Co je to?
Výraz, termín, definice slova Činohra. Co znamená odborný pojem Činohra z kategorie Literatura?

Co je to Činohra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Činohra

Divadelní hra vyprávějící o činech, životech a názorech lidí. Literární dílo, které spojuje literaturu s prvky dramatického příběhu. Divadelní kus vyprávějící o společenských a mezilidských vztazích a problémech. Do činohry nepatří jenom dramata s tragickým koncem, ale také komedie i jiné žánry. Další význam činohry znamená přímo práci herce věnujícího se činohře nebo herecký soubor.


Co je to Činohra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Činohra. Co znamená odborný pojem Činohra z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Činohra je v kategorii literatura

Klíčová slova: definice, definice pojmu, slovník, slovo, termín, literatura, názvosloví, význam pojmu, informace, co to je, literatura, co znamená, odborný výraz, terminus technicus, formulace, popis, wiki, význam


Pojem Činohra je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Činohra? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Činohra je dramatický útvar (z řec. drama, čin, jednání), kde se - na rozdíl od opery a baletu - na jevišti jedná a mluví, obvykle v próze. Činohra neodpovídá starověkému rozlišení na vznešenou tragédii a lidovou komedii, stojí někde mezi nimi a její děj se obvykle odehrává ve střízlivém občanském prostředí, často soudobém. Na rozdíl od starších podob divadla, kde hrál významnou úlohu sbor (chorus), v činohře vystupují jednotlivé a výrazně profilované osoby či charaktery různého původu a postavení. Významné místo ve vzniku činohry patří Williamu Shakespearovi.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Činohra ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Činohra ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Činohra ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Činohra ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Činohra ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Činohra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Činohra například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Činohra? resp. co to je Činohra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činohra, odpověď na dotaz co je to Činohra?. Víte např. kdo to je Scénárista? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Činohra i v jiných kategoriích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.