Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sporožiro. Co znamená pojem Sporožiro z kategorie Bankovnictví?

Co je to Sporožiro? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sporožiro?

Sporožiro je jedním z druhů běžných účtů. Jeho účelem je pravidelně spořit srážkami ze mzdy i dalších příjmů a slouží i k méně pravidelnému uložení financí.
Nashromážděné peníze se pak využívají k pravidelným nebo jednorázovým platbám nebo výběrům v hotovosti. To se děje prostřednictvím platebních příkazů, ať již trvalých či jednorázových.


Definice odborného termínu, slova Sporožiro. Co znamená pojem Sporožiro z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sporožiro? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sporožiro patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: význam, terminus technicus, názvosloví, co znamená, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, slovo, definice pojmu, wiki, popis, vysvětlení, co to je, termín, Bankovnictví, co je to Sporožiro?, informace, definice


Pojem Sporožiro je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Sporožiro můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sporožiro byl běžný účet pro fyzické osoby, který zřizovala Česká spořitelna. Účet byl představen na jaře roku 1972 jako první účet na československém trhu pro obyvatelstvo. Do té doby byly užívány především vkladní knížky. Od srpna 2007 začal být nahrazován novým produktem Osobní účet. Účet patřil ve své době k nejvyužívanějším v České republice.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sporožiro ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Sporožiro ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Sporožiro ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Sporožiro ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Sporožiro ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Sporožiro ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sporožiro například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Sporožiro? resp. jaký je význam slova Sporožiro? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sporožiro, odpověď na dotaz co je to Sporožiro?. Víte např. kdo to je Dramaturg? Znáte a víte kdo je Kolohnát? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.