Co je to?
Výraz, termín, definice slova Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Co je to Schizma? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Schizma

Schizma neboli rozkol je výraz známý z historie katolické církve. Schizma obecně znamená "rozdělení". V případě tzv. papežského schizmatu se jednalo o to, že nárok řídit církev si osobovali dva (někdy i tři) papeži současně, což se velmi negativně podepsalo na stavu církve jako celku.


Co je to Schizma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Schizma se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Schizma je v kategorii náboženství

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, přesný význam, náboženství, význam pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, formulace, informace, heslo, co je to Schizma?, wiki, definice, popis, definice pojmu, co znamená, pojem, náboženství


Pojem Schizma je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Schizma? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Schisma pochází z řeckého σχίσμα rozdělení (< σχίζω rozdělovat, půlit) a znamená rozdělení či rozkol v církvi či jiné náboženské instituci v určitém historickém období. K rozkolu může dojít jak z důvodů věroučných, tak z důvodů uznávání různých náboženských vůdců. Schismatik je osoba, která vytváří nebo zapříčiňuje schisma anebo člen odtrhující se skupiny.

Více informací o slovu Schizma doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Schizma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Schizma ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Schizma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Schizma ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Schizma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Schizma ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Schizma například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Schizma? resp. jaká je definice termínu Schizma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizma, odpověď na dotaz co je to Schizma?. Víte např. kdo to je Wotan? Znáte a víte kdo je Kedra? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.