Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žula. Co znamená pojem Žula z kategorie Materiály?

Co je to Žula? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Žula

Žula je hlubinná vyvřelá hornina. Říká se jí také granit. Žula je označení pro větší množství hlubinných hornin, které mají společné znaky – větší obsah křemene, draselných živců a plagioklasů kyselé povahy. Barva žuly je šedomodrá, vzácněji také červená.
Skládá se převážně z živců, slídy, křemene a amfibolu. Někdy obsahuje také příměsi – zirkon, magnetit, granát a další. Vzácné jsou žuly s obsahem pyroxenu a také železnatý olivín a další.


Co je to Žula? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Žula. Co znamená pojem Žula z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Žula můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Žula je v kategorii Materiály

Klíčová slova: Materiály, heslo, co znamená, co je to Žula?, přesný výraz, odborné názvosloví, informace, terminus technicus, Materiály, slovník, Žula, význam, význam slova, přesný význam, synonymum, wiki, definice pojmu, slovo


Pojem Žula je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Žula?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Žuly (též granity) jsou hlubinné vyvřelé horniny obsahující v podstatném množství křemen. Žuly jsou obvykle světlé, šedavě nebo bělavě zbarvené, někdy s modrým odstínem. Známé jsou ovšem také žlutavé, růžové a červené druhy. Žuly jsou stejnoměrně všesměrně zrnité (eugranitické), občas porfyrické. Struktura je hypidiomorfně zrnitá.

Více informací o pojmu Žula lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Žula ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Žula ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Žula na Youtube

Vyhledat slovo Žula ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Žula ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žula ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Žula například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Žula? resp. co se skrývá pod slovem Žula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žula, odpověď na dotaz co je to Žula?. Víte např. kdo to je Chalupník? Znáte a víte kdo je Mameluk? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.