Co je to?
Definice výrazu Dvojhláska. Co znamená odborný pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Dvojhláska? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dvojhláska?

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.


Co je to Dvojhláska? Význam slova, termín, Definice výrazu Dvojhláska. Co znamená odborný pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dvojhláska s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Dvojhláska patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, vysvětlení, názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, pojem, terminus technicus, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, informace, odborný výraz, termín, význam, definice, lexikon, synonymum, co znamená


Pojem Dvojhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dvojhláska píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dvojhláska neboli diftong je typ hlásek s tónovou strukturou, kde dochází k plynulému spojení dvou vokalických pozic do jednoho slabičného jádra.
Dvojhlásky jsou obvykle tvořeny jedním vokálem (samohláskou) a jedním polovokálem (polosamohláskou - vyznačuje se nižší mírou sonority než samohláska), přičemž polovokál může být buď na první (např. slovenské /ô/ [u̯o]), nebo na druhé pozici (např. české /ou/ [oʊ̯]).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dvojhláska ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Dvojhláska ve Wikizdrojích

Hledat frázi Dvojhláska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dvojhláska ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Dvojhláska ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Dvojhláska ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojhláska například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dvojhláska? resp. co označuje slovo Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Iva Frühlingová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v Český jazyk. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.