Co je to?
Výraz, termín, definice slova Acerola. Co znamená odborný pojem Acerola z kategorie Rostliny?

Co je to Acerola? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Acerola

Acerola je název plodů malpígie lysé, rostliny rozšířené na Barbadosu, v Karibiku a ve Střední a Jižní Americe. Nazývá se také barbadoská třešeň, protože červené bobulky třešeň připomínají. Acerola patří k nejbohatším přírodním zdrojům vitamínu C a je velmi silným antioxidantem. Obsahuje i další vitamíny a tělu prospěšné látky, jako je vitamín A, vitamíny skupiny B, flavonoidy, betakaroten a další.
Zlepšuje stav pokožky a zrak, zvyšuje produkci kolagenu a imunitu, zrychluje metabolizmus, snižuje cholesterol a využívá se i v prevenci rakoviny. S úspěchem je využívána i v kosmetickém průmyslu. Domorodé kmeny využívaly acerolu již stovky let, do popředí zájmu vědců se dostala až v nedávné době.


Co je to Acerola? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Acerola. Co znamená odborný pojem Acerola z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Acerola s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Acerola je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: wiki, Rostliny, pojem, formulace, definice pojmu, lexikon, definice, význam slova, Rostliny, synonymum, terminologie, informace, co je to Acerola?, názvosloví, termín, přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Acerola je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Acerola ve Wikislovníku

Najít heslo Acerola ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Acerola ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Acerola na Youtube

Najít pojem Acerola ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Acerola ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Acerola například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Acerola? resp. jaká je definice termínu Acerola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acerola, odpověď na dotaz co je to Acerola?. Víte např. kdo to je Čubka? Znáte a víte kdo je Heath Ledger? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Acerola i v jiných kategoriích (než Rostliny). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.