Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slovní zásoba. Co znamená odborný pojem Slovní zásoba z kategorie Český jazyk?

Co je to Slovní zásoba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Slovní zásoba

Slovní zásoba jazyka (tezaurus) je soubor všech existujících slov v daném jazyce. Častěji ale hovoříme o slovní zásobě jedince. Ta se dělí na aktivní (všechna slova, která používáme v řeči nebo v písemném projevu) a pasivní (daným slov§m rozumíme, ale nepoužíváme je - např. odborné termíny). Na bohatost slovní zásoby má vliv věk člověka, vzdělání a jeho sečtělost. Údaje o počtu slov v aktivní a v pasivní slovní zásobě se dost různí, proto je zde neuvádíme.


Co je to Slovní zásoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slovní zásoba. Co znamená odborný pojem Slovní zásoba z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Slovní zásoba s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Slovní zásoba patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, názvosloví, terminologie, termín, Český jazyk, Český jazyk, slovník, Slovní zásoba, co znamená, význam slova, heslo, slovo, co to je, přesný význam


Pojem Slovní zásoba je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Slovní zásoba? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovní zásoba neboli lexikum představuje soubor všech slov a slovních spojení (lexikálních jednotek, lexémů), která se vyskytují v jednom konkrétním jazyce nebo která v daném jazyce zná jeden konkrétní jedinec (individuální slovní zásoba).

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Slovní zásoba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Slovní zásoba na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slovní zásoba ve Wikimedia Commons

Najít pojem Slovní zásoba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slovní zásoba ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Slovní zásoba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Slovní zásoba například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Slovní zásoba? resp. jaká je definice slova Slovní zásoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slovní zásoba, odpověď na dotaz co je to Slovní zásoba?. Víte např. kdo to je Živnostník? Znáte a víte kdo je Cukrář? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?