Co je to?
Definice výrazu Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Co to je Schizma? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Schizma?

Schizma neboli rozkol je výraz známý z historie katolické církve. Schizma obecně znamená "rozdělení". V případě tzv. papežského schizmatu se jednalo o to, že nárok řídit církev si osobovali dva (někdy i tři) papeži současně, což se velmi negativně podepsalo na stavu církve jako celku.


Co je to Schizma? Význam slova, termín, Definice výrazu Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Schizma? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Schizma je v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, odborný výraz, pojem, vysvětlení, význam, slovo, synonymum, popis, formulace, přesný výraz, informace, Schizma, co znamená, Náboženství, slovník, význam pojmu, názvosloví


Pojem Schizma je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Schizma píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Schisma pochází z řeckého σχίσμα rozdělení (< σχίζω rozdělovat, půlit) a znamená rozdělení či rozkol v církvi či jiné náboženské instituci v určitém historickém období. K rozkolu může dojít jak z důvodů věroučných, tak z důvodů uznávání různých náboženských vůdců. Schismatik je osoba, která vytváří nebo zapříčiňuje schisma anebo člen odtrhující se skupiny.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Schizma ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Schizma na Google.cz

Hledat videa s názvem Schizma na Youtube

Vyhledat termín Schizma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Schizma ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Schizma ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Schizma například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Schizma? resp. co to je Schizma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizma, odpověď na dotaz co je to Schizma?. Víte např. kdo to je Statistik? Znáte a víte kdo je Osel? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.