Co je to?
Definice výrazu EKG. Co znamená odborný pojem EKG z kategorie Lékařství?

Co to je EKG? Význam slova

Co znamená termín EKG? Vysvětlení pojmu, definice hesla

EKG neboli elektrokardiografie je vyšetřovací metoda elektrické činnosti srdce. Patří k základním kardiologickým metodám. Pomocí EKG se diagnostikují příčiny bolestí na hrudi, bušení srdce, závratí nebo dušnosti. Lze tak objevit i zvětšení částí srdce, jizvy po prodělaných infarktech a podobně.
Na záznamu je možno vidět odchylky a poruchy, poškození, nedostatečnou výživu a lze určit i rozsah různých postižení.


Co je to EKG? Význam slova, termín, Definice výrazu EKG. Co znamená odborný pojem EKG z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu EKG doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo EKG se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, význam pojmu, slovník, wiki, terminus technicus, přesný význam, EKG, význam slova, heslo, Lékařství, co je to EKG?, termín, informace, popis, terminologie, vysvětlení, lexikon


Pojem EKG je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu EKG můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektrokardiogram (zkráceně EKG) je záznam časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Tento záznam je pořízen elektrokardiografem.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín EKG ve vyhledávači Qwant

Najít slovo EKG na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EKG ve Wikimedia Commons

Najít heslo EKG ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo EKG ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EKG ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo EKG například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je EKG? resp. co se přesně ukrývá za slovem EKG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EKG, odpověď na dotaz co je to EKG?. Víte např. kdo to je Bono? Znáte a víte kdo je René Descartes? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.