Co je to?
Definice výrazu Metronom. Co znamená odborný pojem Metronom z kategorie Technika?

Co to je Metronom? Význam slova

Co znamená termín Metronom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Metronom je přístroj, sloužící k odklepávání rytmu skladeb. Mlže být elektronický, elektromechanický nebo mechanický. Označuje se také slovem takto metr či taktoměr. Odklepávání metronomu je rovnoměrně, ve většině případů odpovídá úder čtvrťové notě. Počet úderů za minutu lze nastavit. Tomu se říká tempo.
K metronomu patří také doplňky vydávající výrazný zvuk a označující začátky taktů. Autorem metronomu byl J.N. Mälzel, podnět k sestrojení přístroje vzešel od L.van Beethovena.


Co je to Metronom? Význam slova, termín, Definice výrazu Metronom. Co znamená odborný pojem Metronom z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Metronom sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Metronom patří do sekce Technika

Klíčová slova: význam, termín, slovo, Metronom, formulace, co je to Metronom?, informace, definice, terminus technicus, terminologie, Technika, wiki, význam slova, co znamená, synonymum, význam pojmu, názvosloví, co to je


Pojem Metronom je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Metronom?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metronom (neboli taktoměr nebo taktometr) je mechanický, elektromechanický nebo elektronický přístroj, který rovnoměrně odklepává rytmus hudební skladby (nejčastěji tak, že každý úder odpovídá jedné čtvrťové notě).
Tempo metronomu se nastavuje v úderech za minutu a označuje jako „M.M.“ (Mälzelův metronom), případně jen číslem a čtvrťovou notou, nebo v anglické literatuře jako BPM (beats per minute). Metronom bývá vybaven ještě zařízením, například zvonkem, který zdůrazní každý druhý, třetí, čtvrtý nebo šestý úder jako „těžkou dobu“, počátek každého taktu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Metronom ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Metronom ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Metronom na Youtube

Najít pojem Metronom ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metronom ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metronom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Metronom například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Metronom? resp. co se skrývá pod slovem Metronom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metronom, odpověď na dotaz co je to Metronom?. Víte např. kdo to je Úchyl? Znáte a víte kdo je Statik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Metronom v jiné sekci než Technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.