Co je to?
Definice výrazu, termínu Karbon. Co znamená odborný pojem Karbon z kategorie Materiály?

Co je to Karbon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Karbon?

Karbon čili karbonové – uhlíkové vlákno, je materiál skládající se převážně z uhlíku. Vlákno se vyznačuje tenkostí a pevností. Je využíváno pro technické účely, například pro vyztužení. První uhlíková vlákna vznikla ke konci 19. století – byla využita například do prvních žárovek.
Průmyslově se začala vyrábět v polovině 20. století z viskózy, která se však jako výchozí surovina brzy překonala a nejčastěji je jako zdroj využíván je polyakryl.


Co je to Karbon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Karbon. Co znamená odborný pojem Karbon z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Karbon sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Karbon patří do sekce Materiály

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, formulace, terminologie, lexikon, co znamená, wiki, definice, heslo, co je to Karbon?, pojem, přesný výraz, přesný význam, Karbon, co to je, vysvětlení, terminus technicus, význam


Pojem Karbon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Karbon píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Uhlíkové vlákno (též karbonové vlákno, z angl. carbon fibre) je název pro vlákno obsahující uhlík v různých modifikacích. Jedná se o dlouhý, tenký pramen materiálu o průměru 5–8 μm složeného převážně z atomů uhlíku. Atomy uhlíku jsou spojeny dohromady v mikroskopické krystaly, které jsou více méně orientovány paralelně k dlouhé ose vlákna. Krystalové uspořádání způsobuje, že vlákno je na svou tloušťku velmi pevné.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Karbon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karbon ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Karbon ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Karbon na Youtube

Zkusit najít pojem Karbon ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Karbon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karbon například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Karbon? resp. co to je Karbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karbon, odpověď na dotaz co je to Karbon?. Víte např. kdo to je Děvkař? Znáte a víte kdo je David Rusňák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Karbon hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.