Co je to?
Odborný výraz, definice slova Schizma. Co znamená pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Co je Schizma? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Schizma

Schizma neboli rozkol je výraz známý z historie katolické církve. Schizma obecně znamená "rozdělení". V případě tzv. papežského schizmatu se jednalo o to, že nárok řídit církev si osobovali dva (někdy i tři) papeži současně, což se velmi negativně podepsalo na stavu církve jako celku.


Co je to Schizma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Schizma. Co znamená pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Schizma doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Schizma se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: informace, definice, odborné názvosloví, co to je, co je to Schizma?, heslo, význam, synonymum, definice pojmu, termín, náboženství, přesný význam, terminologie, přesný výraz, pojem, lexikon, vysvětlení, co znamená


Pojem Schizma je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Schizma? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Schisma pochází z řeckého σχίσμα rozdělení (< σχίζω rozdělovat, půlit) a znamená rozdělení či rozkol v církvi či jiné náboženské instituci v určitém historickém období. K rozkolu může dojít jak z důvodů věroučných, tak z důvodů uznávání různých náboženských vůdců. Schismatik je osoba, která vytváří nebo zapříčiňuje schisma anebo člen odtrhující se skupiny.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Schizma ve Wikizdrojích

Najít termín Schizma ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Schizma na Google.cz

Zkusit najít termín Schizma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Schizma ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Schizma na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Schizma například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co znamená slovo Schizma? resp. co přesně označuje termín Schizma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizma, odpověď na dotaz co je to Schizma?. Víte např. kdo to je Benga? Znáte a víte kdo je Patron? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.