Co je to?
Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Co je to Definice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Definice

Definice je přesné vymezení nebo jednoznačné popsání významu daného pojmu. Samotný pojem definice je znám už od antických dob, kdy ho popsal Aristoteles.
Definice má za cíl vystihnout na definovaném předmětu to, co je pro něj typické, důležité a tvoří jeho podstatu. Musí vysvětlovat význam slova a dalších věcí tak, aby vysvětlení bylo srozumitelné i laikům.


Co je to Definice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Definice se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Definice se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, vysvětlení, synonymum, názvosloví, formulace, slovník, heslo, Filozofie, wiki, přesný význam, pojem, odborné názvosloví, co to je, lexikon, informace, Filozofie, význam pojmu, význam


Pojem Definice je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Definice?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Definice (z latinského de = od, pryč a finis = hranice, tedy definitio = ohraničení, vymezení) je pokud možno jednoznačné určení významu nějakého pojmu. Pojem, který se definuje, je také nazýván definiendum (latinsky „co se má definovat“), zatímco popis významu definovaného pojmu se označuje jako definiens (latinsky „definující“). Předefinování (redefinice) pak označuje ustanovení nové definice nahrazující tu stávající.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Definice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Definice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Definice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Definice ve Wikimedia Commons

Najít termín Definice ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Definice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Definice například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Definice? resp. co přesně znamená slovo Definice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Definice, odpověď na dotaz co je to Definice?. Víte např. kdo to je Skrblík? Znáte a víte kdo je Jack Frost? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.