Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Co je to Emigrace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Emigrace?

Emigrace je pojem původem z latiny, v překladu znamená vystěhování se. Jako emigrace bývá označováno opuštění země původu útěkem nebo přesídlením. Jedná se o dobrovolný odchod z ekonomických, sociálních či jiných příčin.
Důvodem emigrace může být i pronásledování v zemi původu. Jedná – li se o útěk, při kterém emigrant požaduje ochranu před pronásledováním, je emigrant uprchlíkem, který může požádat o azyl.


Co je to Emigrace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Emigrace s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Emigrace patří do kategorie politika

Klíčová slova: co znamená, definice, definice pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, terminologie, co je to Emigrace?, popis, heslo, přesný význam, slovník, slovo, přesný výraz, terminus technicus, význam slova, vysvětlení, význam, lexikon


Pojem Emigrace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Emigrace píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emigrace (z lat. ex-migrare, vystěhovat se) je opuštění (či útěk ze) země původu a přestěhování se do jiné země. Podobně imigrace znamená přistěhování se, což je totéž, ale z pohledu cílové země emigrace. Pro nedobrovolný odchod z vlastní země (vyhnanství) se užívá slovo exil a exulant či vyhnanec. Migrace je stěhování skupin obyvatelstva.

Jiné zdroje informací o pojmu Emigrace

Zkusit najít termín Emigrace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Emigrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emigrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emigrace ve Wikimedia Commons

Najít pojem Emigrace ve Wikizdrojích

Hledat slovo Emigrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Emigrace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Emigrace? resp. co znamená Emigrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emigrace, odpověď na dotaz co je to Emigrace?. Víte např. kdo to je Berenika Kohoutová? Znáte a víte kdo je Víla? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..