Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zelená karta. Co znamená slovo Zelená karta z kategorie Právo?

Co je Zelená karta?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zelená karta?

Cizí státní příslušníci musí v České republice získat zelenou kartu. Ta slouží jako povolení k dlouhodobému pobytu za účelem zaměstnání. Zelená karta usnadňuje přístup cizinců na český pracovní trh. Tito cizinci by měli mít kvalifikaci, po níž je v ČR poptávka. Zelená karta je určena pro cizince ze zemí mimo Evropskou unii.
Cizinec díky zelené kartě může pobývat na území České republiky a může pracovat na místě, na němž byla karta vydána. Existují tři typy zelených karet. Většinou se uděluje karta na 2-3 roky. U karty typu A a B lze její platnost prodlužovat o tři roky.


Co je to Zelená karta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zelená karta. Co znamená slovo Zelená karta z kategorie Právo?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Zelená karta patří do kategorie právo

Klíčová slova: heslo, lexikon, pojem, co je to Zelená karta?, wiki, slovo, odborný výraz, popis, význam, definice pojmu, slovník, co to je, odborné názvosloví, definice, vysvětlení, formulace, přesný význam, názvosloví


Pojem Zelená karta je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zelená karta dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako zelená karta (název je odvozen od dominatní zelené barvy na líci amerického osobního dokladu) se v některých zemích označuje povolení k dlouhodobému pobytu cizinců.
V Česku se jako zelená karta označovalo povolení k dlouhodobému pobytu cizince na území České republiky za účelem zaměstnání. Cizince opravňovalo pobývat v České republice a pracovat na konkrétním místě, kde mu byla zelená karta vydána. Od 24. června 2014 byl tento typ povolení nahrazen tzv. „zaměstnaneckou kartou“.
Zelená karta byla určena pro cizince, kteří pocházejí ze zemí, které nejsou členy Evropské unie. Občané zemí Evropské unie, Norska, Islandu, Lichtenštejnska, Švýcarska a jejich rodinní příslušníci nepotřebují pro práci v České republice ani povolení k zaměstnání, ani modrou kartu, ani zelenou kartu.

Hledejte pojem Zelená karta v následujících vyhledávačích

Najít pojem Zelená karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Zelená karta ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Zelená karta ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Zelená karta na Google.cz

Vyhledat slovo Zelená karta na Google obrázcích

Hledat slovo Zelená karta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelená karta například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teďka již bezesporu víte co znamená slovo Zelená karta? resp. jaký je význam pojmu Zelená karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelená karta, odpověď na dotaz co je to Zelená karta?. Víte např. kdo to je Pošuk? Znáte a víte kdo je Předškolák? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právní kniha, zelená karta, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.