Co je to?
Definice výrazu, termínu Kamenické dláto. Co znamená odborný pojem Kamenické dláto z kategorie Nástroje?

Co je to Kamenické dláto? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kamenické dláto

Kamenické dláto je jedním z nástrojů kameníka. Používá se pro konečnou úpravu povrchu různých kamenů. Srovnávají se tak hrany a roviny. K tomu je ho potřeba použít společně s paličkou ze dřeva. Docílí se tak jemně vroubkovaného povrchu.
Kamenické dláto existuje v několika provedeních s různou šíří pracovní plochy.Kromě kameníků používají kamenické dláto také sochaři a stavbaři.


Co je to Kamenické dláto? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kamenické dláto. Co znamená odborný pojem Kamenické dláto z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kamenické dláto můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kamenické dláto je v sekci Nástroje

Klíčová slova: význam, terminus technicus, vysvětlení, slovo, definice, synonymum, heslo, wiki, názvosloví, popis, definice pojmu, přesný význam, co to je, význam slova, odborné názvosloví, informace, přesný výraz, Nástroje


Pojem Kamenické dláto je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kamenické dláto?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kamenické ploché dláto je kamenický nástroj pro finální úpravu povrchu kamene.
Používá se společně s dřevěnou kamenickou paličkou na srovnávání rovin a hran, aby byl povrch jemně vroubkovaný.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Kamenické dláto na Google.cz

Najít slovo Kamenické dláto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Kamenické dláto ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Kamenické dláto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Kamenické dláto ve Wikislovníku

Hledat termín Kamenické dláto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kamenické dláto například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kamenické dláto? resp. co vlastně znamená slovo Kamenické dláto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kamenické dláto, odpověď na dotaz co je to Kamenické dláto?. Víte např. kdo to je Katolík? Znáte a víte kdo je Britney Spears? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.