Co je to?
Definice výrazu Zelená karta. Co znamená odborný pojem Zelená karta z kategorie Právo?

Co je Zelená karta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zelená karta?

Cizí státní příslušníci musí v České republice získat zelenou kartu. Ta slouží jako povolení k dlouhodobému pobytu za účelem zaměstnání. Zelená karta usnadňuje přístup cizinců na český pracovní trh. Tito cizinci by měli mít kvalifikaci, po níž je v ČR poptávka. Zelená karta je určena pro cizince ze zemí mimo Evropskou unii.
Cizinec díky zelené kartě může pobývat na území České republiky a může pracovat na místě, na němž byla karta vydána. Existují tři typy zelených karet. Většinou se uděluje karta na 2-3 roky. U karty typu A a B lze její platnost prodlužovat o tři roky.


Co je to Zelená karta? Význam slova, termín, Definice výrazu Zelená karta. Co znamená odborný pojem Zelená karta z kategorie Právo?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zelená karta? se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Zelená karta je v sekci právo

Klíčová slova: co znamená, informace, právo, definice pojmu, odborné názvosloví, Zelená karta, odborný výraz, co je to Zelená karta?, lexikon, slovník, slovo, formulace, terminologie, názvosloví, význam pojmu, termín, definice, přesný výraz


Pojem Zelená karta je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zelená karta? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako zelená karta (název je odvozen od dominatní zelené barvy na líci amerického osobního dokladu) se v některých zemích označuje povolení k dlouhodobému pobytu cizinců.
V Česku se jako zelená karta označovalo povolení k dlouhodobému pobytu cizince na území České republiky za účelem zaměstnání. Cizince opravňovalo pobývat v České republice a pracovat na konkrétním místě, kde mu byla zelená karta vydána. Od 24. června 2014 byl tento typ povolení nahrazen tzv. „zaměstnaneckou kartou“.
Zelená karta byla určena pro cizince, kteří pocházejí ze zemí, které nejsou členy Evropské unie. Občané zemí Evropské unie, Norska, Islandu, Lichtenštejnska, Švýcarska a jejich rodinní příslušníci nepotřebují pro práci v České republice ani povolení k zaměstnání, ani modrou kartu, ani zelenou kartu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelená karta ve Wikimedia Commons

Najít termín Zelená karta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Zelená karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Zelená karta na Google.cz

Hledat videa s názvem Zelená karta na Youtube

Zkusit najít frázi Zelená karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelená karta například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Zelená karta? resp. jaký je význam slova Zelená karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelená karta, odpověď na dotaz co je to Zelená karta?. Víte např. kdo to je Zdeněk Hel? Znáte a víte kdo je Předškolák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.