Co je to?
Výraz, termín, definice slova Životospráva. Co znamená odborný pojem Životospráva z kategorie Lékařství?

Co je to Životospráva? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Životospráva?

Životospráva je širší pojem, do kterého se řadí správná výživa, dostatek odpočinku, rozložení zátěže, kvalitní a dostatečně dlouhý spánek a patřičné rodinné zázemí. Pro životosprávu je důležitá regenerace organizmu, kdy si musí odpočinout i nervový systém, a spánek ve vysoké kvalitě.
Stravování musí být pravidelné, jídlo v odpovídajícím množství a složení. Práce a odpočinek mají být v rovnováze, soukromý život harmonický. Tělu prospěje také pohybová aktivita a sport, ty posilují také psychiku a sociální vazby.


Co je to Životospráva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Životospráva. Co znamená odborný pojem Životospráva z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Životospráva patří do sekce lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, popis, termín, synonymum, odborný výraz, lékařství, terminologie, význam, přesný výraz, co je to Životospráva?, co znamená, definice pojmu, wiki, definice, formulace, odborné názvosloví, pojem, slovo


Pojem Životospráva je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Životospráva? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Životospráva zahrnuje správnou výživu, dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, vhodné rozložení odpočinku a zátěže a společenské zázemí. Regenerace nervového systému a osvěžení celého organismu není závislé jen na délce spánku, ale i na jeho kvalitě. Ve výživě je nutné dbát na to, aby se člověk nepřejídal, ale pamatoval také na vhodné složení potravy a pravidelnost v jídle. Pro duševní zdraví je nezbytné usilovat o harmonický život, mít čas a citové zázemí pro odpočinek a vést život v rodině tak, aby v něm nedocházelo k zátěžím a stresům. K udržení a upevnění dobré tělesné a duševní kondice přispívají pohyb a tělesná práce. Aktivní provozování sportu zvyšuje nejen úroveň tělesné kondice, ale má vliv i na psychiku (sebevědomí, sebehodnocení i hodnocení jedince ostatními) a může mít vliv i na posilování sociálních vztahů a vazeb.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Životospráva ve Wikizdrojích

Hledat pojem Životospráva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Životospráva na Youtube

Vyhledat výraz Životospráva ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Životospráva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Životospráva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Životospráva například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Životospráva? resp. jaká je definice slova Životospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životospráva, odpověď na dotaz co je to Životospráva?. Víte např. kdo to je Julian Alaphilippe? Znáte a víte kdo je Bob Woodward? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?