Co je to?
Definice výrazu Overlock. Co znamená odborný pojem Overlock z kategorie Technika?

Co to je Overlock? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Overlock

Overlock je speciální typ stehu, který tkaninu ořízne, sešije a začistí šev. Overlockový steh se používá pro pružné a pevné materiály a pleteniny. Setkáme se s ním například u sportovního oblečení (teplánk, mikiny, trička). Overlockový steh je tvořen 3-5 nitěmi. Domácí šicí stroje obvykle využívají pouze 2 nítě a výsledný steh proto nemá kvality (pevnost a pružnost) pravého overlocku.


Co je to Overlock? Význam slova, termín, Definice výrazu Overlock. Co znamená odborný pojem Overlock z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Overlock? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Overlock se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, co to je, informace, vysvětlení, význam, co je to Overlock?, heslo, definice pojmu, Technika, pojem, lexikon, přesný výraz, Overlock, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, wiki


Pojem Overlock je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Overlock?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Overlock je označení speciálního stehu nebo šicího stroje, který sešívá a začišťuje švy (používáme pro to termín obnitkovávání). Pokud se nevypne ořezový nůž, tak šev šicí stroj ořízne, sešije a začistí v jednom kroku.
Overlockem lze sešít různé druhy látek; nejčastěji se používá na sešívání a začišťování pletenin (např. trička, mikiny, tepláky apod.). Overlockový steh se tvoří 3, 4 nebo 5 nitěmi. Díky charakteristickému provázání je hlavní vlastností vytvořeného stehu vysoká pružnost a pevnost.
Důležitou funkcí u overlocků je diferenciální podávání, tj. posun sešívaného materiálu od zvýšeného tahu, až po řasení. Tímto způsobem lze ovlivňovat napětí materiálu při obnitkovávání. Domácí šicí stroje se snaží overlock napodobovat, ale jedná se o „falešný“ overlock – overlockové stehy, protože začištění 2 nitěmi nelze dosáhnout kvalit a pružnosti skutečného overlocku.

Pro více informací o heslu Overlock zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Overlock na Youtube

Vyhledat výraz Overlock na Google.cz

Hledat slovo Overlock ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Overlock ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Overlock ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Overlock ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Overlock například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Overlock? resp. co přesně znamená slovo Overlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Overlock, odpověď na dotaz co je to Overlock?. Víte např. kdo to je Levi Strauss? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.