Co je to?
Výraz, termín, definice slova Žula. Co znamená odborný pojem Žula z kategorie Materiály?

Co je to Žula? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Žula?

Žula je hlubinná vyvřelá hornina. Říká se jí také granit. Žula je označení pro větší množství hlubinných hornin, které mají společné znaky – větší obsah křemene, draselných živců a plagioklasů kyselé povahy. Barva žuly je šedomodrá, vzácněji také červená.
Skládá se převážně z živců, slídy, křemene a amfibolu. Někdy obsahuje také příměsi – zirkon, magnetit, granát a další. Vzácné jsou žuly s obsahem pyroxenu a také železnatý olivín a další.


Co je to Žula? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Žula. Co znamená odborný pojem Žula z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Žula patří do sekce materiály

Klíčová slova: co znamená, definice pojmu, slovo, přesný výraz, wiki, význam, odborný výraz, pojem, terminologie, informace, Žula, definice, heslo, co to je, synonymum, materiály, odborné názvosloví, co je to Žula?


Pojem Žula je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Žula?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Žuly (též granity) jsou hlubinné vyvřelé horniny obsahující v podstatném množství křemen. Žuly jsou obvykle světlé, šedavě nebo bělavě zbarvené, někdy s modrým odstínem. Známé jsou ovšem také žlutavé, růžové a červené druhy. Žuly jsou stejnoměrně všesměrně zrnité (eugranitické), občas porfyrické. Struktura je hypidiomorfně zrnitá.

Více informací o pojmu Žula lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Žula ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Žula ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Žula ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Žula ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Žula ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Žula na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Žula například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Žula? resp. co se přesně ukrývá za slovem Žula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žula, odpověď na dotaz co je to Žula?. Víte např. kdo to je Wolverine? Znáte a víte kdo je Čmaňa? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Žula hledat i v jiných kategoriích (než materiály) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.