Co je to?
Výraz, termín, definice slova Marengo. Co znamená odborný pojem Marengo z kategorie Materiály?

Co je to Marengo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Marengo

Marengo je druh příze, v přeneseném významu i druh tkaniny, ze které se vyrábí příze na ruční pletení nebo svrchní pánské oděvy. Jde o přízi mykanou nebo česanou, kterou tvoří černá vlněná vlákna s příměsí bílé (maximálně 3-5 %).
Tkanina vyráběná z marenga má plátnovou nebo keprovou vazbu. Valchuje se nebo dekatuje. Tímto procesem se na tmavém povrchu objeví vlasy s bílou barvou.


Co je to Marengo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Marengo. Co znamená odborný pojem Marengo z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marengo se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Marengo se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: názvosloví, materiály, definice, význam pojmu, odborný výraz, co znamená, slovník, terminus technicus, heslo, co to je, popis, wiki, materiály, vysvětlení, definice pojmu, terminologie, Marengo, formulace


Pojem Marengo je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Marengo píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Marengo je mykaná nebo česaná příze z černých vlněných vláken s příměsí 3-5 % jemného bílého materiálu.
Z marengové příze se vyrábí tkaniny v plátnové nebo keprové vazbě. Po valchování a dekatování se na tmavošedém až černém podkladu tkaniny vytváří pevný vlas s nepatrným bílým ojíněním.
Pod označením marengo se tkaniny používají především na pánské svrchní ošacení, méně známé jsou marengo příze na ruční pletení.

Jiné zdroje informací o pojmu Marengo

Zkusit najít termín Marengo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Marengo ve Wikizdrojích

Najít výraz Marengo na Google.cz

Hledat videa s názvem Marengo na Youtube

Zkusit najít pojem Marengo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Marengo ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Marengo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Marengo? resp. jaký je přesný význam slova Marengo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marengo, odpověď na dotaz co je to Marengo?. Víte např. kdo to je Brad Pitt? Znáte a víte kdo je Eliška Balzerová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než materiály). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.