Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Co je Dvojhláska?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dvojhláska

Dvojhláska, jinak také diftong, je typ hlásek, který je většinou tvořen jednou samohláskou a jednou polosamohláskou. Ta se nachází na prvním nebo druhém místě.
Dvojhláska je typická složením tónu, kdy se dvě hláskové pozice spojí do jedné součásti slabiky. V češtině se lze setkat s dvojhláskou ou, jiné jazyky mají dvojhlásek více.


Co je to Dvojhláska? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dvojhláska. Co znamená pojem Dvojhláska z kategorie Český jazyk?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Dvojhláska doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Dvojhláska se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, heslo, názvosloví, formulace, co je to Dvojhláska?, slovo, Český jazyk, přesný výraz, odborné názvosloví, Dvojhláska, wiki, odborný výraz, terminus technicus, význam slova, pojem, synonymum, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Dvojhláska je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Dvojhláska dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dvojhláska neboli diftong je typ hlásek s tónovou strukturou, kde dochází k plynulému spojení dvou vokalických pozic do jednoho slabičného jádra.
Dvojhlásky jsou obvykle tvořeny jedním vokálem (samohláskou) a jedním polovokálem (polosamohláskou - vyznačuje se nižší mírou sonority než samohláska), přičemž polovokál může být buď na první (např. slovenské /ô/ [u̯o]), nebo na druhé pozici (např. české /ou/ [oʊ̯]).

Další zdroje informací

Hledat pojem Dvojhláska ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Dvojhláska ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Dvojhláska ve Wikizdrojích

Hledat pojem Dvojhláska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Dvojhláska ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Dvojhláska na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojhláska například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dvojhláska? resp. jaká je definice slova Dvojhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojhláska, odpověď na dotaz co je to Dvojhláska?. Víte např. kdo to je Celní deklarant? Znáte a víte kdo je Karolína Mališová? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Dvojhláska i v jiné kategorii než v Český jazyk. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Český jazyk, písmeno s, dvojhláska, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.