Co je to?
Definice výrazu Metronom. Co znamená odborný pojem Metronom z kategorie Technika?

Co to je Metronom? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Metronom

Metronom je přístroj, sloužící k odklepávání rytmu skladeb. Mlže být elektronický, elektromechanický nebo mechanický. Označuje se také slovem takto metr či taktoměr. Odklepávání metronomu je rovnoměrně, ve většině případů odpovídá úder čtvrťové notě. Počet úderů za minutu lze nastavit. Tomu se říká tempo.
K metronomu patří také doplňky vydávající výrazný zvuk a označující začátky taktů. Autorem metronomu byl J.N. Mälzel, podnět k sestrojení přístroje vzešel od L.van Beethovena.


Co je to Metronom? Význam slova, termín, Definice výrazu Metronom. Co znamená odborný pojem Metronom z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Metronom patří do sekce Technika

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, lexikon, Technika, synonymum, vysvětlení, terminus technicus, pojem, význam pojmu, co je to Metronom?, informace, co to je, Technika, formulace, odborný výraz, slovo, co znamená, názvosloví


Pojem Metronom je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Metronom můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metronom (neboli taktoměr nebo taktometr) je mechanický, elektromechanický nebo elektronický přístroj, který rovnoměrně odklepává rytmus hudební skladby (nejčastěji tak, že každý úder odpovídá jedné čtvrťové notě).
Tempo metronomu se nastavuje v úderech za minutu a označuje jako „M.M.“ (Mälzelův metronom), případně jen číslem a čtvrťovou notou, nebo v anglické literatuře jako BPM (beats per minute). Metronom bývá vybaven ještě zařízením, například zvonkem, který zdůrazní každý druhý, třetí, čtvrtý nebo šestý úder jako „těžkou dobu“, počátek každého taktu.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Metronom na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metronom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metronom ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Metronom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Metronom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Metronom ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Metronom například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Metronom? resp. co znamená výraz Metronom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metronom, odpověď na dotaz co je to Metronom?. Víte např. kdo to je Tlučhuba? Znáte a víte kdo je Karbaník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.