Co je to?
Definice výrazu Činohra. Co znamená odborný pojem Činohra z kategorie Literatura?

Co to je Činohra? Význam slova

Co znamená termín Činohra? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Divadelní hra vyprávějící o činech, životech a názorech lidí. Literární dílo, které spojuje literaturu s prvky dramatického příběhu. Divadelní kus vyprávějící o společenských a mezilidských vztazích a problémech. Do činohry nepatří jenom dramata s tragickým koncem, ale také komedie i jiné žánry. Další význam činohry znamená přímo práci herce věnujícího se činohře nebo herecký soubor.


Co je to Činohra? Význam slova, termín, Definice výrazu Činohra. Co znamená odborný pojem Činohra z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Činohra se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, heslo, význam, význam slova, wiki, popis, názvosloví, co je to Činohra?, definice, význam pojmu, terminologie, Literatura, přesný výraz, Činohra, lexikon, odborný výraz, slovník


Pojem Činohra je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Činohra? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Činohra je dramatický útvar (z řec. drama, čin, jednání), kde se - na rozdíl od opery a baletu - na jevišti jedná a mluví, obvykle v próze. Činohra neodpovídá starověkému rozlišení na vznešenou tragédii a lidovou komedii, stojí někde mezi nimi a její děj se obvykle odehrává ve střízlivém občanském prostředí, často soudobém. Na rozdíl od starších podob divadla, kde hrál významnou úlohu sbor (chorus), v činohře vystupují jednotlivé a výrazně profilované osoby či charaktery různého původu a postavení. Významné místo ve vzniku činohry patří Williamu Shakespearovi.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Činohra ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Činohra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Činohra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Činohra na Youtube

Hledat výraz Činohra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Činohra ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Činohra například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Činohra? resp. co znamená slovo Činohra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činohra, odpověď na dotaz co je to Činohra?. Víte např. kdo to je Christian Bale? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.