Co je to?
Definice výrazu Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Co to je Schizma? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Schizma

Schizma neboli rozkol je výraz známý z historie katolické církve. Schizma obecně znamená "rozdělení". V případě tzv. papežského schizmatu se jednalo o to, že nárok řídit církev si osobovali dva (někdy i tři) papeži současně, což se velmi negativně podepsalo na stavu církve jako celku.


Co je to Schizma? Význam slova, termín, Definice výrazu Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Schizma s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Schizma se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, Náboženství, názvosloví, definice pojmu, synonymum, odborné názvosloví, informace, co je to Schizma?, slovo, formulace, co znamená, přesný výraz, význam slova, co to je, odborný výraz, přesný význam, slovník


Pojem Schizma je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Schizma?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Schisma pochází z řeckého σχίσμα rozdělení (< σχίζω rozdělovat, půlit) a znamená rozdělení či rozkol v církvi či jiné náboženské instituci v určitém historickém období. K rozkolu může dojít jak z důvodů věroučných, tak z důvodů uznávání různých náboženských vůdců. Schismatik je osoba, která vytváří nebo zapříčiňuje schisma anebo člen odtrhující se skupiny.

Další informační zdroje o slovu Schizma

Najít pojem Schizma ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Schizma ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Schizma ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Schizma ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Schizma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Schizma ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Schizma například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Schizma? resp. jaký je přesný význam slova Schizma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizma, odpověď na dotaz co je to Schizma?. Víte např. kdo to je Dylina? Znáte a víte kdo je Blbka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.