Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slovní zásoba. Co znamená odborný pojem Slovní zásoba z kategorie Český jazyk?

Co je to Slovní zásoba? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Slovní zásoba

Slovní zásoba jazyka (tezaurus) je soubor všech existujících slov v daném jazyce. Častěji ale hovoříme o slovní zásobě jedince. Ta se dělí na aktivní (všechna slova, která používáme v řeči nebo v písemném projevu) a pasivní (daným slov§m rozumíme, ale nepoužíváme je - např. odborné termíny). Na bohatost slovní zásoby má vliv věk člověka, vzdělání a jeho sečtělost. Údaje o počtu slov v aktivní a v pasivní slovní zásobě se dost různí, proto je zde neuvádíme.


Co je to Slovní zásoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slovní zásoba. Co znamená odborný pojem Slovní zásoba z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Slovní zásoba? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Slovní zásoba je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, Český jazyk, terminus technicus, význam pojmu, popis, co je to Slovní zásoba?, přesný význam, formulace, terminologie, definice, význam, termín, přesný výraz, definice pojmu, synonymum, co znamená, co to je, názvosloví


Pojem Slovní zásoba je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slovní zásoba? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovní zásoba neboli lexikum představuje soubor všech slov a slovních spojení (lexikálních jednotek, lexémů), která se vyskytují v jednom konkrétním jazyce nebo která v daném jazyce zná jeden konkrétní jedinec (individuální slovní zásoba).

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Slovní zásoba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Slovní zásoba ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Slovní zásoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Slovní zásoba ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Slovní zásoba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Slovní zásoba na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Slovní zásoba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Slovní zásoba? resp. co přesně označuje termín Slovní zásoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slovní zásoba, odpověď na dotaz co je to Slovní zásoba?. Víte např. kdo to je Viktorie? Znáte a víte kdo je Plánovač výroby? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Slovní zásoba v jiné sekci než Český jazyk. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?