Co je to?
Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Co to je Gospel? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Gospel?

Gospel je název hudebního žánru, v němž hlavní úlohu hrají vokály. Texty bývají náboženské, převažují křesťanské. Od gospelu se odvozují další styly. Jako hudební nástroje se používají varhany, piano, kytara a bicí.
Tento žánr vznikl na počátku 19. století ve spojených státech, kde byl typický pro černošské kostely. Rozdělil se pod vlivem rasové segregace na dva hlavní proudy a přibyla také světská témata.


Co je to Gospel? Význam slova, termín, Definice výrazu Gospel. Co znamená odborný pojem Gospel z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Gospel sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gospel je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co to je, slovo, definice, význam pojmu, význam, terminus technicus, význam slova, pojem, co znamená, informace, přesný význam, definice pojmu, termín, slovník, odborné názvosloví, Náboženství, formulace, heslo


Pojem Gospel je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Gospel?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gospel je hudební žánr, význačný dominantní úlohou vokálů (často silně harmonicky řazených), přičemž texty jsou náboženské povahy, zejména křesťanské. Dalšími odvozenými styly jsou např. současný gospel, tzv. „černý gospel“, nebo „moderní křesťanská hudba“ (Contemporary Christian Music, Praise & Worship). Většina forem gospelu užívá Hammondovy varhany, piano, bicí nástroje a basovou kytaru. Stále oblíbenější se také stává elektrická kytara.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Gospel na Google.cz

Zkusit najít heslo Gospel ve Wikizdrojích

Najít pojem Gospel ve Wikislovníku

Najít heslo Gospel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Gospel na Youtube

Vyhledat pojem Gospel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gospel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Gospel? resp. co znamená Gospel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gospel, odpověď na dotaz co je to Gospel?. Víte např. kdo to je Abstinent? Znáte a víte kdo je Francis Bacon? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Gospel i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.