Co je to?
Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Co je to Definice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Definice

Definice je přesné vymezení nebo jednoznačné popsání významu daného pojmu. Samotný pojem definice je znám už od antických dob, kdy ho popsal Aristoteles.
Definice má za cíl vystihnout na definovaném předmětu to, co je pro něj typické, důležité a tvoří jeho podstatu. Musí vysvětlovat význam slova a dalších věcí tak, aby vysvětlení bylo srozumitelné i laikům.


Co je to Definice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Definice je v sekci filozofie

Klíčová slova: Definice, terminus technicus, slovník, odborné názvosloví, názvosloví, lexikon, slovo, co to je, význam slova, wiki, definice pojmu, co znamená, co je to Definice?, informace, význam, přesný význam, pojem, terminologie


Pojem Definice je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Definice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Definice (z latinského de = od, pryč a finis = hranice, tedy definitio = ohraničení, vymezení) je pokud možno jednoznačné určení významu nějakého pojmu. Pojem, který se definuje, je také nazýván definiendum (latinsky „co se má definovat“), zatímco popis významu definovaného pojmu se označuje jako definiens (latinsky „definující“). Předefinování (redefinice) pak označuje ustanovení nové definice nahrazující tu stávající.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Definice ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Definice na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Definice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Definice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Definice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Definice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Definice například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Definice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Definice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Definice, odpověď na dotaz co je to Definice?. Víte např. kdo to je Jaromír Soukup? Znáte a víte kdo je Joan Jett? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než filozofie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.