Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Co je to Emigrace? Význam slova

Co znamená termín Emigrace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Emigrace je pojem původem z latiny, v překladu znamená vystěhování se. Jako emigrace bývá označováno opuštění země původu útěkem nebo přesídlením. Jedná se o dobrovolný odchod z ekonomických, sociálních či jiných příčin.
Důvodem emigrace může být i pronásledování v zemi původu. Jedná – li se o útěk, při kterém emigrant požaduje ochranu před pronásledováním, je emigrant uprchlíkem, který může požádat o azyl.


Co je to Emigrace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Emigrace) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Emigrace patří do kategorie politika

Klíčová slova: přesný výraz, význam, formulace, definice, vysvětlení, názvosloví, co je to Emigrace?, odborný výraz, slovo, definice pojmu, co znamená, přesný význam, Emigrace, termín, heslo, wiki, informace, terminologie


Pojem Emigrace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Emigrace?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Emigrace (z lat. ex-migrare, vystěhovat se) je opuštění (či útěk ze) země původu a přestěhování se do jiné země. Podobně imigrace znamená přistěhování se, což je totéž, ale z pohledu cílové země emigrace. Pro nedobrovolný odchod z vlastní země (vyhnanství) se užívá slovo exil a exulant či vyhnanec. Migrace je stěhování skupin obyvatelstva.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Emigrace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emigrace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Emigrace na Google.cz

Najít termín Emigrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Emigrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Emigrace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Emigrace například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Emigrace? resp. jaká je definice termínu Emigrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emigrace, odpověď na dotaz co je to Emigrace?. Víte např. kdo to je Pink? Znáte a víte kdo je Spratek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..