Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelená karta. Co znamená odborný pojem Zelená karta z kategorie Právo?

Co je to Zelená karta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zelená karta?

Cizí státní příslušníci musí v České republice získat zelenou kartu. Ta slouží jako povolení k dlouhodobému pobytu za účelem zaměstnání. Zelená karta usnadňuje přístup cizinců na český pracovní trh. Tito cizinci by měli mít kvalifikaci, po níž je v ČR poptávka. Zelená karta je určena pro cizince ze zemí mimo Evropskou unii.
Cizinec díky zelené kartě může pobývat na území České republiky a může pracovat na místě, na němž byla karta vydána. Existují tři typy zelených karet. Většinou se uděluje karta na 2-3 roky. U karty typu A a B lze její platnost prodlužovat o tři roky.


Co je to Zelená karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zelená karta. Co znamená odborný pojem Zelená karta z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zelená karta? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Zelená karta se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: informace, wiki, význam, právo, význam pojmu, terminologie, význam slova, terminus technicus, definice, definice pojmu, vysvětlení, popis, slovo, heslo, co znamená, Zelená karta, formulace, co je to Zelená karta?


Pojem Zelená karta je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zelená karta dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Jako zelená karta (název je odvozen od dominatní zelené barvy na líci amerického osobního dokladu) se v některých zemích označuje povolení k dlouhodobému pobytu cizinců.
V Česku se jako zelená karta označovalo povolení k dlouhodobému pobytu cizince na území České republiky za účelem zaměstnání. Cizince opravňovalo pobývat v České republice a pracovat na konkrétním místě, kde mu byla zelená karta vydána. Od 24. června 2014 byl tento typ povolení nahrazen tzv. „zaměstnaneckou kartou“.
Zelená karta byla určena pro cizince, kteří pocházejí ze zemí, které nejsou členy Evropské unie. Občané zemí Evropské unie, Norska, Islandu, Lichtenštejnska, Švýcarska a jejich rodinní příslušníci nepotřebují pro práci v České republice ani povolení k zaměstnání, ani modrou kartu, ani zelenou kartu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Zelená karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zelená karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zelená karta ve Wikimedia Commons

Hledat termín Zelená karta na Google.cz

Vyhledat slovo Zelená karta ve Wikislovníku

Vyhledat termín Zelená karta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zelená karta například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Zelená karta? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zelená karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelená karta, odpověď na dotaz co je to Zelená karta?. Víte např. kdo to je Alexander Fleming? Znáte a víte kdo je Předškolák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.