Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelená karta. Co znamená odborný pojem Zelená karta z kategorie Právo?

Co je to Zelená karta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Zelená karta?

Cizí státní příslušníci musí v České republice získat zelenou kartu. Ta slouží jako povolení k dlouhodobému pobytu za účelem zaměstnání. Zelená karta usnadňuje přístup cizinců na český pracovní trh. Tito cizinci by měli mít kvalifikaci, po níž je v ČR poptávka. Zelená karta je určena pro cizince ze zemí mimo Evropskou unii.
Cizinec díky zelené kartě může pobývat na území České republiky a může pracovat na místě, na němž byla karta vydána. Existují tři typy zelených karet. Většinou se uděluje karta na 2-3 roky. U karty typu A a B lze její platnost prodlužovat o tři roky.


Co je to Zelená karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelená karta. Co znamená odborný pojem Zelená karta z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zelená karta je v sekci Právo

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, formulace, význam, heslo, odborný výraz, Zelená karta, terminologie, přesný význam, slovo, termín, informace, slovník, pojem, popis, co znamená, názvosloví, vysvětlení


Pojem Zelená karta je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Zelená karta ve Wikislovníku

Hledat slovo Zelená karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Zelená karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Zelená karta na Google.cz

Zkusit najít heslo Zelená karta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zelená karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelená karta například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Zelená karta? resp. jaký je význam pojmu Zelená karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelená karta, odpověď na dotaz co je to Zelená karta?. Víte např. kdo to je Arnold Schwarzenegger? Znáte a víte kdo je Anarchista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Zelená karta hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.