Co je to?
Odborný výraz, definice slova Overlock. Co znamená slovo Overlock z kategorie Technika?

Co je Overlock? Definice pojmu

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Overlock?

Overlock je speciální typ stehu, který tkaninu ořízne, sešije a začistí šev. Overlockový steh se používá pro pružné a pevné materiály a pleteniny. Setkáme se s ním například u sportovního oblečení (teplánk, mikiny, trička). Overlockový steh je tvořen 3-5 nitěmi. Domácí šicí stroje obvykle využívají pouze 2 nítě a výsledný steh proto nemá kvality (pevnost a pružnost) pravého overlocku.


Co je to Overlock? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Overlock. Co znamená slovo Overlock z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Overlock patří do kategorie technika

Klíčová slova: co je to Overlock?, wiki, termín, terminologie, význam, význam slova, definice pojmu, slovník, význam pojmu, terminus technicus, Overlock, formulace, pojem, co to je, názvosloví, definice, informace, odborný výraz


Pojem Overlock je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Overlock? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Overlock je označení speciálního stehu nebo šicího stroje, který sešívá a začišťuje švy (používáme pro to termín obnitkovávání). Pokud se nevypne ořezový nůž, tak šev šicí stroj ořízne, sešije a začistí v jednom kroku.
Overlockem lze sešít různé druhy látek; nejčastěji se používá na sešívání a začišťování pletenin (např. trička, mikiny, tepláky apod.). Overlockový steh se tvoří 3, 4 nebo 5 nitěmi. Díky charakteristickému provázání je hlavní vlastností vytvořeného stehu vysoká pružnost a pevnost.
Důležitou funkcí u overlocků je diferenciální podávání, tj. posun sešívaného materiálu od zvýšeného tahu, až po řasení. Tímto způsobem lze ovlivňovat napětí materiálu při obnitkovávání. Domácí šicí stroje se snaží overlock napodobovat, ale jedná se o „falešný“ overlock – overlockové stehy, protože začištění 2 nitěmi nelze dosáhnout kvalit a pružnosti skutečného overlocku.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Overlock na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Overlock ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Overlock ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Overlock ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Overlock ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Overlock ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Overlock například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Overlock? resp. jaká je definice termínu Overlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Overlock, odpověď na dotaz co je to Overlock?. Víte např. kdo to je Gubernátor? Znáte a víte kdo je Stanley Kubrick? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Overlock hledat i v jiných kategoriích (než technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.