Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Metronom. Co znamená pojem Metronom z kategorie Technika?

Co je Metronom?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Metronom?

Metronom je přístroj, sloužící k odklepávání rytmu skladeb. Mlže být elektronický, elektromechanický nebo mechanický. Označuje se také slovem takto metr či taktoměr. Odklepávání metronomu je rovnoměrně, ve většině případů odpovídá úder čtvrťové notě. Počet úderů za minutu lze nastavit. Tomu se říká tempo.
K metronomu patří také doplňky vydávající výrazný zvuk a označující začátky taktů. Autorem metronomu byl J.N. Mälzel, podnět k sestrojení přístroje vzešel od L.van Beethovena.


Co je to Metronom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Metronom. Co znamená pojem Metronom z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Metronom? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Metronom se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, heslo, terminologie, co to je, přesný význam, přesný výraz, technika, informace, synonymum, termín, lexikon, slovník, Metronom, pojem, význam


Pojem Metronom je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Metronom? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Metronom (neboli taktoměr nebo taktometr) je mechanický, elektromechanický nebo elektronický přístroj, který rovnoměrně odklepává rytmus hudební skladby (nejčastěji tak, že každý úder odpovídá jedné čtvrťové notě).
Tempo metronomu se nastavuje v úderech za minutu a označuje jako „M.M.“ (Mälzelův metronom), případně jen číslem a čtvrťovou notou, nebo v anglické literatuře jako BPM (beats per minute). Metronom bývá vybaven ještě zařízením, například zvonkem, který zdůrazní každý druhý, třetí, čtvrtý nebo šestý úder jako „těžkou dobu“, počátek každého taktu.

Jiné zdroje informací o pojmu Metronom

Hledat videa s názvem Metronom na Youtube

Vyhledat pojem Metronom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Metronom ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Metronom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Metronom na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metronom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Metronom například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Metronom? resp. co to je Metronom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metronom, odpověď na dotaz co je to Metronom?. Víte např. kdo to je Petr Hannig? Znáte a víte kdo je Ekonom? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Metronom v jiné sekci než technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, chronograf, metronom, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.