Co je to?
Definice výrazu EKG. Co znamená odborný pojem EKG z kategorie Lékařství?

Co to je EKG? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu EKG?

EKG neboli elektrokardiografie je vyšetřovací metoda elektrické činnosti srdce. Patří k základním kardiologickým metodám. Pomocí EKG se diagnostikují příčiny bolestí na hrudi, bušení srdce, závratí nebo dušnosti. Lze tak objevit i zvětšení částí srdce, jizvy po prodělaných infarktech a podobně.
Na záznamu je možno vidět odchylky a poruchy, poškození, nedostatečnou výživu a lze určit i rozsah různých postižení.


Co je to EKG? Význam slova, termín, Definice výrazu EKG. Co znamená odborný pojem EKG z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova EKG můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem EKG je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, definice, popis, odborné názvosloví, wiki, lexikon, pojem, heslo, EKG, definice pojmu, význam, odborný výraz, co je to EKG?, názvosloví, synonymum, Lékařství, Lékařství


Pojem EKG je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo EKG ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín EKG ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem EKG na Youtube

Najít termín EKG ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo EKG ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz EKG ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo EKG například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to EKG? resp. co se skrývá pod slovem EKG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EKG, odpověď na dotaz co je to EKG?. Víte např. kdo to je Imunolog? Znáte a víte kdo je Venuše? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.