Co je to?
Definice odborného termínu, slova Definice. Co znamená pojem Definice z kategorie Filozofie?

Co je Definice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Definice?

Definice je přesné vymezení nebo jednoznačné popsání významu daného pojmu. Samotný pojem definice je znám už od antických dob, kdy ho popsal Aristoteles.
Definice má za cíl vystihnout na definovaném předmětu to, co je pro něj typické, důležité a tvoří jeho podstatu. Musí vysvětlovat význam slova a dalších věcí tak, aby vysvětlení bylo srozumitelné i laikům.


Co je to Definice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Definice. Co znamená pojem Definice z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Definice? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Definice patří do sekce filozofie

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, vysvětlení, formulace, pojem, wiki, co je to Definice?, odborný výraz, význam, přesný význam, heslo, význam slova, popis, filozofie, definice, termín, terminologie, co znamená


Pojem Definice je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Definice? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Definice (z latinského de = od, pryč a finis = hranice, tedy definitio = ohraničení, vymezení) je pokud možno jednoznačné určení významu nějakého pojmu. Pojem, který se definuje, je také nazýván definiendum (latinsky „co se má definovat“), zatímco popis významu definovaného pojmu se označuje jako definiens (latinsky „definující“). Předefinování (redefinice) pak označuje ustanovení nové definice nahrazující tu stávající.

Zkuste zjistit více informací o slovu Definice v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Definice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Definice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Definice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Definice na Youtube

Zkusit najít výraz Definice na Google.cz

Hledat slovo Definice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Definice například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Definice? resp. co se přesně ukrývá za slovem Definice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Definice, odpověď na dotaz co je to Definice?. Víte např. kdo to je Eva Green? Znáte a víte kdo je Claude Debussy? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.