Co je to?
Definice výrazu Dvojhláska. Co znamená odborný pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co je Dvojhláska? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dvojhláska?

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.


Co je to Dvojhláska? Význam slova, termín, Definice výrazu Dvojhláska. Co znamená odborný pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dvojhláska? s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Dvojhláska je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: význam, slovo, přesný význam, wiki, definice pojmu, heslo, terminologie, terminus technicus, synonymum, popis, slovník, Český jazyk, pojem, informace, názvosloví, význam slova, Český jazyk, co znamená


Pojem Dvojhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dvojhláska? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Dvojhláska neboli diftong je typ hlásek s tónovou strukturou, kde dochází k plynulému spojení dvou vokalických pozic do jednoho slabičného jádra.
Dvojhlásky jsou obvykle tvořeny jedním vokálem (samohláskou) a jedním polovokálem (polosamohláskou - vyznačuje se nižší mírou sonority než samohláska), přičemž polovokál může být buď na první (např. slovenské /ô/ [u̯o]), nebo na druhé pozici (např. české /ou/ [oʊ̯]).

Zkuste zjistit více informací o slovu Dvojhláska v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Dvojhláska ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Dvojhláska ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Dvojhláska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Dvojhláska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Dvojhláska ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Dvojhláska na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojhláska například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte jaká je definice termínu Dvojhláska? resp. jaký je význam pojmu Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Harpagon? Znáte a víte kdo je Iva Frühlingová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Český jazyk. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.