Co je to?
Definice výrazu, termínu Acerola. Co znamená odborný pojem Acerola z kategorie Rostliny?

Co je Acerola? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Acerola?

Acerola je název plodů malpígie lysé, rostliny rozšířené na Barbadosu, v Karibiku a ve Střední a Jižní Americe. Nazývá se také barbadoská třešeň, protože červené bobulky třešeň připomínají. Acerola patří k nejbohatším přírodním zdrojům vitamínu C a je velmi silným antioxidantem. Obsahuje i další vitamíny a tělu prospěšné látky, jako je vitamín A, vitamíny skupiny B, flavonoidy, betakaroten a další.
Zlepšuje stav pokožky a zrak, zvyšuje produkci kolagenu a imunitu, zrychluje metabolizmus, snižuje cholesterol a využívá se i v prevenci rakoviny. S úspěchem je využívána i v kosmetickém průmyslu. Domorodé kmeny využívaly acerolu již stovky let, do popředí zájmu vědců se dostala až v nedávné době.


Co je to Acerola? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Acerola. Co znamená odborný pojem Acerola z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Acerola je v kategorii rostliny

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, popis, co to je, rostliny, co znamená, odborné názvosloví, co je to Acerola?, pojem, terminologie, heslo, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, definice, termín, synonymum, význam


Pojem Acerola je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Acerola můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Malpígie (Malpighia), česky též acerola, je rod rostlin z čeledi malpígiovité (Malpighiaceae), v níž je zařazen do podčeledi Malpighioideae. Jeho asi 40 druhů je původem z tropické a subtropické Střední Ameriky, Karibiku a severních částí Jižní Ameriky kde i v současnosti hlavně vyrůstají. Nejvíce druhů je rozšířeno na území Brazílie. Rod byl pojmenován po italském přírodovědci a lékaři ze 17. století Marcelu Malphigi.

Plody malpígie

Červené plody malpígie (aceroly). Autor: Ponciano, zdroj: Pixabay
Červené plody malpígie (aceroly). Autor: Ponciano, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Acerola ve Wikislovníku

Hledat termín Acerola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Acerola ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Acerola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Acerola na Google.cz

Zkusit najít výraz Acerola ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Acerola například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Acerola? resp. jaká je definice slova Acerola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Acerola, odpověď na dotaz co je to Acerola?. Víte např. kdo to je Jan Weiss? Znáte a víte kdo je Daňový poradce? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Acerola v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je rostliny. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.