Co je to?
Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Co to je Gospel? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Gospel?

Gospel je název hudebního žánru, v němž hlavní úlohu hrají vokály. Texty bývají náboženské, převažují křesťanské. Od gospelu se odvozují další styly. Jako hudební nástroje se používají varhany, piano, kytara a bicí.
Tento žánr vznikl na počátku 19. století ve spojených státech, kde byl typický pro černošské kostely. Rozdělil se pod vlivem rasové segregace na dva hlavní proudy a přibyla také světská témata.


Co je to Gospel? Význam slova, termín, Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gospel je v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam slova, co znamená, Náboženství, význam, termín, popis, lexikon, definice pojmu, synonymum, wiki, pojem, definice, heslo, názvosloví, terminologie, odborný výraz, informace, co to je


Pojem Gospel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gospel? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gospel je hudební žánr, význačný dominantní úlohou vokálů (často silně harmonicky řazených), přičemž texty jsou náboženské povahy, zejména křesťanské. Dalšími odvozenými styly jsou např. současný gospel, tzv. „černý gospel“, nebo „moderní křesťanská hudba“ (Contemporary Christian Music, Praise & Worship). Většina forem gospelu užívá Hammondovy varhany, piano, bicí nástroje a basovou kytaru. Stále oblíbenější se také stává elektrická kytara.

Více informací o pojmu Gospel lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Gospel ve Wikislovníku

Najít heslo Gospel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Gospel ve Wikizdrojích

Hledat pojem Gospel na Google.cz

Vyhledat slovo Gospel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gospel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gospel například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Gospel? resp. jaký je přesný význam slova Gospel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gospel, odpověď na dotaz co je to Gospel?. Víte např. kdo to je Pidižvík? Znáte a víte kdo je Jan Evangelista Purkyně? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.