Co je to?
Definice výrazu, termínu Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Co je to Emigrace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Emigrace?

Emigrace je pojem původem z latiny, v překladu znamená vystěhování se. Jako emigrace bývá označováno opuštění země původu útěkem nebo přesídlením. Jedná se o dobrovolný odchod z ekonomických, sociálních či jiných příčin.
Důvodem emigrace může být i pronásledování v zemi původu. Jedná – li se o útěk, při kterém emigrant požaduje ochranu před pronásledováním, je emigrant uprchlíkem, který může požádat o azyl.


Co je to Emigrace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Emigrace? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Emigrace se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: co je to Emigrace?, popis, terminologie, formulace, vysvětlení, slovník, terminus technicus, přesný význam, synonymum, význam slova, význam pojmu, Politika, Emigrace, co znamená, odborné názvosloví, slovo, termín, definice pojmu


Pojem Emigrace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Emigrace?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Emigrace (z lat. ex-migrare, vystěhovat se) je opuštění (či útěk ze) země původu a přestěhování se do jiné země. Podobně imigrace znamená přistěhování se, což je totéž, ale z pohledu cílové země emigrace. Pro nedobrovolný odchod z vlastní země (vyhnanství) se užívá slovo exil a exulant či vyhnanec. Migrace je stěhování skupin obyvatelstva.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Emigrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Emigrace na Youtube

Najít termín Emigrace ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Emigrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Emigrace na Google.cz

Najít slovo Emigrace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Emigrace například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Emigrace? resp. jaký je přesný význam slova Emigrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emigrace, odpověď na dotaz co je to Emigrace?. Víte např. kdo to je Elvis Presley? Znáte a víte kdo je Ignorant? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..