Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žula. Co znamená pojem Žula z kategorie Materiály?

Co je to Žula? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Žula

Žula je hlubinná vyvřelá hornina. Říká se jí také granit. Žula je označení pro větší množství hlubinných hornin, které mají společné znaky – větší obsah křemene, draselných živců a plagioklasů kyselé povahy. Barva žuly je šedomodrá, vzácněji také červená.
Skládá se převážně z živců, slídy, křemene a amfibolu. Někdy obsahuje také příměsi – zirkon, magnetit, granát a další. Vzácné jsou žuly s obsahem pyroxenu a také železnatý olivín a další.


Co je to Žula? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žula. Co znamená pojem Žula z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Žula s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žula se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: přesný význam, termín, synonymum, odborný výraz, co to je, Žula, terminus technicus, názvosloví, terminologie, definice, pojem, formulace, slovník, význam pojmu, popis, vysvětlení, informace, Materiály


Pojem Žula je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Žula můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Žuly (též granity) jsou hlubinné vyvřelé horniny obsahující v podstatném množství křemen. Žuly jsou obvykle světlé, šedavě nebo bělavě zbarvené, někdy s modrým odstínem. Známé jsou ovšem také žlutavé, růžové a červené druhy. Žuly jsou stejnoměrně všesměrně zrnité (eugranitické), občas porfyrické. Struktura je hypidiomorfně zrnitá.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Žula ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Žula ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Žula ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Žula ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žula ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Žula ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žula například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Žula? resp. co to je Žula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žula, odpověď na dotaz co je to Žula?. Víte např. kdo to je Vlasta Chramostová? Znáte a víte kdo je Šéfkuchař? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.