Co je to?
Definice výrazu Overlock. Co znamená odborný pojem Overlock z kategorie Technika?

Co to je Overlock? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Overlock

Overlock je speciální typ stehu, který tkaninu ořízne, sešije a začistí šev. Overlockový steh se používá pro pružné a pevné materiály a pleteniny. Setkáme se s ním například u sportovního oblečení (teplánk, mikiny, trička). Overlockový steh je tvořen 3-5 nitěmi. Domácí šicí stroje obvykle využívají pouze 2 nítě a výsledný steh proto nemá kvality (pevnost a pružnost) pravého overlocku.


Co je to Overlock? Význam slova, termín, Definice výrazu Overlock. Co znamená odborný pojem Overlock z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Overlock patří do sekce Technika

Klíčová slova: wiki, informace, popis, slovník, Overlock, vysvětlení, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, termín, názvosloví, přesný význam, slovo, co znamená, význam, synonymum, pojem, co je to Overlock?


Pojem Overlock je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Overlock píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Overlock je označení speciálního stehu nebo šicího stroje, který sešívá a začišťuje švy (používáme pro to termín obnitkovávání). Pokud se nevypne ořezový nůž, tak šev šicí stroj ořízne, sešije a začistí v jednom kroku.
Overlockem lze sešít různé druhy látek; nejčastěji se používá na sešívání a začišťování pletenin (např. trička, mikiny, tepláky apod.). Overlockový steh se tvoří 3, 4 nebo 5 nitěmi. Díky charakteristickému provázání je hlavní vlastností vytvořeného stehu vysoká pružnost a pevnost.
Důležitou funkcí u overlocků je diferenciální podávání, tj. posun sešívaného materiálu od zvýšeného tahu, až po řasení. Tímto způsobem lze ovlivňovat napětí materiálu při obnitkovávání. Domácí šicí stroje se snaží overlock napodobovat, ale jedná se o „falešný“ overlock – overlockové stehy, protože začištění 2 nitěmi nelze dosáhnout kvalit a pružnosti skutečného overlocku.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Overlock ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Overlock ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Overlock na Google.cz

Zkusit najít heslo Overlock ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Overlock ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Overlock ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Overlock například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Overlock? resp. jaký je význam pojmu Overlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Overlock, odpověď na dotaz co je to Overlock?. Víte např. kdo to je Jevgenij Malkin? Znáte a víte kdo je Erazim Kohák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.