Co je to?
Definice výrazu, termínu Karbon. Co znamená odborný pojem Karbon z kategorie Materiály?

Co je to Karbon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Karbon

Karbon čili karbonové – uhlíkové vlákno, je materiál skládající se převážně z uhlíku. Vlákno se vyznačuje tenkostí a pevností. Je využíváno pro technické účely, například pro vyztužení. První uhlíková vlákna vznikla ke konci 19. století – byla využita například do prvních žárovek.
Průmyslově se začala vyrábět v polovině 20. století z viskózy, která se však jako výchozí surovina brzy překonala a nejčastěji je jako zdroj využíván je polyakryl.


Co je to Karbon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Karbon. Co znamená odborný pojem Karbon z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Karbon je v sekci Materiály

Klíčová slova: co je to Karbon?, odborný výraz, formulace, termín, co to je, vysvětlení, definice, Materiály, názvosloví, synonymum, slovník, co znamená, význam pojmu, lexikon, terminus technicus, informace, terminologie, Karbon


Pojem Karbon je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Karbon dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Uhlíkové vlákno (též karbonové vlákno, z angl. carbon fibre) je název pro vlákno obsahující uhlík v různých modifikacích. Jedná se o dlouhý, tenký pramen materiálu o průměru 5–8 μm složeného převážně z atomů uhlíku. Atomy uhlíku jsou spojeny dohromady v mikroskopické krystaly, které jsou více méně orientovány paralelně k dlouhé ose vlákna. Krystalové uspořádání způsobuje, že vlákno je na svou tloušťku velmi pevné.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Karbon na Youtube

Najít výraz Karbon ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Karbon ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Karbon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karbon ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Karbon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karbon například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Karbon? resp. co přesně označuje termín Karbon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karbon, odpověď na dotaz co je to Karbon?. Víte např. kdo to je Michal Kubal? Znáte a víte kdo je Skladník? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.