Co je to?
Definice výrazu Činohra. Co znamená odborný pojem Činohra z kategorie Literatura?

Co to je Činohra? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Činohra?

Divadelní hra vyprávějící o činech, životech a názorech lidí. Literární dílo, které spojuje literaturu s prvky dramatického příběhu. Divadelní kus vyprávějící o společenských a mezilidských vztazích a problémech. Do činohry nepatří jenom dramata s tragickým koncem, ale také komedie i jiné žánry. Další význam činohry znamená přímo práci herce věnujícího se činohře nebo herecký soubor.


Co je to Činohra? Význam slova, termín, Definice výrazu Činohra. Co znamená odborný pojem Činohra z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Činohra můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Činohra je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co je to Činohra?, termín, vysvětlení, terminus technicus, heslo, definice pojmu, slovo, terminologie, informace, odborný výraz, význam pojmu, pojem, co to je, formulace, odborné názvosloví, slovník, co znamená, Literatura


Pojem Činohra je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Činohra? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Činohra je dramatický útvar (z řec. drama, čin, jednání), kde se - na rozdíl od opery a baletu - na jevišti jedná a mluví, obvykle v próze. Činohra neodpovídá starověkému rozlišení na vznešenou tragédii a lidovou komedii, stojí někde mezi nimi a její děj se obvykle odehrává ve střízlivém občanském prostředí, často soudobém. Na rozdíl od starších podob divadla, kde hrál významnou úlohu sbor (chorus), v činohře vystupují jednotlivé a výrazně profilované osoby či charaktery různého původu a postavení. Významné místo ve vzniku činohry patří Williamu Shakespearovi.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Činohra ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Činohra ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Činohra na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Činohra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Činohra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Činohra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Činohra například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Činohra? resp. co je to Činohra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Činohra, odpověď na dotaz co je to Činohra?. Víte např. kdo to je Avatar? Znáte a víte kdo je Klement Gottwald? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.