Co je to?
Definice výrazu, termínu Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Co je to Emigrace? Význam slova

Co znamená termín Emigrace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Emigrace je pojem původem z latiny, v překladu znamená vystěhování se. Jako emigrace bývá označováno opuštění země původu útěkem nebo přesídlením. Jedná se o dobrovolný odchod z ekonomických, sociálních či jiných příčin.
Důvodem emigrace může být i pronásledování v zemi původu. Jedná – li se o útěk, při kterém emigrant požaduje ochranu před pronásledováním, je emigrant uprchlíkem, který může požádat o azyl.


Co je to Emigrace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Emigrace. Co znamená odborný pojem Emigrace z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Emigrace je v sekci Politika

Klíčová slova: význam slova, co to je, heslo, přesný význam, lexikon, definice pojmu, odborný výraz, Politika, definice, popis, odborné názvosloví, přesný výraz, co je to Emigrace?, Emigrace, termín, synonymum, wiki, Politika


Pojem Emigrace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Emigrace můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Emigrace (z lat. ex-migrare, vystěhovat se) je opuštění (či útěk ze) země původu a přestěhování se do jiné země. Podobně imigrace znamená přistěhování se, což je totéž, ale z pohledu cílové země emigrace. Pro nedobrovolný odchod z vlastní země (vyhnanství) se užívá slovo exil a exulant či vyhnanec. Migrace je stěhování skupin obyvatelstva.

Linky na další online zdroje

Najít termín Emigrace ve Wikislovníku

Vyhledat termín Emigrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emigrace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Emigrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Emigrace na Google.cz

Vyhledat pojem Emigrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Emigrace například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Emigrace? resp. jaký je přesný význam slova Emigrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emigrace, odpověď na dotaz co je to Emigrace?. Víte např. kdo to je Fluktuant? Znáte a víte kdo je Zloděj? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..