Co je to?
Definice výrazu Činohra. Co znamená odborný pojem Činohra z kategorie Literatura?

Co to je Činohra? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Činohra

Divadelní hra vyprávějící o činech, životech a názorech lidí. Literární dílo, které spojuje literaturu s prvky dramatického příběhu. Divadelní kus vyprávějící o společenských a mezilidských vztazích a problémech. Do činohry nepatří jenom dramata s tragickým koncem, ale také komedie i jiné žánry. Další význam činohry znamená přímo práci herce věnujícího se činohře nebo herecký soubor.


Co je to Činohra? Význam slova, termín, Definice výrazu Činohra. Co znamená odborný pojem Činohra z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Činohra doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Činohra se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: terminologie, heslo, termín, Činohra, pojem, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Činohra?, popis, formulace, wiki, přesný význam, lexikon, co to je, význam, Literatura, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Činohra je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Činohra? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Činohra je dramatický útvar (z řec. drama, čin, jednání), kde se - na rozdíl od opery a baletu - na jevišti jedná a mluví, obvykle v próze. Činohra neodpovídá starověkému rozlišení na vznešenou tragédii a lidovou komedii, stojí někde mezi nimi a její děj se obvykle odehrává ve střízlivém občanském prostředí, často soudobém. Na rozdíl od starších podob divadla, kde hrál významnou úlohu sbor (chorus), v činohře vystupují jednotlivé a výrazně profilované osoby či charaktery různého původu a postavení. Významné místo ve vzniku činohry patří Williamu Shakespearovi.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Činohra na Youtube

Zkusit najít termín Činohra na Google.cz

Vyhledat slovo Činohra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Činohra ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Činohra ve Wikislovníku

Najít pojem Činohra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Činohra například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Činohra? resp. co se skrývá pod slovem Činohra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činohra, odpověď na dotaz co je to Činohra?. Víte např. kdo to je Gerard Butler? Znáte a víte kdo je Klement Gottwald? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Činohra hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.