Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Co to je Ebola? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ebola

Ebola je krvácivá horečka virového původu. Napadá především lidi, popř. další primáty. Je to jedno z nejnebezpečnějších onemocnění, které lidstvo zná. Název Ebola pochází od jména řeky v oblasti, kde se horečka poprvé objevila. Původcem Eboly je filovirus, jehož účinky se začínají projevovat dva nebo tři týdny po nákaze.
Příznaky jsou vysoká horečka, bolesti krku, hlavy a svalů. Po nich přicházejí nevolnosti, zvracení a průjmy. Zhoršuje se funkce jater a ledvin a dochází ke krvácení a úmrtí. Ebola je nakažlivá, epidemie se rychle šíří.


Co je to Ebola? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ebola. Co znamená pojem Ebola z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ebola s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ebola patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, popis, názvosloví, co to je, definice, co je to Ebola?, wiki, slovník, přesný výraz, význam, informace, odborný výraz, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, Nemoce, lexikon


Pojem Ebola je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Ebola?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ebola (též krvácivá horečka ebola) je virové onemocnění ze skupiny krvácivých (hemoragických) horeček, které napadá lidi a některé další primáty. Představuje jednu z nejnebezpečnějších nákaz, s jakou se kdy lidstvo setkalo. Jeho původcem je filovirus ebola. Dosud největší epidemie této nemoci s největším počtem úmrtí propukla na přelomu let 2013 a 2014 v západní Africe. Symptomy se obvykle začínají projevovat dva až tři týdny po nákaze virem, a to horečkou, bolestí v krku, bolestmi svalů a bolestí hlavy. Dále typicky následuje nevolnost, zvracení a průjem, společně se zhoršeným fungováním jater a ledvin. V této fázi začínají mít někteří lidé problémy s krvácením.

Jiné zdroje informací o pojmu Ebola

Najít výraz Ebola ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ebola na Youtube

Vyhledat pojem Ebola ve Wikizdrojích

Hledat slovo Ebola ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ebola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Ebola ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebola například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Ebola? resp. jaký je význam slova Ebola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebola, odpověď na dotaz co je to Ebola?. Víte např. kdo to je Tlumočník? Znáte a víte kdo je Václav Moravec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.