Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Dvojhláska? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Dvojhláska?

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.


Co je to Dvojhláska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dvojhláska se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, Český jazyk, co to je, synonymum, slovo, Dvojhláska, heslo, termín, informace, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví, co je to Dvojhláska?, terminus technicus, definice, wiki, popis


Pojem Dvojhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dvojhláska? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dvojhláska neboli diftong je typ hlásek s tónovou strukturou, kde dochází k plynulému spojení dvou vokalických pozic do jednoho slabičného jádra.
Dvojhlásky jsou obvykle tvořeny jedním vokálem (samohláskou) a jedním polovokálem (polosamohláskou - vyznačuje se nižší mírou sonority než samohláska), přičemž polovokál může být buď na první (např. slovenské /ô/ [u̯o]), nebo na druhé pozici (např. české /ou/ [oʊ̯]).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Dvojhláska ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Dvojhláska ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Dvojhláska ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Dvojhláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Dvojhláska ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Dvojhláska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojhláska například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Dvojhláska? resp. co znamená slovo Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Kouč? Znáte a víte kdo je Avatar? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dvojhláska v jiné sekci než Český jazyk. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.