Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karbon. Co znamená odborný pojem Karbon z kategorie Materiály?

Co je Karbon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Karbon?

Karbon čili karbonové – uhlíkové vlákno, je materiál skládající se převážně z uhlíku. Vlákno se vyznačuje tenkostí a pevností. Je využíváno pro technické účely, například pro vyztužení. První uhlíková vlákna vznikla ke konci 19. století – byla využita například do prvních žárovek.
Průmyslově se začala vyrábět v polovině 20. století z viskózy, která se však jako výchozí surovina brzy překonala a nejčastěji je jako zdroj využíván je polyakryl.


Co je to Karbon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karbon. Co znamená odborný pojem Karbon z kategorie Materiály?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici pojmu Karbon sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Karbon je v kategorii materiály

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, Karbon, odborné názvosloví, formulace, slovo, informace, materiály, co znamená, názvosloví, slovník, lexikon, pojem, vysvětlení, význam, synonymum, co to je


Pojem Karbon je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Karbon dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Uhlíkové vlákno (též karbonové vlákno, z angl. carbon fibre) je název pro vlákno obsahující uhlík v různých modifikacích. Jedná se o dlouhý, tenký pramen materiálu o průměru 5–8 μm složeného převážně z atomů uhlíku. Atomy uhlíku jsou spojeny dohromady v mikroskopické krystaly, které jsou více méně orientovány paralelně k dlouhé ose vlákna. Krystalové uspořádání způsobuje, že vlákno je na svou tloušťku velmi pevné.

Pro další informace o termínu Karbon zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Karbon na Google.cz

Hledat výraz Karbon ve Wikislovníku

Hledat termín Karbon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Karbon ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karbon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Karbon na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karbon například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Karbon? resp. co přesně znamená slovo Karbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karbon, odpověď na dotaz co je to Karbon?. Víte např. kdo to je Klára Pollertová-Trojanová? Znáte a víte kdo je Meteorolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.