znamená slovo Acerola? resp. co označuje slovo Acerola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acerola, odpověď na dotaz co je to Acerola?. Víte např. kdo to je Art Garfunkel? Znáte a víte kdo je DTP operátor? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Acerola hledat i v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Bonsaj v přírodě, acerola, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.