Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Činohra. Co znamená pojem Činohra z kategorie Literatura?

Co to je Činohra? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Činohra?

Divadelní hra vyprávějící o činech, životech a názorech lidí. Literární dílo, které spojuje literaturu s prvky dramatického příběhu. Divadelní kus vyprávějící o společenských a mezilidských vztazích a problémech. Do činohry nepatří jenom dramata s tragickým koncem, ale také komedie i jiné žánry. Další význam činohry znamená přímo práci herce věnujícího se činohře nebo herecký soubor.


Co je to Činohra? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Činohra. Co znamená pojem Činohra z kategorie Literatura?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Činohra s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Činohra patří do kategorie literatura

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, literatura, formulace, terminus technicus, Činohra, slovník, význam slova, terminologie, význam, pojem, vysvětlení, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví, definice, význam pojmu, slovo


Pojem Činohra je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Činohra?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Činohra je dramatický útvar (z řec. drama, čin, jednání), kde se - na rozdíl od opery a baletu - na jevišti jedná a mluví, obvykle v próze. Činohra neodpovídá starověkému rozlišení na vznešenou tragédii a lidovou komedii, stojí někde mezi nimi a její děj se obvykle odehrává ve střízlivém občanském prostředí, často soudobém. Na rozdíl od starších podob divadla, kde hrál významnou úlohu sbor (chorus), v činohře vystupují jednotlivé a výrazně profilované osoby či charaktery různého původu a postavení. Významné místo ve vzniku činohry patří Williamu Shakespearovi.

Další možné informační zdroje

Hledat termín Činohra na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Činohra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Činohra ve Wikislovníku

Najít heslo Činohra ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Činohra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Činohra ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Činohra například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Činohra? resp. co znamená Činohra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činohra, odpověď na dotaz co je to Činohra?. Víte např. kdo to je David Bowie? Znáte a víte kdo je Emil Hácha? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Činohra i v jiných kategoriích (než literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.