Co je to?
Definice výrazu, termínu Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Co je Emigrace?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Emigrace?

Emigrace je pojem původem z latiny, v překladu znamená vystěhování se. Jako emigrace bývá označováno opuštění země původu útěkem nebo přesídlením. Jedná se o dobrovolný odchod z ekonomických, sociálních či jiných příčin.
Důvodem emigrace může být i pronásledování v zemi původu. Jedná – li se o útěk, při kterém emigrant požaduje ochranu před pronásledováním, je emigrant uprchlíkem, který může požádat o azyl.


Co je to Emigrace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Emigrace je v kategorii politika

Klíčová slova: odborný výraz, pojem, slovo, definice, co je to Emigrace?, Emigrace, politika, informace, heslo, slovník, terminologie, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, význam slova, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví


Pojem Emigrace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Emigrace?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Emigrace (z lat. ex-migrare, vystěhovat se) je opuštění (či útěk ze) země původu a přestěhování se do jiné země. Podobně imigrace znamená přistěhování se, což je totéž, ale z pohledu cílové země emigrace. Pro nedobrovolný odchod z vlastní země (vyhnanství) se užívá slovo exil a exulant či vyhnanec. Migrace je stěhování skupin obyvatelstva.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Emigrace ve Wikizdrojích

Najít pojem Emigrace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Emigrace na Google.cz

Najít heslo Emigrace ve Wikislovníku

Vyhledat termín Emigrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Emigrace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Emigrace například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Emigrace? resp. co to je Emigrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emigrace, odpověď na dotaz co je to Emigrace?. Víte např. kdo to je Monika Leová? Znáte a víte kdo je Rusalka? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, demokracie, emigrace, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..