Co je to?
Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Co je to Definice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Definice

Definice je přesné vymezení nebo jednoznačné popsání významu daného pojmu. Samotný pojem definice je znám už od antických dob, kdy ho popsal Aristoteles.
Definice má za cíl vystihnout na definovaném předmětu to, co je pro něj typické, důležité a tvoří jeho podstatu. Musí vysvětlovat význam slova a dalších věcí tak, aby vysvětlení bylo srozumitelné i laikům.


Co je to Definice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Definice. Co znamená odborný pojem Definice z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Definice s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Definice patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: Definice, terminologie, názvosloví, co znamená, co to je, terminus technicus, odborný výraz, co je to Definice?, význam pojmu, vysvětlení, heslo, význam slova, lexikon, popis, přesný význam, slovník, formulace, Filozofie


Pojem Definice je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Definice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Definice na Google.cz

Hledat slovo Definice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Definice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Definice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Definice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Definice například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Definice? resp. co znamená slovo Definice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Definice, odpověď na dotaz co je to Definice?. Víte např. kdo to je Petr Chmela? Znáte a víte kdo je Jack Frost? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.