Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akustika. Co znamená pojem Akustika z kategorie Fyzika?

Co to je Akustika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Akustika?

Akustika je název oboru, který se zabývá takovými fyzikálními ději, které souvisí se zvukem, zvukovým vlněním, jeho vznikem, šířením a také vnímáním zvuku sluchem. Akustika je více druhů. Akustika fyzikální zkoumá vznik a šíření zvuku, odraz zvuku a jeho pohlcování různými materiály. Zvuky a jejich kombinací s ohledem na nároky hudby se zabývá hudební akustika. To, jak vzniká zvuk u člověka, funkce hlasového orgánu a jeho poslech v uchu studuje fyziologická akustika. Stavební akustika zkoumá podmínky rozléhání a slyšitelnosti zvuku v sálech a obytných místnostech, záznamem a šířením a reprodukcí zvuku se zabývá elektroakustika.
Zvukové vlnění může být trojího typu, infrazvuk, zvuk, který lze slyšet lidským uchem, nebo ultrazvuk. Infrazvuk má hodnotu nižší než 16 Hz, zvuk slyšitelný lidským uchem se pohybuje na 16 Hz, ultrazvuk je v hodnotách vyšších než 16 Hz. Tyto hodnoty jsou průměrné, hranice však nejsou ostré a u různých jedinců se mohou lišit. Přenos informací zvukem se skládá ze zdroje zvuku a prostředí, ve kterém se tento zvuk šíří. Toto prostředí je hmotné, obsahuje částice, díky kterým se zvuk přenáší dále. Poslední částí je přijímač, například ucho nebo přístroj, který zvuk přijme.


Co je to Akustika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akustika. Co znamená pojem Akustika z kategorie Fyzika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Akustika? Pak se o ní podělte s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Akustika patří do sekce fyzika

Klíčová slova: fyzika, formulace, Akustika, lexikon, informace, význam pojmu, termín, definice, přesný výraz, terminologie, fyzika, co to je, heslo, wiki, terminus technicus, popis, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Akustika je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Akustika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Akustika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Akustika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Akustika ve Wikislovníku

Hledat termín Akustika ve Wikipedii

Hledat výraz Akustika ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Akustika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Akustika? resp. jaká je definice termínu Akustika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akustika, odpověď na dotaz co je to Akustika?. Víte např. kdo to je David Novotný? Znáte a víte kdo je Jan Amos Komenský? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Akustika i v jiné kategorii než v fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.