Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žula. Co znamená odborný pojem Žula z kategorie Materiály?

Co je to Žula? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Žula

Žula je hlubinná vyvřelá hornina. Říká se jí také granit. Žula je označení pro větší množství hlubinných hornin, které mají společné znaky – větší obsah křemene, draselných živců a plagioklasů kyselé povahy. Barva žuly je šedomodrá, vzácněji také červená.
Skládá se převážně z živců, slídy, křemene a amfibolu. Někdy obsahuje také příměsi – zirkon, magnetit, granát a další. Vzácné jsou žuly s obsahem pyroxenu a také železnatý olivín a další.


Co je to Žula? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žula. Co znamená odborný pojem Žula z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Žula? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Žula je v kategorii materiály

Klíčová slova: informace, význam, přesný výraz, terminus technicus, terminologie, termín, co to je, odborné názvosloví, wiki, slovo, slovník, heslo, popis, Žula, co znamená, význam slova, definice, synonymum


Pojem Žula je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Žula?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žuly (též granity) jsou hlubinné vyvřelé horniny obsahující v podstatném množství křemen. Žuly jsou obvykle světlé, šedavě nebo bělavě zbarvené, někdy s modrým odstínem. Známé jsou ovšem také žlutavé, růžové a červené druhy. Žuly jsou stejnoměrně všesměrně zrnité (eugranitické), občas porfyrické. Struktura je hypidiomorfně zrnitá.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Žula ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žula ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Žula ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Žula ve Wikislovníku

Najít výraz Žula ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Žula na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Žula například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Žula? resp. co je to Žula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žula, odpověď na dotaz co je to Žula?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je Thomas Kulidakis? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Žula i v jiných kategoriích (než materiály). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.