Co je to?
Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Co to je Gospel? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gospel?

Gospel je název hudebního žánru, v němž hlavní úlohu hrají vokály. Texty bývají náboženské, převažují křesťanské. Od gospelu se odvozují další styly. Jako hudební nástroje se používají varhany, piano, kytara a bicí.
Tento žánr vznikl na počátku 19. století ve spojených státech, kde byl typický pro černošské kostely. Rozdělil se pod vlivem rasové segregace na dva hlavní proudy a přibyla také světská témata.


Co je to Gospel? Význam slova, termín, Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Gospel? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gospel je v sekci Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, Náboženství, wiki, Náboženství, Gospel, přesný výraz, pojem, co je to Gospel?, heslo, definice pojmu, informace, slovník, terminologie, co to je, synonymum, vysvětlení, lexikon


Pojem Gospel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Gospel?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gospel je hudební žánr, význačný dominantní úlohou vokálů (často silně harmonicky řazených), přičemž texty jsou náboženské povahy, zejména křesťanské. Dalšími odvozenými styly jsou např. současný gospel, tzv. „černý gospel“, nebo „moderní křesťanská hudba“ (Contemporary Christian Music, Praise & Worship). Většina forem gospelu užívá Hammondovy varhany, piano, bicí nástroje a basovou kytaru. Stále oblíbenější se také stává elektrická kytara.

Další informační zdroje o slovu Gospel

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gospel ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Gospel ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gospel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Gospel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Gospel ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Gospel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gospel například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Gospel? resp. co znamená slovo Gospel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gospel, odpověď na dotaz co je to Gospel?. Víte např. kdo to je Miloš Čermák? Znáte a víte kdo je Francis Bacon? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.