Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gambling. Co znamená pojem Gambling z kategorie Psychologie?

Co je to Gambling? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Gambling?

Gambling je pojmenování takového konání, při kterém se hraje nebo sází o peníze. Nezáleží zde tolik na dovednostech, jako na náhodě a štěstí. Pravděpodobná výhra se řídí podle pravidel a forem jednotlivých her nebo sázení, pokud však hráč hru opakuje, je v konečném výsledku zisk na straně provozovatele. Hráč ztrácí podle toho, kolikrát opakuje hru či sázku. Gambler, tedy ten, kdo je na hrách a sázkách již závislý, touží vyhrát a snaží se o to opakovaně, i když o peníze stále přichází. Proto je gambling formou nebezpečného hazardu.
Hráč překračuje své finanční možnosti, prodává majetek, stává se ohrožením pro své blízké, zadlužuje se a může i porušovat zákon. Gambling se dá přeložit i jako patologické hráčství, závislost je chorobná a patologická. Ve víře v rychlé získání peněz se gambler dostává do bludného kruhu. Gambling bývá spojován i s dalšími závislostmi, užíváním drog nebo nadměrného množství alkoholu. Proto bývá hraní hazardních her, i když ho zákon povolí, omezeno věkem hráčů.


Co je to Gambling? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gambling. Co znamená pojem Gambling z kategorie Psychologie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Gambling? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Gambling je v kategorii psychologie

Klíčová slova: psychologie, psychologie, termín, význam slova, přesný význam, co to je, slovo, wiki, synonymum, co je to Gambling?, odborné názvosloví, definice, heslo, definice pojmu, vysvětlení, informace, popis, odborný výraz


Pojem Gambling je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gambling? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Gamblerství neboli gambling či patologické hráčství je chorobná závislost na hraní hazardních her. Gamblerství je považováno za patologickou psychickou závislost na lákavé představě rychlého zisku peněz nebo jiné hmotné výhry. Pravidla her jsou přitom nastavena z dlouhodobého hlediska pro hráče nevýhodně. Mnozí hráči získávají závislost na hře, rostoucí finanční problémy se snaží vyřešit další účastí ve hře a vytvářejí tak bludný kruh. Závislé osoby (tzv. gambleři) dokážou prohrát ohromné částky, což má často za následek zásadní narušení mezilidských vztahů a existenční potíže nejen samotných hráčů, ale často i jejich blízkých. Gamblerství bývá spojeno s jinými druhy závislostí, například na drogách. Český zákon nedovoluje hru hazardních her osobám mladším osmnácti let a do heren s automaty jim pak úplně zakazuje vstup.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Gambling ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Gambling ve Wikislovníku

Hledat heslo Gambling ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Gambling ve Wikizdrojích

Hledat termín Gambling ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Gambling na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gambling například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Gambling? resp. co znamená Gambling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gambling, odpověď na dotaz co je to Gambling?. Víte např. kdo to je Mrzout? Znáte a víte kdo je Account manager? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.