Co je to?
Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Co je to Definice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Definice

Definice je přesné vymezení nebo jednoznačné popsání významu daného pojmu. Samotný pojem definice je znám už od antických dob, kdy ho popsal Aristoteles.
Definice má za cíl vystihnout na definovaném předmětu to, co je pro něj typické, důležité a tvoří jeho podstatu. Musí vysvětlovat význam slova a dalších věcí tak, aby vysvětlení bylo srozumitelné i laikům.


Co je to Definice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Definice? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Definice je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, Definice, informace, co znamená, co je to Definice?, význam slova, pojem, Filozofie, Filozofie, terminologie, co to je, přesný význam, slovník, názvosloví, termín, odborný výraz, formulace, heslo


Pojem Definice je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Definice?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Definice (z latinského de = od, pryč a finis = hranice, tedy definitio = ohraničení, vymezení) je pokud možno jednoznačné určení významu nějakého pojmu. Pojem, který se definuje, je také nazýván definiendum (latinsky „co se má definovat“), zatímco popis významu definovaného pojmu se označuje jako definiens (latinsky „definující“). Předefinování (redefinice) pak označuje ustanovení nové definice nahrazující tu stávající.

Více informací o slovu Definice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Definice ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Definice na Youtube

Najít výraz Definice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Definice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Definice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Definice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Definice například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Definice? resp. co se skrývá pod slovem Definice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Definice, odpověď na dotaz co je to Definice?. Víte např. kdo to je Honimír? Znáte a víte kdo je Demagog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Definice hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.