Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slovní zásoba. Co znamená odborný pojem Slovní zásoba z kategorie Český jazyk?

Co je to Slovní zásoba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Slovní zásoba?

Slovní zásoba jazyka (tezaurus) je soubor všech existujících slov v daném jazyce. Častěji ale hovoříme o slovní zásobě jedince. Ta se dělí na aktivní (všechna slova, která používáme v řeči nebo v písemném projevu) a pasivní (daným slov§m rozumíme, ale nepoužíváme je - např. odborné termíny). Na bohatost slovní zásoby má vliv věk člověka, vzdělání a jeho sečtělost. Údaje o počtu slov v aktivní a v pasivní slovní zásobě se dost různí, proto je zde neuvádíme.


Co je to Slovní zásoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slovní zásoba. Co znamená odborný pojem Slovní zásoba z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Slovní zásoba je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: formulace, definice, informace, Slovní zásoba, význam, terminologie, lexikon, slovo, synonymum, termín, Český jazyk, terminus technicus, názvosloví, slovník, vysvětlení, odborný výraz, heslo, co znamená


Pojem Slovní zásoba je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Slovní zásoba? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Slovní zásoba neboli lexikum představuje soubor všech slov a slovních spojení (lexikálních jednotek, lexémů), která se vyskytují v jednom konkrétním jazyce nebo která v daném jazyce zná jeden konkrétní jedinec (individuální slovní zásoba).

Další informační zdroje o slovu Slovní zásoba

Vyhledat pojem Slovní zásoba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Slovní zásoba ve Wikizdrojích

Hledat termín Slovní zásoba na Google.cz

Zkusit najít heslo Slovní zásoba ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slovní zásoba ve Wikimedia Commons

Najít výraz Slovní zásoba ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Slovní zásoba například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Slovní zásoba? resp. co znamená Slovní zásoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slovní zásoba, odpověď na dotaz co je to Slovní zásoba?. Víte např. kdo to je Mars? Znáte a víte kdo je Tom Hardy? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?