Co je to?
Definice výrazu Metronom. Co znamená odborný pojem Metronom z kategorie Technika?

Co to je Metronom? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Metronom

Metronom je přístroj, sloužící k odklepávání rytmu skladeb. Mlže být elektronický, elektromechanický nebo mechanický. Označuje se také slovem takto metr či taktoměr. Odklepávání metronomu je rovnoměrně, ve většině případů odpovídá úder čtvrťové notě. Počet úderů za minutu lze nastavit. Tomu se říká tempo.
K metronomu patří také doplňky vydávající výrazný zvuk a označující začátky taktů. Autorem metronomu byl J.N. Mälzel, podnět k sestrojení přístroje vzešel od L.van Beethovena.


Co je to Metronom? Význam slova, termín, Definice výrazu Metronom. Co znamená odborný pojem Metronom z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Metronom je v kategorii Technika

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, popis, informace, co to je, co znamená, pojem, heslo, slovo, synonymum, přesný výraz, definice pojmu, formulace, význam slova, definice, názvosloví, terminus technicus, význam


Pojem Metronom je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Metronom? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metronom (neboli taktoměr nebo taktometr) je mechanický, elektromechanický nebo elektronický přístroj, který rovnoměrně odklepává rytmus hudební skladby (nejčastěji tak, že každý úder odpovídá jedné čtvrťové notě).
Tempo metronomu se nastavuje v úderech za minutu a označuje jako „M.M.“ (Mälzelův metronom), případně jen číslem a čtvrťovou notou, nebo v anglické literatuře jako BPM (beats per minute). Metronom bývá vybaven ještě zařízením, například zvonkem, který zdůrazní každý druhý, třetí, čtvrtý nebo šestý úder jako „těžkou dobu“, počátek každého taktu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Metronom na Google.cz

Hledat videa s názvem Metronom na Youtube

Najít slovo Metronom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Metronom ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metronom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Metronom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Metronom například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Metronom? resp. jaký je význam slova Metronom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metronom, odpověď na dotaz co je to Metronom?. Víte např. kdo to je Turista? Znáte a víte kdo je Karbaník? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.