Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Dvojhláska? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dvojhláska?

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.


Co je to Dvojhláska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Dvojhláska se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, definice pojmu, definice, odborné názvosloví, přesný význam, Český jazyk, význam, názvosloví, Český jazyk, synonymum, význam pojmu, popis, heslo, význam slova, co znamená, pojem, terminus technicus


Pojem Dvojhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dvojhláska? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dvojhláska neboli diftong je typ hlásek s tónovou strukturou, kde dochází k plynulému spojení dvou vokalických pozic do jednoho slabičného jádra.
Dvojhlásky jsou obvykle tvořeny jedním vokálem (samohláskou) a jedním polovokálem (polosamohláskou - vyznačuje se nižší mírou sonority než samohláska), přičemž polovokál může být buď na první (např. slovenské /ô/ [u̯o]), nebo na druhé pozici (např. české /ou/ [oʊ̯]).

Zkuste zjistit více informací o slovu Dvojhláska v následujících zdrojích

Najít slovo Dvojhláska ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Dvojhláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Dvojhláska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Dvojhláska ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Dvojhláska ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Dvojhláska na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojhláska například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Dvojhláska? resp. co znamená Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Důvěrník? Znáte a víte kdo je Ponocný? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.