Co je to?
Odborný výraz, definice slova Činohra. Co znamená pojem Činohra z kategorie Literatura?

Co je Činohra?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Činohra

Divadelní hra vyprávějící o činech, životech a názorech lidí. Literární dílo, které spojuje literaturu s prvky dramatického příběhu. Divadelní kus vyprávějící o společenských a mezilidských vztazích a problémech. Do činohry nepatří jenom dramata s tragickým koncem, ale také komedie i jiné žánry. Další význam činohry znamená přímo práci herce věnujícího se činohře nebo herecký soubor.


Co je to Činohra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Činohra. Co znamená pojem Činohra z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Činohra doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Činohra se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: synonymum, Činohra, význam, význam slova, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, slovník, literatura, slovo, terminologie, formulace, pojem, co znamená, heslo, co to je, termín, literatura


Pojem Činohra je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Činohra? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Činohra je dramatický útvar (z řec. drama, čin, jednání), kde se - na rozdíl od opery a baletu - na jevišti jedná a mluví, obvykle v próze. Činohra neodpovídá starověkému rozlišení na vznešenou tragédii a lidovou komedii, stojí někde mezi nimi a její děj se obvykle odehrává ve střízlivém občanském prostředí, často soudobém. Na rozdíl od starších podob divadla, kde hrál významnou úlohu sbor (chorus), v činohře vystupují jednotlivé a výrazně profilované osoby či charaktery různého původu a postavení. Významné místo ve vzniku činohry patří Williamu Shakespearovi.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít frázi Činohra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Činohra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Činohra na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Činohra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Činohra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Činohra ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Činohra například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená Činohra? resp. jaký je přesný význam slova Činohra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činohra, odpověď na dotaz co je to Činohra?. Víte např. kdo to je Domhnall Gleeson? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.