Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slovní zásoba. Co znamená odborný pojem Slovní zásoba z kategorie Český jazyk?

Co je to Slovní zásoba? Význam slova

Co znamená termín Slovní zásoba? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slovní zásoba jazyka (tezaurus) je soubor všech existujících slov v daném jazyce. Častěji ale hovoříme o slovní zásobě jedince. Ta se dělí na aktivní (všechna slova, která používáme v řeči nebo v písemném projevu) a pasivní (daným slov§m rozumíme, ale nepoužíváme je - např. odborné termíny). Na bohatost slovní zásoby má vliv věk člověka, vzdělání a jeho sečtělost. Údaje o počtu slov v aktivní a v pasivní slovní zásobě se dost různí, proto je zde neuvádíme.


Co je to Slovní zásoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slovní zásoba. Co znamená odborný pojem Slovní zásoba z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Slovní zásoba? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Slovní zásoba je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, formulace, Slovní zásoba, Český jazyk, informace, lexikon, heslo, odborný výraz, terminus technicus, význam slova, wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, pojem, co je to Slovní zásoba?, definice, co to je


Pojem Slovní zásoba je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Slovní zásoba můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Slovní zásoba neboli lexikum představuje soubor všech slov a slovních spojení (lexikálních jednotek, lexémů), která se vyskytují v jednom konkrétním jazyce nebo která v daném jazyce zná jeden konkrétní jedinec (individuální slovní zásoba).

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Slovní zásoba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Slovní zásoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Slovní zásoba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Slovní zásoba na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slovní zásoba ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Slovní zásoba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Slovní zásoba například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Slovní zásoba? resp. co se skrývá pod slovem Slovní zásoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slovní zásoba, odpověď na dotaz co je to Slovní zásoba?. Víte např. kdo to je Jaroslav Haščák? Znáte a víte kdo je Veronika Žilková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?