Co je to?
Definice výrazu Mozilla Thunderbird. Co znamená odborný pojem Mozilla Thunderbird z kategorie Software?

Co to je Mozilla Thunderbird? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mozilla Thunderbird?

Mozilla Thunderbird je oblíbený poštovní klient. Jde o klienta, který je volně šiřitelný, má všechny funkce, jakými je vybavena elektronická pošta. Obsahuje i adresář kontaktů a základní kalendář. Je zde možno přidávat i další funkce. K tomu slouží doplňky, plug-iny. Mozilla Thunderbird je známý podporou standardních formátů pro nakládání se zprávami ve schránce. Jde o IMAP4(Internet Message Acces Protocol) a POP3(Post Office Protocol). Podpora slouží jak šifrované, tak i nešifrované komunikaci se servery. Stejným způsobem pracuje i se systémem odesílání zpráv SMTP(Simple Mail Transfer Protocol).
S nainstalovaným doplňkem LookOut může Mozilla Thunderbird zpracovávat i soubory části poštovních klientů společnosti Microsoft – jde o soubory winmail.dat. Rozdíl mezi protokoly POP3 a IMSP je v tom, že u protokol POP3 se předpokládá, že pošta bude nejdříve stažena na vlastní zařízení uživatele a pak se s ní teprve bude pracovat bez závislosti na poštovním serveru, kdežto protokol IMAP4 nabízí práci se zprávami přímo na serveru.


Co je to Mozilla Thunderbird? Význam slova, termín, Definice výrazu Mozilla Thunderbird. Co znamená odborný pojem Mozilla Thunderbird z kategorie Software?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mozilla Thunderbird? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mozilla Thunderbird se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: definice, slovník, definice pojmu, Software, odborné názvosloví, Mozilla Thunderbird, význam pojmu, Software, přesný význam, názvosloví, terminus technicus, lexikon, popis, co je to Mozilla Thunderbird?, wiki, slovo, co znamená, informace


Pojem Mozilla Thunderbird je v kategorii Software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Mozilla Thunderbird můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Mozilla Thunderbird je svobodný multiplatformní poštovní klient vyvíjený Mozilla Corporation a stovkami dobrovolníků. Mozilla Corporation je dceřinou společností nadace Mozilla Foundation, jejímž hlavním cílem je otevřený a inovativní rozvoj Internetu. Původní jméno projektu bylo Minotaur. Současné jméno Thunderbird je podle tzv. hromového ptáka, který je dle indiánských mýtů nositelem dobrých zpráv. E-mailový klient Thunderbird vychází z e-mailového klienta balíku Mozilla Suite, Mozilla Mail.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Mozilla Thunderbird ve Wikizdrojích

Najít slovo Mozilla Thunderbird ve Wikislovníku

Hledat heslo Mozilla Thunderbird ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Mozilla Thunderbird ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Mozilla Thunderbird ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mozilla Thunderbird ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mozilla Thunderbird například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Mozilla Thunderbird? resp. co přesně znamená slovo Mozilla Thunderbird? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mozilla Thunderbird, odpověď na dotaz co je to Mozilla Thunderbird?. Víte např. kdo to je Obchodní ředitel? Znáte a víte kdo je Daniel Hůlka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Software). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.