Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dvojhláska. Co znamená odborný pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Dvojhláska? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Dvojhláska?

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.


Co je to Dvojhláska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dvojhláska. Co znamená odborný pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Dvojhláska? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Dvojhláska je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, názvosloví, odborný výraz, přesný význam, Český jazyk, co to je, Český jazyk, synonymum, Dvojhláska, význam, slovník, popis, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, lexikon, pojem


Pojem Dvojhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dvojhláska? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Dvojhláska neboli diftong je typ hlásek s tónovou strukturou, kde dochází k plynulému spojení dvou vokalických pozic do jednoho slabičného jádra.
Dvojhlásky jsou obvykle tvořeny jedním vokálem (samohláskou) a jedním polovokálem (polosamohláskou - vyznačuje se nižší mírou sonority než samohláska), přičemž polovokál může být buď na první (např. slovenské /ô/ [u̯o]), nebo na druhé pozici (např. české /ou/ [oʊ̯]).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Dvojhláska ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Dvojhláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Dvojhláska ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Dvojhláska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dvojhláska ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Dvojhláska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojhláska například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Dvojhláska? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Monica Bellucci? Znáte a víte kdo je Nikola Šuhaj? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.