Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karbon. Co znamená pojem Karbon z kategorie Materiály?

Co je Karbon?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Karbon

Karbon čili karbonové – uhlíkové vlákno, je materiál skládající se převážně z uhlíku. Vlákno se vyznačuje tenkostí a pevností. Je využíváno pro technické účely, například pro vyztužení. První uhlíková vlákna vznikla ke konci 19. století – byla využita například do prvních žárovek.
Průmyslově se začala vyrábět v polovině 20. století z viskózy, která se však jako výchozí surovina brzy překonala a nejčastěji je jako zdroj využíván je polyakryl.


Co je to Karbon? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karbon. Co znamená pojem Karbon z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Karbon? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Karbon se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: materiály, význam, přesný význam, popis, informace, slovník, odborný výraz, vysvětlení, wiki, přesný výraz, co to je, lexikon, význam pojmu, materiály, termín, heslo, názvosloví, definice


Pojem Karbon je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karbon? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Uhlíkové vlákno (též karbonové vlákno, z angl. carbon fibre) je název pro vlákno obsahující uhlík v různých modifikacích. Jedná se o dlouhý, tenký pramen materiálu o průměru 5–8 μm složeného převážně z atomů uhlíku. Atomy uhlíku jsou spojeny dohromady v mikroskopické krystaly, které jsou více méně orientovány paralelně k dlouhé ose vlákna. Krystalové uspořádání způsobuje, že vlákno je na svou tloušťku velmi pevné.

Zkuste zjistit více informací o slovu Karbon v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Karbon ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Karbon ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karbon ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Karbon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Karbon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Karbon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karbon například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Karbon? resp. co znamená slovo Karbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karbon, odpověď na dotaz co je to Karbon?. Víte např. kdo to je Catherine Zeta-Jones? Znáte a víte kdo je Kynolog? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Karbon i v jiné části webu než je kategorie materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Kašmír, karbon, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.