Co je to?
Definice výrazu, termínu Sporožiro. Co znamená odborný pojem Sporožiro z kategorie Bankovnictví?

Co je Sporožiro?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sporožiro

Sporožiro je jedním z druhů běžných účtů. Jeho účelem je pravidelně spořit srážkami ze mzdy i dalších příjmů a slouží i k méně pravidelnému uložení financí.
Nashromážděné peníze se pak využívají k pravidelným nebo jednorázovým platbám nebo výběrům v hotovosti. To se děje prostřednictvím platebních příkazů, ať již trvalých či jednorázových.


Co je to Sporožiro? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sporožiro. Co znamená odborný pojem Sporožiro z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sporožiro? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Sporožiro je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, bankovnictví, terminus technicus, význam, terminologie, pojem, názvosloví, bankovnictví, slovník, informace, význam slova, formulace, přesný význam, slovo, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, synonymum


Pojem Sporožiro je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sporožiro? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sporožiro byl běžný účet pro fyzické osoby, který zřizovala Česká spořitelna. Účet byl představen na jaře roku 1972 jako první účet na československém trhu pro obyvatelstvo. Do té doby byly užívány především vkladní knížky. Od srpna 2007 začal být nahrazován novým produktem Osobní účet. Účet patřil ve své době k nejvyužívanějším v České republice.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Sporožiro ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Sporožiro ve Wikizdrojích

Hledat heslo Sporožiro ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Sporožiro ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Sporožiro ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Sporožiro na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sporožiro například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Sporožiro? resp. co znamená Sporožiro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sporožiro, odpověď na dotaz co je to Sporožiro?. Víte např. kdo to je Karbaník? Znáte a víte kdo je Dana Zlatohlávková? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.