Co je to?
Definice výrazu, termínu Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Co je to Emigrace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Emigrace?

Emigrace je pojem původem z latiny, v překladu znamená vystěhování se. Jako emigrace bývá označováno opuštění země původu útěkem nebo přesídlením. Jedná se o dobrovolný odchod z ekonomických, sociálních či jiných příčin.
Důvodem emigrace může být i pronásledování v zemi původu. Jedná – li se o útěk, při kterém emigrant požaduje ochranu před pronásledováním, je emigrant uprchlíkem, který může požádat o azyl.


Co je to Emigrace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Emigrace? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Emigrace je v sekci Politika

Klíčová slova: slovo, heslo, formulace, terminus technicus, názvosloví, přesný výraz, terminologie, odborné názvosloví, definice, popis, přesný význam, Emigrace, význam, definice pojmu, wiki, co to je, co je to Emigrace?, co znamená


Pojem Emigrace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emigrace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Emigrace (z lat. ex-migrare, vystěhovat se) je opuštění (či útěk ze) země původu a přestěhování se do jiné země. Podobně imigrace znamená přistěhování se, což je totéž, ale z pohledu cílové země emigrace. Pro nedobrovolný odchod z vlastní země (vyhnanství) se užívá slovo exil a exulant či vyhnanec. Migrace je stěhování skupin obyvatelstva.

Zkuste zjistit více informací o slovu Emigrace v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Emigrace na Youtube

Zkusit najít výraz Emigrace ve vyhledávači Qwant

Najít termín Emigrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Emigrace na Google.cz

Vyhledat heslo Emigrace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Emigrace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Emigrace například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Emigrace? resp. co se skrývá pod slovem Emigrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emigrace, odpověď na dotaz co je to Emigrace?. Víte např. kdo to je Anděl? Znáte a víte kdo je Archimédés? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..