Co je to?
Výraz, termín, definice slova Marengo. Co znamená odborný pojem Marengo z kategorie Materiály?

Co je to Marengo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Marengo

Marengo je druh příze, v přeneseném významu i druh tkaniny, ze které se vyrábí příze na ruční pletení nebo svrchní pánské oděvy. Jde o přízi mykanou nebo česanou, kterou tvoří černá vlněná vlákna s příměsí bílé (maximálně 3-5 %).
Tkanina vyráběná z marenga má plátnovou nebo keprovou vazbu. Valchuje se nebo dekatuje. Tímto procesem se na tmavém povrchu objeví vlasy s bílou barvou.


Co je to Marengo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Marengo. Co znamená odborný pojem Marengo z kategorie Materiály?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Marengo se nachází v kategorii materiály

Klíčová slova: heslo, lexikon, formulace, materiály, význam pojmu, pojem, Marengo, odborný výraz, co to je, synonymum, přesný význam, definice, slovo, význam, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, materiály


Pojem Marengo je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Marengo? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Marengo je mykaná nebo česaná příze z černých vlněných vláken s příměsí 3-5 % jemného bílého materiálu.
Z marengové příze se vyrábí tkaniny v plátnové nebo keprové vazbě. Po valchování a dekatování se na tmavošedém až černém podkladu tkaniny vytváří pevný vlas s nepatrným bílým ojíněním.
Pod označením marengo se tkaniny používají především na pánské svrchní ošacení, méně známé jsou marengo příze na ruční pletení.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Marengo ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Marengo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Marengo na Google.cz

Zkusit najít výraz Marengo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Marengo ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Marengo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Marengo například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Marengo? resp. co označuje slovo Marengo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marengo, odpověď na dotaz co je to Marengo?. Víte např. kdo to je Balistik? Znáte a víte kdo je Tereza Boehmová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci materiály Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.