Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Co je to Ebola? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ebola

Ebola je krvácivá horečka virového původu. Napadá především lidi, popř. další primáty. Je to jedno z nejnebezpečnějších onemocnění, které lidstvo zná. Název Ebola pochází od jména řeky v oblasti, kde se horečka poprvé objevila. Původcem Eboly je filovirus, jehož účinky se začínají projevovat dva nebo tři týdny po nákaze.
Příznaky jsou vysoká horečka, bolesti krku, hlavy a svalů. Po nich přicházejí nevolnosti, zvracení a průjmy. Zhoršuje se funkce jater a ledvin a dochází ke krvácení a úmrtí. Ebola je nakažlivá, epidemie se rychle šíří.


Co je to Ebola? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Ebola sdílejte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Ebola je v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, definice pojmu, význam slova, nemoce, terminologie, význam pojmu, wiki, nemoce, vysvětlení, popis, formulace, přesný význam, co znamená, definice, terminus technicus, co je to Ebola?, termín


Pojem Ebola je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ebola můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ebola (též krvácivá horečka ebola) je virové onemocnění ze skupiny krvácivých (hemoragických) horeček, které napadá lidi a některé další primáty. Představuje jednu z nejnebezpečnějších nákaz, s jakou se kdy lidstvo setkalo. Jeho původcem je filovirus ebola. Dosud největší epidemie této nemoci s největším počtem úmrtí propukla na přelomu let 2013 a 2014 v západní Africe. Symptomy se obvykle začínají projevovat dva až tři týdny po nákaze virem, a to horečkou, bolestí v krku, bolestmi svalů a bolestí hlavy. Dále typicky následuje nevolnost, zvracení a průjem, společně se zhoršeným fungováním jater a ledvin. V této fázi začínají mít někteří lidé problémy s krvácením.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Ebola ve Wikislovníku

Najít heslo Ebola na Google.cz

Hledat pojem Ebola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ebola ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ebola ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ebola ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebola například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Ebola? resp. jaký je přesný význam slova Ebola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebola, odpověď na dotaz co je to Ebola?. Víte např. kdo to je Daniel Landa? Znáte a víte kdo je Bohemista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ebola v jiné sekci než nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.