Co je to?
Výraz, termín, definice slova Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Co je to Schizma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Schizma

Schizma neboli rozkol je výraz známý z historie katolické církve. Schizma obecně znamená "rozdělení". V případě tzv. papežského schizmatu se jednalo o to, že nárok řídit církev si osobovali dva (někdy i tři) papeži současně, což se velmi negativně podepsalo na stavu církve jako celku.


Co je to Schizma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Schizma. Co znamená odborný pojem Schizma z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Schizma můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Schizma je v kategorii náboženství

Klíčová slova: názvosloví, formulace, náboženství, heslo, popis, pojem, terminologie, informace, wiki, co znamená, lexikon, vysvětlení, náboženství, synonymum, význam, význam slova, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Schizma je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Schizma? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Schisma pochází z řeckého σχίσμα rozdělení (< σχίζω rozdělovat, půlit) a znamená rozdělení či rozkol v církvi či jiné náboženské instituci v určitém historickém období. K rozkolu může dojít jak z důvodů věroučných, tak z důvodů uznávání různých náboženských vůdců. Schismatik je osoba, která vytváří nebo zapříčiňuje schisma anebo člen odtrhující se skupiny.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít heslo Schizma ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Schizma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Schizma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Schizma ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Schizma na Youtube

Zkusit najít výraz Schizma na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Schizma například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Schizma? resp. co se přesně ukrývá za slovem Schizma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schizma, odpověď na dotaz co je to Schizma?. Víte např. kdo to je Vilém Mathesius? Znáte a víte kdo je Dylina? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Schizma v jiné sekci než náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.