Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Normostrana. Co znamená pojem Normostrana z kategorie Různé?

Co je Normostrana? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Normostrana?

Normostrana představuje standardizovanou stranu textu s přesně daným rozsahem vymezeným počtem znaků včetně mezer. V České republice je běžná normostrana definována jako 1800 znaků i s mezerami, což je zhruba 30 řádků textu, kdy na jeden řádek vychází asi 60 znaků. Na celé straně se pak vyskytuje cca 250 slov.

Co je to Normostrana? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Normostrana. Co znamená pojem Normostrana z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Normostrana? Potom se o definici podělte s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Normostrana se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: popis, význam, přesný výraz, různé, přesný význam, odborné názvosloví, informace, definice, termín, slovník, definice pojmu, odborný výraz, terminus technicus, pojem, Normostrana, synonymum, význam slova, co je to Normostrana?


Pojem Normostrana je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Normostrana? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Normostrana (zkráceně NS) je standardizovaná strana textu o určitém počtu znaků (včetně mezer) a řádků. V českém prostředí je to rozsah textu v délce 1 800 znaků (symbolů a mezer), což odpovídá třiceti řádkům o šedesáti znacích nebo přibližně 250 slovům běžného textu. Jinde se kodifikace rozsahu normostrany může lišit s ohledem na tradiční úzus nebo v závislosti na právním zakotvení normostrany v místní legislativě. Například v Německu a některých dalších zemích má normostrana rozsah 1 500 znaků včetně mezer. Další odlišnosti lze vysledovat i v jiných zemích Evropy.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Normostrana ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Normostrana ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Normostrana ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Normostrana ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Normostrana ve Wikizdrojích

Hledat frázi Normostrana ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Normostrana například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Normostrana? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Normostrana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Normostrana, odpověď na dotaz co je to Normostrana?. Víte např. kdo to je Julia Stiles? Znáte a víte kdo je Držgrešle? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je různé. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?