Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Co to je Ebola? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ebola

Ebola je krvácivá horečka virového původu. Napadá především lidi, popř. další primáty. Je to jedno z nejnebezpečnějších onemocnění, které lidstvo zná. Název Ebola pochází od jména řeky v oblasti, kde se horečka poprvé objevila. Původcem Eboly je filovirus, jehož účinky se začínají projevovat dva nebo tři týdny po nákaze.
Příznaky jsou vysoká horečka, bolesti krku, hlavy a svalů. Po nich přicházejí nevolnosti, zvracení a průjmy. Zhoršuje se funkce jater a ledvin a dochází ke krvácení a úmrtí. Ebola je nakažlivá, epidemie se rychle šíří.


Co je to Ebola? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ebola sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ebola patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, heslo, přesný význam, význam, synonymum, slovo, informace, názvosloví, odborné názvosloví, Nemoce, formulace, definice, co znamená, lexikon, termín, Nemoce, význam slova


Pojem Ebola je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ebola dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ebola (též krvácivá horečka ebola) je virové onemocnění ze skupiny krvácivých (hemoragických) horeček, které napadá lidi a některé další primáty. Představuje jednu z nejnebezpečnějších nákaz, s jakou se kdy lidstvo setkalo. Jeho původcem je filovirus ebola. Dosud největší epidemie této nemoci s největším počtem úmrtí propukla na přelomu let 2013 a 2014 v západní Africe. Symptomy se obvykle začínají projevovat dva až tři týdny po nákaze virem, a to horečkou, bolestí v krku, bolestmi svalů a bolestí hlavy. Dále typicky následuje nevolnost, zvracení a průjem, společně se zhoršeným fungováním jater a ledvin. V této fázi začínají mít někteří lidé problémy s krvácením.

Pro další informace o termínu Ebola zkuste tyto odkazy

Najít pojem Ebola ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ebola ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Ebola ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ebola ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Ebola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ebola na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebola například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Ebola? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ebola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebola, odpověď na dotaz co je to Ebola?. Víte např. kdo to je Jan Chvojka? Znáte a víte kdo je Alexandra Mynářová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.