Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Marengo. Co znamená pojem Marengo z kategorie Materiály?

Co to je Marengo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Marengo?

Marengo je druh příze, v přeneseném významu i druh tkaniny, ze které se vyrábí příze na ruční pletení nebo svrchní pánské oděvy. Jde o přízi mykanou nebo česanou, kterou tvoří černá vlněná vlákna s příměsí bílé (maximálně 3-5 %).
Tkanina vyráběná z marenga má plátnovou nebo keprovou vazbu. Valchuje se nebo dekatuje. Tímto procesem se na tmavém povrchu objeví vlasy s bílou barvou.


Co je to Marengo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Marengo. Co znamená pojem Marengo z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Marengo? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Marengo je v sekci Materiály

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, názvosloví, slovník, význam, informace, odborné názvosloví, co to je, heslo, wiki, popis, pojem, vysvětlení, terminus technicus, lexikon, význam slova, Materiály, Marengo


Pojem Marengo je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Marengo dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Marengo je mykaná nebo česaná příze z černých vlněných vláken s příměsí 3-5 % jemného bílého materiálu.
Z marengové příze se vyrábí tkaniny v plátnové nebo keprové vazbě. Po valchování a dekatování se na tmavošedém až černém podkladu tkaniny vytváří pevný vlas s nepatrným bílým ojíněním.
Pod označením marengo se tkaniny používají především na pánské svrchní ošacení, méně známé jsou marengo příze na ruční pletení.

Více informací o slovu Marengo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Marengo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Marengo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Marengo na Google.cz

Hledat slovo Marengo ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Marengo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Marengo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Marengo například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Marengo? resp. co znamená slovo Marengo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marengo, odpověď na dotaz co je to Marengo?. Víte např. kdo to je Hillary Clinton? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.