Co je to?
Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Co to je Gospel? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Gospel?

Gospel je název hudebního žánru, v němž hlavní úlohu hrají vokály. Texty bývají náboženské, převažují křesťanské. Od gospelu se odvozují další styly. Jako hudební nástroje se používají varhany, piano, kytara a bicí.
Tento žánr vznikl na počátku 19. století ve spojených státech, kde byl typický pro černošské kostely. Rozdělil se pod vlivem rasové segregace na dva hlavní proudy a přibyla také světská témata.


Co je to Gospel? Význam slova, termín, Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Gospel můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gospel je v sekci Náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, termín, pojem, wiki, lexikon, odborný výraz, formulace, co to je, co znamená, přesný význam, informace, synonymum, význam pojmu, slovník, vysvětlení, odborné názvosloví, heslo, Náboženství


Pojem Gospel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Gospel ve Wikipedii

Zkusit najít termín Gospel ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gospel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Gospel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Gospel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Gospel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Gospel například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Gospel? resp. jaká je definice slova Gospel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gospel, odpověď na dotaz co je to Gospel?. Víte např. kdo to je Puťka? Znáte a víte kdo je Rektor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.