Co je to?
Odborný výraz, definice slova Prosecco. Co znamená slovo Prosecco z kategorie Nápoje?

Co je Prosecco? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Prosecco?

Prosecco je název jednoho z druhů šumivého vína. Má variabilní cukernatost, proto je vhodné k jídlu jako samostatný nápoj. Lehké šumivé víno má i přijatelnou cenu. Jeho domovem je italské Benátsko. Název je odvozen od vesnice Prosecco , jmenovala se tak i jedna odrůda vína. Do Prosecca byla tato odrůda bílého vína přivezena ze Slovinska, z oblasti krasů. Její název byl později změněn na jméno Glera. Prosecco musí splňovat několik podmínek. Alespoň 85% obsahu musí být z odrůdy Glera a mít výhradně italský původ.
Prosecco má více druhů. Nejvíce šumivé je spumante, mírné je frizante, tiché je tranquillo. Jiné dělení je podle zbytkového cukru, brut, suché a extra suché. Hrozny na prosecco se sbírají poměrně brzy, šťáva z bobulí se kvasí přibližně 10 dní. Pak proběhne další fermentace s kvasinkami a s cukrem. Tento proces trvá nejméně 30 dní. Víno se pak filtruje a plní do lahví. Prosecco se vyznačuje poměrně silnou ovocnou vůní.


Co je to Prosecco? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Prosecco. Co znamená slovo Prosecco z kategorie Nápoje?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Prosecco patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: termín, informace, heslo, slovník, terminologie, co to je, slovo, formulace, přesný význam, co je to Prosecco?, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, nápoje, odborný výraz, Prosecco, synonymum, wiki


Pojem Prosecco je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prosecco? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Prosecco je název italského vína, dříve též název bílé odrůdy vinné révy. Název je odvozen od vesnice, která je součástí Terstu v severní Itálii. Od roku 2010 smí být Prosecco užíváno jen k označování původu vína, odrůda se nyní jmenuje Glera.
Prosecco s ochranou původu (Denominazione di origine controllata) se vyrábí v devíti provinciích regionů Benátsko (Veneto) a Furlansko-Julské Benátsko (Friuli Venezia Giulia). Prosecco Superiore DOCG existuje ve dvou variantách: Prosecco Conegliano Valdobbiadene Superiore DOCG, které může pocházet jedině z provincie Treviso regionu Veneto z oblasti mezi městy Conegliano a Valdobbiadene (severně od města Treviso), a menší Asolo Prosecco Superiore DOCG, vyráběné poblíž města Asolo.
Prosecco je hlavní přísadou koktejlu Bellini a může být levnější náhradou za šampaňské víno. Je také klíčovou ingrediencí spritzu, koktejlu oblíbeného na severu Itálie.
Kopcovitá krajina s vinicemi okolo měst Conegliano a Valdobbiadene byla v roce 2019 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Odkazy na jiné weby

Hledat frázi Prosecco ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Prosecco na Google obrázcích

Vyhledat heslo Prosecco ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Prosecco ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Prosecco ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Prosecco na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Prosecco například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Prosecco? resp. jaká je definice slova Prosecco? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prosecco, odpověď na dotaz co je to Prosecco?. Víte např. kdo to je Zedník? Znáte a víte kdo je Karolína Kokešová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Prosecco hledat i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.