Co je to?
Definice výrazu Overlock. Co znamená odborný pojem Overlock z kategorie Technika?

Co to je Overlock? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Overlock

Overlock je speciální typ stehu, který tkaninu ořízne, sešije a začistí šev. Overlockový steh se používá pro pružné a pevné materiály a pleteniny. Setkáme se s ním například u sportovního oblečení (teplánk, mikiny, trička). Overlockový steh je tvořen 3-5 nitěmi. Domácí šicí stroje obvykle využívají pouze 2 nítě a výsledný steh proto nemá kvality (pevnost a pružnost) pravého overlocku.


Co je to Overlock? Význam slova, termín, Definice výrazu Overlock. Co znamená odborný pojem Overlock z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Overlock) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Overlock patří do kategorie Technika

Klíčová slova: názvosloví, pojem, slovník, co je to Overlock?, přesný význam, terminus technicus, Technika, Overlock, Technika, definice pojmu, termín, definice, přesný výraz, odborný výraz, co znamená, heslo, synonymum, wiki


Pojem Overlock je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Overlock? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Overlock je označení speciálního stehu nebo šicího stroje, který sešívá a začišťuje švy (používáme pro to termín obnitkovávání). Pokud se nevypne ořezový nůž, tak šev šicí stroj ořízne, sešije a začistí v jednom kroku.
Overlockem lze sešít různé druhy látek; nejčastěji se používá na sešívání a začišťování pletenin (např. trička, mikiny, tepláky apod.). Overlockový steh se tvoří 3, 4 nebo 5 nitěmi. Díky charakteristickému provázání je hlavní vlastností vytvořeného stehu vysoká pružnost a pevnost.
Důležitou funkcí u overlocků je diferenciální podávání, tj. posun sešívaného materiálu od zvýšeného tahu, až po řasení. Tímto způsobem lze ovlivňovat napětí materiálu při obnitkovávání. Domácí šicí stroje se snaží overlock napodobovat, ale jedná se o „falešný“ overlock – overlockové stehy, protože začištění 2 nitěmi nelze dosáhnout kvalit a pružnosti skutečného overlocku.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Overlock ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Overlock ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Overlock ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Overlock ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Overlock ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Overlock na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Overlock například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Overlock? resp. co vlastně znamená slovo Overlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Overlock, odpověď na dotaz co je to Overlock?. Víte např. kdo to je Archanděl Michael? Znáte a víte kdo je Kurt Cobain? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.