Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dvojhláska. Co znamená odborný pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co je to Dvojhláska? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dvojhláska?

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.


Co je to Dvojhláska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dvojhláska. Co znamená odborný pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dvojhláska? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Dvojhláska patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, co to je, terminologie, definice, slovo, lexikon, přesný význam, Český jazyk, slovník, definice pojmu, formulace, informace, Český jazyk, termín, Dvojhláska, popis, terminus technicus


Pojem Dvojhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dvojhláska? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Dvojhláska neboli diftong je typ hlásek s tónovou strukturou, kde dochází k plynulému spojení dvou vokalických pozic do jednoho slabičného jádra.
Dvojhlásky jsou obvykle tvořeny jedním vokálem (samohláskou) a jedním polovokálem (polosamohláskou - vyznačuje se nižší mírou sonority než samohláska), přičemž polovokál může být buď na první (např. slovenské /ô/ [u̯o]), nebo na druhé pozici (např. české /ou/ [oʊ̯]).

Další informace o pojmu Dvojhláska hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz Dvojhláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Dvojhláska ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Dvojhláska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Dvojhláska ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Dvojhláska ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dvojhláska na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojhláska například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Dvojhláska? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Pasíř? Znáte a víte kdo je Linda Bartošová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.