Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Životospráva. Co znamená pojem Životospráva z kategorie Lékařství?

Co to je Životospráva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Životospráva?

Životospráva je širší pojem, do kterého se řadí správná výživa, dostatek odpočinku, rozložení zátěže, kvalitní a dostatečně dlouhý spánek a patřičné rodinné zázemí. Pro životosprávu je důležitá regenerace organizmu, kdy si musí odpočinout i nervový systém, a spánek ve vysoké kvalitě.
Stravování musí být pravidelné, jídlo v odpovídajícím množství a složení. Práce a odpočinek mají být v rovnováze, soukromý život harmonický. Tělu prospěje také pohybová aktivita a sport, ty posilují také psychiku a sociální vazby.


Co je to Životospráva? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Životospráva. Co znamená pojem Životospráva z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Životospráva? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Životospráva se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, co to je, slovo, co je to Životospráva?, Lékařství, názvosloví, termín, terminologie, definice pojmu, formulace, odborný výraz, informace, synonymum, Lékařství, vysvětlení, pojem


Pojem Životospráva je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Životospráva?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Životospráva zahrnuje správnou výživu, dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, vhodné rozložení odpočinku a zátěže a společenské zázemí. Regenerace nervového systému a osvěžení celého organismu není závislé jen na délce spánku, ale i na jeho kvalitě. Ve výživě je nutné dbát na to, aby se člověk nepřejídal, ale pamatoval také na vhodné složení potravy a pravidelnost v jídle. Pro duševní zdraví je nezbytné usilovat o harmonický život, mít čas a citové zázemí pro odpočinek a vést život v rodině tak, aby v něm nedocházelo k zátěžím a stresům. K udržení a upevnění dobré tělesné a duševní kondice přispívají pohyb a tělesná práce. Aktivní provozování sportu zvyšuje nejen úroveň tělesné kondice, ale má vliv i na psychiku (sebevědomí, sebehodnocení i hodnocení jedince ostatními) a může mít vliv i na posilování sociálních vztahů a vazeb.

Jiné informační zdroje o pojmu Životospráva

Najít pojem Životospráva ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Životospráva ve Wikislovníku

Hledat termín Životospráva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Životospráva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Životospráva na Google.cz

Hledat pojem Životospráva ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Životospráva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Životospráva? resp. jaký je význam slova Životospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Životospráva, odpověď na dotaz co je to Životospráva?. Víte např. kdo to je Diana Kalashová? Znáte a víte kdo je Stárek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?